169 Shares 3360 views

Rosyjski zsynchronizowane pływaków Romashin Svetlana: biografia, sport, życie osobiste kariera

Romashina Swietłana jest uważana za jedną z najlepszych na świecie pływaków synchronicznych. Sportowiec jest wielokrotny mistrz świata i mistrzostwach kontynentalnych.


biografia

Swietłana Alekseevna Romashina urodził się w Moskwie w 1989 roku. W wieku pięciu przyszłości „rybek” Rosja pierwszy przyszedł z matką w basenie. W tym czasie dziewczyna jest zajęta w studiu tańca, ale to było w wodzie, aby osiągnąć swój pełny potencjał Swietłana Romaszyna.

Basen dano ją bardzo łatwo, więc trenerzy poinformowali matkę wysłać córkę do sekcji zsynchronizowany pływaków. Tak więc, w wieku 9 Romashin zaczął poważnie zaangażować się w sporcie pod kierunkiem Tatyany Danczenki.

Przyszły mistrz olimpijski udało się połączyć trening w pływaniu synchronicznym, tańca towarzyskiego i pobytu w szkole. Raz na tle stałej diety dziewczyny pojawił nieżyt żołądka sportu tylko w lewo w swojej codziennej rutyny.

Trwałe, a czasem wyczerpujący trening przyniosły – w wieku 15 lat Romashin Swietłana został najmłodszym w rosyjskiej drużyny narodowej w pływaniu synchronicznym.

Ale nawet napiętych harmonogramów treningu nie przeszkodziło młodego sportowca na zdobycie wykształcenia. Po ukończeniu szkoły średniej ukończyła MGUESI, a następnie jako drugi wyższego wybrał Wydział Zarządzania sportowego w MSU.

„Gold” kariera sportowa

Początek zawodowej kariery sportowej, Romashina się po prostu oszałamiające. Już w pierwszym gospodarzem Mistrzostw Świata 16-letnia Svetlana sprawia, że „złoto” dwukrotnie, wygrywając w ćwiczeniach grupowych oraz w kombinacji. W rok później, ona powtarza jego osiągnięcie na mistrzostwach kontynentu w Budapeszcie.

Światowa sława była niekiedy bardzo duże obciążenie dla młodych sportowców, ze względu na napięty trybie treningu jest praktycznie nie widać jej rodziców. W przededniu Olimpiady w Pekinie Romashin Svetlana Chciałem uciec od sportu, a jedynie jej trener Danchenko udało się odwieść młodych pływaków zsynchronizowane z robić. Jak się okazało, nie na próżno.

W trakcie swojej kariery Romashin osiemnaście razy zdobył mistrzostwo świata, a aby to zrobić zarówno w dyscyplinie solo i parami i występów grupowych. Swietłana jest również dziesięciokrotnie zwycięzca mistrzostw kontynentalnych. Na Uniwersjady w Kazaniu w 2013 roku, a jej kolekcja złotych medali zdobyła kolejne dwie instancje.

W 2013 sinhronistki staje się najlepszym sportowcem roku przez Federację Dziennikarzy Sportowych, otrzymała nagrodę „Srebrny Doe”.

Jednym z powodów, dla udanej kariery Romashina jest jego zdolność do dłuższego czasu pod wodą. Swietłana może wstrzymać oddech prawie 5 minut, że pływanie synchroniczne jest bardzo dobra.

medale olimpijskie świecić

Romashina Swietłana w 2008 roku, po raz pierwszy wykonany w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Brała udział w rozgrywkach grupowych jako część zespołu Rosyjskiej, które udało się wykonać znakomicie i zdobyć złote medale.

Począwszy od roku 2009, Romashin wykonywane w duecie z innym znanym sinhronistki – Natalia Ishchenko. Wspólnie wygrali w Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Ale ten „złoty” medal deszcz nie zakończyła się dla Svetlana. Mówiąc w grupie, to stał się dwukrotny zwycięzca z Games.

W 2015 roku Romashina Swietłana brakowało domu Puchar Świata z powodu kontuzji. Pytanie było o końcu swoją sportową karierę. Ale po pewnym namyśle lider zespołu rosyjskiego w pływaniu synchronicznym postanowił działać na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Ishchenko, wraz z dźwiękami „Cyganka” Syrenka znów pokazali swoją wyższość nad rywalami. Kilka dni później rosyjski zespół wygrał grupę przed silnym japoński zespół, Chinach i na Ukrainie. Zatem Swietłana Romaszyna stał pięciokrotny mistrz olimpijski.

życie osobiste

Nawet na wakacjach Romashin Swietłana nie może żyć bez wody. Na jej ulubionym hobby jest żeglarstwo, zsynchronizowane z pływaków już brał udział w kilku regatach.

Od kilku lat Swietłana żył w małżeństwie cywilnym z Nikolaem Zaharovym. W przyszłości, „złota rybka” Rosja planuje formalnie zalegalizować swój związek i zostać matką.