639 Shares 8067 views

rekordy świata w pływaniu. Główne rodzaje i style pływania

Praktycznie we wszystkich dyscyplinach sportu, w tym żeglarstwa, zestaw rekordów świata. Za każdym razem, poprawić poprzedni wynik staje się coraz trudniejsze, ale nadal są one zainstalowane na różnych konkursach. Rekord świata w pływaniu – najwyższy wynik, który opisywany sportowca na oficjalnym konkursie na powtarzalnych warunkach określonych zasad.


ustalone zasady

Wszystkie zapisy są ratyfikowane przez FINA – Międzynarodowy Związek Pływacki. Można je instalować na „długi” lub „krótkie” wody w basenach kąpielowych. Warunki ratyfikacji rekord ustanowiony w SW12. Główne punkty są następujące:

  1. Przy przeprowadzaniu konkurencji ma być używany elektroniczny pomiar czasu.
  2. długość basenu muszą być certyfikowane i zgodne z ustalonymi standardami.
  3. Pływak musi nosić kostium pływacki, który spełnia także normy FINA.
  4. Po zakończeniu konkurencji zawodnik musi natychmiast przejść test narkotyków.

Te i inne aspekty uwzględnione w rejestracji rekordu świata.

rekordy świata w pływaniu

Z biegiem lat, pływaków poprawić swoje wyniki do pokonania dystans. Należy pamiętać, że konkurencja odbywa się w basenach długich 25 i 50 metrów. Wiele znanych konkursy pływaków wykonać dyscyplina jest w basenie 50 m długości. Taka długość pozwala dostarczać najlepsze rezultaty, jak w tej samej odległości spędzać mniej czasu na zamachu.

Ważnym punktem mówi się, że fakt, że kilka lat temu rekordy świata w pływaniu zostały zainstalowane na prawie każdym konkursie dzięki high-tech garnitury. Dlatego były drogie osiągnięcia w dziedzinie produkcji. Nawet kilka ułamków sekundy można oddzielić jednego konkurenta z rejestru lub wygrać konkurencję. W celu wykluczenia możliwości wpływu na wynik jakości Maszyny jak kombinezony zakazanych w ostatnich latach.

Po ich zapisy odstawienia zaczął stawiać znacznie rzadziej. Najstarsza wzmianka o istniejącym prawie 12 lat. Została założona w 2001 roku na krótkim freestyle wody w wysokości 1500 metrów. Na długiej wodzie, na tyle dziwnie, rekord zostanie ponownie zarejestrowany kilkakrotnie.

W ostatnich latach coraz większa liczba rekordów świata w dłuższej wodzie wśród mężczyzn set pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. Sporo intryg krąży wokół jednego z najbardziej znanych sportowców naszych czasów Michael Phelps. Podczas swojej kariery był w stanie ustawić więcej niż 39 rekordów w dłuższej wody oraz 2 nagrać krótki. W tym nadano mu przydomek „The Flying Fish”.

rekord pływanie na 100 metrów

Jaki był rekord świata w pływaniu na 100 metrów, a kto go zainstalować? Jednym z najbardziej znanych jest pływacy Maykl Felps, który reprezentował nas w konkursie pływania. Na swoim koncie w partii rekordów, z których większość jest związana z motylem i kompleksu. W trakcie swojej kariery, Phelps był w stanie pobić rekord świata 39 razy. Najbardziej znanym był postacią 100 metrów pływania motyla w konkursie w Rzymie w 2009 roku. Następnie między Phelps i Cavic rozpoczął prawdziwą walkę, która doprowadziła do powstania wielu rekordów świata. Serb był w dobrym stanie i w półfinale ustanowiła nowy rekord, a w finale chciał wygrać jako nowy wynik. Jednak przedstawiciel USA w finale pokazał tylko fenomenalną szybkość, która doprowadziła do jego zwycięstwa i ustawienie aktualnego rejestru 49.82 na 100 metrów.

freestyle

Basen zawsze przyciąga wiele uwagi ze względu na dużą liczbę odległościach, a także ze względu na dużą prędkością, która może dotrzeć do sportowców. W 2009 roku stwierdzono, natychmiast 5 istniejące rekordy w freestyle. Brazylijczyk Cesar Cielo pływak ustawić rekordy w 50 (20,91) i 100 m (46.91). Zauważ, że przekroczyła poprzedni wynik na dystansie 50 metrów tylko 00.03 sekund – 20.91 ważnego rekordu. W mistrzostwach Francji Frederiku Buske (free style pływania na dystansie 50 metrów), wykazało wynik 20,94 sekundy.

Zapisy zostały również ustalone przez Paul Biedermann w 200 (1.42,00) i 400 m (3.40,07) i Zhang Lin w odległości 800 metrów (7.32,12). Należy zauważyć, że rok 2009 był najbogatszym w rekordów świata w pływaniu.

Zapis do pływania 50 metrów

Kto ustanowił rekord świata w pływaniu na 50 metrów? Adam Torfowy – młody brytyjski pływak, który stał się mistrzem Europy 8 razy. Wśród jego osiągnięć (sportowiec urodził się w 1994 roku i zadebiutował dopiero w 2013 roku) rekordy świata w 50 (26,42) i 100 m (57.13). Warto zauważyć, że dotychczasowe rekordy zostały ustawione to pływak. W 2016 roku po raz kolejny udowodnił swoją wyższość. Po pobił poprzedni rekord w odległości 100 metrów, publiczność zareagowała gwałtownie do wyniku, ale Pete nie od razu zrozumieć, dlaczego taka reakcja na jego zwycięstwo.

Przyszłość tego pływak leżał wiele nadziei, ponieważ w opinii społeczności sportowej, on jeszcze nie osiągnął swojej najlepszej formie fizycznej. Dowodem tego był występ w Rio w 2016 roku, które przyniosły mu złoto i nowy rekord świata.

rekord pływanie na 1500 metrów

Jaki jest rekord świata w pływaniu na 1500 metrów? Jeszcze odległość ponad 1000 metrów sportowców przezwyciężona w dowolny. W 2012 roku rekord został ustanowiony w odległości 1500 metrów chińskiego pływaka Sun Yang – aktualny rekord 14.31,02. Ważnym punktem można nazwać, że poprzedni najlepszy wynik należał również do niego. Nowy najlepszy wynik poprzedniego o ponad 3 sekundy.

Zapisy do pływania indeksowania

Nadszedł czas, aby porozmawiać o tym, co rekord świata do pływania indeksowania. On zawsze przyciąga wiele uwagi, ponieważ w tej dyscyplinie wystarczającej odległości, pewnych ustalonych najlepszych wyników. Ważnym punktem mówi się, że fakt, że większość istniejących zapisów w tym stylu powstał w 2009 roku (na przykład 20.48 do 50 m). Tylko nowy rekord w 2012 roku (14.10,10) została ustalona na dystansie 1500 metrów. Wynika to z faktu, że w ostatnich latach poprawiły sportowców poprzednie wyniki zaledwie kilka ułamków sekundy – czas mówi, że nowe rekordy świata trzeba czekać dość długo.

Istniejące rekordy w pływaniu

Jeśli spojrzymy na aktualne rekordy świata w pływaniu wśród ludzi, można zauważyć, że większość członków należą do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Niemczech i Chinach. Amerykanie są posiadaczami 9 istniejące rekordy z 20 przedmiotów. Można to nazwać imponujący wynik. W pływaniu, mężczyźni pochodzili z Rosji nie mają zapisy działające świata.

Jeśli chodzi o występy kobiet, nie ma wyraźnej przewagi. Właściciele istniejących zapisów stanowiły kobiety ze Stanów Zjednoczonych, Litwy, Węgier, Szwecji, Niemczech i Australii. Ich wyniki są zbliżone do tych, które wykazały mistrzów wśród mężczyzn. Jednak wiele rekordów zostały dostarczone w okresie od 2009 do 2016 roku. Dlatego nadchodzące wydarzenia mogą być również niespodzianka.

Konkurencja w Rio w 2016 roku

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów w Rio de Janeiro miał wiele skandali związanych z kontroli antydopingowej z pływaków. Po rozpoczęciu Olimpiady w Rio w ciągu zaledwie dwóch dni na morzu złamali 6 rekordów świata, który przyniósł wiele emocji dla wszystkich fanów sportu. Większość rekord został ustanowiony przez kobiety, mężczyźni stali się nową osiągnięcie Brytyjczyk Adam torfowych w 100m stylem klasycznym. W komentarzach wskazał, że mistrzowie olimpiady – długo oczekiwane wydarzenie w ich życiu, które są przygotowane dla wszystkich 4 lat. Dlatego otwarcie zawodów w Rio przyniósł wiele rekordów. Sportsmenka węgierskiego Katinka Hossa odnotowano nie tylko rekord świata (komplet 400 metrów 4.26,36), ale także pierwszy złoty olimpijski w karierze. Wcześniej była w stanie wygrać Puchar Świata 11 razy, ale nigdy wygięte Olympics. To poprawiło poprzedni wynik o ponad 2 sekundy.