357 Shares 3913 views

Monitorować czystość: ciecz basenów lub maszyn?

Basen – źródło zdrowia, które może przynieść wiele przyjemnych i radosnych chwil ty i twoje dzieci. Ale w porządku, że może to być przydatne, trzeba dbać o niego.

należy użyć płynnego basen do organicznych w postaci potu, resztki kremów, nabłonek, mocznika i liści są skutecznie usuwane z powierzchni stawu do domu, a nie służyć żywności dla wszelkiego rodzaju bakterii, grzybów, glonów i rozstrzygania sporu z powietrza. Porozmawiajmy trochę o narzędziach tego typu.

Płyn do basenów – bez chemikaliów wszędzie

Jeśli zaniedbanie czyszczenia basenu, którego ściany pokryte szlamem szybko, a woda staje się mętna. Aby pozbyć się tego brzydki, trzeba do basenów. Ich celem jest zwykle podzielony na cztery rodzaje, główne typy pozycji środki do dezynfekcji wody, kontrolując pH wskaźnik (wykładnik jonów wodorowych) koagulantów (Środki do nakładania zamglenie) i „chemiczny” dla zabijania glonów. Wszystkie rodzaje materiałów powinny być używane zgodnie z instrukcją, a także uwzględniać życzenia eksperta. Jeżeli nie jesteś czegoś pewien, to należy zawrzeć umowę z organizacją, która będzie dbać o czystość w swoim basenie.

Niewidoczne mieszkańcy domu stawie

W przeciwieństwie do tego, co widzimy, nawet w czystym i czysta woda jest zawsze obecny niepożądaną mikroflorę (organiczne). Po przeczytaniu tych linii, to nie jest konieczne, aby rozpocząć bój się pływać w basenie – większość z tych mikrobów są całkowicie nieszkodliwe dla ludzi, a te, które są złe, że układ odpornościowy można łatwo obsługiwać. Najważniejsze – aby zapobiec ich niekontrolowane rozmnażanie. Jest za pomocą procedur dezynfekcji chlorem na basenie. Narzędzie to jest najbardziej popularnym rozwiązaniem do szybkiego i skutecznego odkażania. Oczywiście, nie jest to bardziej zaawansowane rozwiązania, takie jak aktywny tlen, chlor, ale nadal posiada należne jej pierwsze miejsce. Chloru do grupy mogą być sprzedawane w postaci tabletki lub granulatu, można często znaleźć w puli ciekłej. Dawkowanie należy ustawić tak, że stężenie chloru w wodzie resztkowej wahała około 0,5-0,6 mg na litr. Powyżej normy mogą uszkodzić błony śluzowe oczu, a jego redukcja nie przyniesie wymierne rezultaty.

Powodem zielone wody – pH nieprawidłowe

Innym ważnym czynnikiem jest czystość poziomie basen pH. To pokazuje, jaki rodzaj reakcji odbywa się w basenie – alkaliczne lub kwaśne. W środowisku kwaśnym korozji konstrukcji metalowych i szczegółów urządzeń i podrażnienie błon śluzowych. Medium alkalicznych mieści się również rozpoczyna się kamienia kotłowego i chloru utracić swoje właściwości. W rzeczywistości, wiele osób uważa, że woda w basenie zaświeci się na zielono z powodu braku chloru, ale w rzeczywistości przyczyną tego zjawiska jest zasadowe pH. Aby wyrównać równowagi kwasowo-zasadową zaleca się stosowanie odpowiednich baseny płynu.

Aby przeprowadzić te wszystkie manipulacje nie trzeba ręcznie. Można ustawić automatyczny system, który będzie się wybrać tryb działania, aby osiągnąć optymalny rezultat. Jedyną rzeczą, jaką można zrobić – nadszedł czas, aby wlać płyn do zbiornika na basenach.