329 Shares 2327 views

Shults Mark – wojownikiem i trener

Amerykański sportowiec Mark Filip Shults – mistrz olimpijski i mistrz świata dwukrotny. Freestyle zapaśnik, jest honorowym członkiem amerykańskiej Narodowej walka Hall of Fame.

On i jego starszy brat, Deyv Shults, który również był zapaśnikiem, zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 1984 roku. Dave i Mark są jedynymi amerykańscy bracia, którzy byli w stanie wygrać Puchar Świata i Igrzysk Olimpijskich.

dzieciństwo

Mark Schultz, którego biografia sięga do 26 października 1960 roku, urodził się w Palo Alto w Kalifornii. Rodzice Marka byli Dorothy Jean Saint Germain (ur bogata) i Philip Geri Shults. On był ich drugi syn, pierworodny Dave miał 17 miesięcy starszy. Chłopcy wzięli udział w miejscowej szkole. Mark był bardzo zainteresowany w gimnastyce i zaczęła aktywnie zająć się w szkole.

Początki kariery

Shults Mark po szkole poszedł do Palo Alto College, gdzie został przeszkolony przez Eda Hart. Po raz pierwszy udział w zawodach w gimnastyce, zdobywając mistrzostwo w północnej Kalifornii wszystko wokół wśród swojej grupy wiekowej. Ale rok później przeniósł się do Ashland, Oregon, który wszedł do walki. Ale po jednym semestrze, przeniósł się z powrotem do Palo Alto. Mark Schultz (Patrz zdjęcie. Poniżej) wygrał mistrzostwa natomiast dzielnicy oraz stanu zapasów.

Schultz dołączył na UCLA, a jego pierwsza walka zakończyła się wynikiem 18-8. Po studiach wyjechał do Uniwersytetu Oklahomy, opowiadają, że kolejne trzy lata (1981-1983), zdobył 3 mistrzostwa NCAA. W pierwszym roku Schulz mówił w kategorii do 177 funtów, aw finale w obliczu podwójnego mistrza NCAA (1980, 1981), Edom Banahom. Banach przygotowuje stać się pierwszym czterokrotny mistrz NCAA w historii. Jednak Schultz wygrał z wynikiem 16-8. Świadkowie nazywa walka jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy, NCAA Final wszechczasów. W następnym roku, Schultz pozostał niepokonany i ustawić maksymalną liczbę kolejnych zwycięstw. University of Oklahoma, Mark został wyróżniony tytułem «Big 8" jako najlepszego studenta-sportowca. W tym czasie jego brat Dave wygrał również konkurs, ale bardziej kategorię wagi.

Igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata

W 1984 roku Mark i Deyv Shults zarówno zdobyła olimpijskie złoto w zawodach zapaśniczych, jak to kiedyś bliźniaki Banach. W następnym roku, Mark wygrał Mistrzostwa Świata, która miała do czynienia z konkurencją ze wszystkich krajach bloku wschodniego, która zbojkotowała Igrzyska Olimpijskie w 1984 roku. Pod koniec perventva światowej Shults Mark wygrał z wynikiem 10-5. Ten zawodnik jest tylko mistrz olimpijski, który zdobył mistrzostwo świata w 1985 roku. Jego brat Dave był tylko mistrz olimpijski, który wygrał mistrzostwa świata 1983 roku. Bracia Schultz zdobył więcej mistrzostwach NCAA, US Open, świata i olimpijskie tytuły niż inni bracia wojowników w historii.

Kiedy Schultz zdobył kolejny złoty na skalę światową sorvnovanii w 1987 roku, stał się pierwszym mistrzem olimpijskim, który dwukrotnie zdobył tytuł najlepszego zawodnika na świecie. W 1991 roku Mark Schultz, Lee Camp, a Dzhon Smit zostały zapisane w Księdze Rekordów Guinnessa jako „najbardziej utytułowanych wrestlerów.” Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku, zajął szóste miejsce w Seulu.

Mark Schultz – wojownikiem mieszanych sztuk walki

8 lat po przerwie, w 1996 roku, Schulz był pierwszy złoty medalista olimpijski, który przekształca się w mieszanych sztukach walki. Mark zaczęły pojawiać się w UFC, ponieważ oprócz walki, był zaangażowany w brazylijskim jiu-jitsu. W tym samym roku zginął jego brat Dave i Mark zastąpił go w UFC. W pierwszej walce, on stanął twarzą w twarz z kanadyjskim Goodridge. Shults Mark wygrał walkę z powodu lekarz przerwał walkę z powodu poważnego cięcia od przeciwnika. Podczas tej bitwy, otrzymał 50.000 dolarów. Po Mark Schultz (zdjęcie poniżej – w ostatniej walce sportowca) zaczęła zdobywać popularność zarówno wśród młodych bojowników i fanów UFC, w wyniku coraz bardziej zaczął realizować zawodowych walk, w tym tytule. W końcu zdobył około 5 pasów mistrzowskich w różnych wersjach, a następnie zdecydował się zakończyć karierę wrestler. Po spędzeniu wielu wspaniałych walk, stał się jednym z największych wojowników w historii UFC, ale otrzymała dużą liczbę urazów. z powrotem został uszkodzony Ososbenno.

Pod koniec kariery wojownika, Schultz stał trener zapasach na Brigham Young University.

kariera trenerska

Shults Mark był asystentem trenera w zapasach Brigham Young University w latach 1991-1994, po czym został mianowany głównym mentorem. Jeden z najlepszych uczniów stało Rikson Greysi, który w 1993 roku przeniósł się do Stanów Zjednoczonych z Brazylii. Podobnie jak jego trenerem był zainteresowany w jiu-jitsu. Po długim okresie jego występów w UFC, Rickson jest jednym z największych wojowników MMA wszech czasów, a to może być bezpiecznie zwany „fan” od jujitsu, jako technikę używa często i skutecznie wszystko. Chociaż należy zauważyć, Gracie nie posiada czarny pas w tego rodzaju sztuk walki, a także Schultz.

Ponadto Schultz było kilku studentów, których nazwiska są znane fanom wrestlingu, mieszanych sztuk walki i jiu-jitsu, indywidualny trening w którym również wykonywane.