258 Shares 4305 views

Aby być najlepszym. Freestyle (Dagestan)

Dagestan – kraj gór, dziwnym języku i kraju najlepszych zawodników, uznawany za jednego z czołowych potęg świata wrestlingu. Prawda ta potwierdza liczbę mistrzów sportu, mistrzów świata i Europy: jeden na dwa Dagestanu zaangażowany w walce jeden na trzech odbiera jeden z tytułów sportowych lub rangi.


W mocnej – silnego ducha

Strażacy Dagestanu nazywany najlepszym na świecie za darmo. Opowieść o dawnych czasach, gdy w celu ochrony miejscowej ludności ze stałego intruzami mężczyzn wsi stworzył coś w rodzaju strażników. Trudny teren, surowa życia górali, ciągłych nalotów – wszystko to przyczyniło się do faktu, że Dagestan ludzie na przestrzeni lat stał się bardziej sprężysty, zdecydowany, o silnej woli. Jeśli pierwsza walka była uważana bardziej jako zabawę na święta, a potem z czasem rozwinęła się w sporcie zwanym zapasy. Rozkwitu Dagestan walce przyszedł w połowie ubiegłego wieku – to wtedy w ziemi górali aktywnie promować sporty walki, które pozwoliły Strażacy natychmiast wykazują wysoki poziom przygotowania, pierwsze przyjście na etapie wygrywa rekord. Dzisiaj „freestyle wrestling”, „Dagestan” – to dwie nierozłączne i związanych z nimi pojęć.

Od samego początku

Wrestling Dagestan stał się znany poza granicami kraju, ze względu na zapaśnika Sali Suleiman (aka Mamma Mahtulaev), który jest powszechnie znany jako ten bogatyrom. Chwała nieprawdopodobnie silny człowiek potwierdził wielokrotnie przez tego samego życie był tylko w porównaniu z Ivan Poddubny, spotkania, który zakończył się remisem na otwartym pierścieniem. Z biegiem czasu, zapasy zaczęły się otwierać nie tylko w miastach, ale także na wsiach, z materialnego wsparcia obu zawodników i sztabu szkoleniowego otrzymał wiele uwagi i wysiłku. W konkursie wszystkich zawodowych zapaśników „Scale” były slogany „Wrestling, Rosja, Dagestan”. W drugiej połowie ubiegłego wieku w Dagestanie pochodzi Vladimir Krutkovsky – znanego eksperta, który wnosi duży wkład w opracowywaniu planów szkoleniowych.

Federacją wrestlingu Dagestanu

Rok występowania Federacji Wrestling w 1989 roku uważany jest za pierwszego. Pomysł został zrealizowany niesamowite wysiłki Saypully Absaidova (mistrz olimpijski) i Abshina Abshinova, który w tamtych latach był odpowiedzialny za Dagestanu Komitetu Sportowego. Przez 4 lata Dagestanu freestyle wrestling jako system szkolenia zyskał w wielu zagranicznych stron, które wielokrotnie orzekał jako konkurencji różnych poziomach, a także opłat.

W miejsce Saypulle Absaidovu przyszedł nowy dyrektor – Hamid Hamidov, który, oprócz głównych przypadkach całkowicie poddał się do popularyzacji tego sportu, skupiając się również na zapasach w stylu klasycznym. Trzy lata później, Hamid Hamidov zmarł i został zastąpiony przez nie mniej utalentowanego nowego prezydenta PBS. Dagestan freestyle zapasy w obliczu Abdusamadov Hamidov otrzymał utalentowanych top-menedżerów.

W obecnym stanie rzeczy dzisiaj,

Do tej pory jedynym Republika Dagestanu, gdzie zapasy zajmuje się więcej niż połowa ludności. Wśród przedmiotów objętych ruchem sportowym obejmuje 42 powiatów i 10 miast, a liczba zawodników przekroczył znak 30 tysięcy osób. Republika może być dumna ze swojej „freestyle” – 14 osób zdobyła honorowy tytuł mistrza olimpijskiego.

Oprócz bojowników w Dagestanie działa znacznie zasłużone trenerów, którzy podniesione więcej niż jedno pokolenie zatytułowany sportowców. W dzisiejszych czasach trudno jest wprowadzić frazę „Freestyle Dagestanie” bez połączenia tych słów ze sobą. Wraz z już dobrze zakorzenione w sporcie kraju dzisiaj coraz więcej uwagi poświęca się również w zapasach w stylu klasycznym. Sportowcy są aktywnie zaangażowane w zgrupowaniu, podróży poza granicami kraju, a tym samym konsekwentnie rozszerza granice geograficzne.

Legendy freestyle wrestling Dagestan

Jak w każdym kraju, w Dagestanu mają swoje legendarnych bohaterów, w którym młode pokolenie bojowników jest skierowany do dnia dzisiejszego. Freestyle (Dagestan) – to przede wszystkim Surakat Asiyatilov, które zostały połączone pierwszy udany występ na boisku sportowym. Jest to prawdziwy gigant Osman Abdurachmanowa – potężny wojownik, słynny nadludzką siłę w cyrku. Ten Salies-Suleiman, który jest popularnie zwany Invincible lwa. Nie możemy powiedzieć o Al-Klychev Khasaev, popularnie czczony jako święty. I, oczywiście, to jest Mustafa Dagistanly, dwukrotnie zwycięzca Igrzysk Olimpijskich, trzykrotnie mistrzem świata, człowiek, za którym umocnił tytuł niepokonany.

Jaki powinien być „freestyle”

Przede wszystkim słowo „Freestyle Dagestan„nie powinien być tylko słowa, ale uczucie patriotyzmu dla ich kraju. Zapaśnik musi być silna wola, aby zobaczyć przód bodźca iść z ufnością do zwycięstwa.

Sportowiec nie powinien myśleć o problemach dnia codziennego – wszystko jej istnienia musi być przeniknięta sport, dążąc do osiągnięcia jeszcze wyższych wysokościach. Każdy wojownik opuścił na dywanie, nie powinien działać w imię wartości osobistych i ambicji. Zawodnik musi pamiętać, że za nim – ojczyźnie rodziny, przyjaciół, trenerów, dla których musi być najlepszy. Dziś sportowcy Dagestanu – prawdziwy fundusz złota kraju, bezcenny przykład tego sposobu życia, aby być przestrzegane przez każdego nastolatka, to duma z tego obszaru.