720 Shares 6715 views

Javier Saviola: krótka biografia

Javier Saviola, którego zdjęcia są pokazane poniżej, jest to słynny argentyński piłkarz, który stał się słynne spektakle „River Plate” i wielu europejskich klubów. W 2005 roku zawodnik został uwzględniony w pierwszej 125 największych żywych graczy, opracowywane przez legendarny brazylijski Pele. Przyszła gwiazda urodziła się w Buenos Aires w dniu 11 grudnia 1981 roku.


"River Plate"

pierwszy profesjonalny klub Javiera był „River Plate” w akademii której chłopak pracował jako dziecko. W wieku szesnastu lat zadebiutował w dorosłej części zespołu. W przyszłości, gracz zdobył wiele bramek i zakończył sezon kilka razy w statusie najlepszym strzelcem. W związku z wynikami 1999 roku Javier Saviola został wybrany najlepszym piłkarzem w Ameryce Południowej. W tym czasie miał zaledwie osiemnaście lat.

"Barcelona"

Równie imponujący postęp młodego talentu nie mógł przejść niezauważony. W rezultacie, w 2001 roku, futbol zyskał „Barcelona”, płacąc za nią 15 milionów funtów. W swoim debiucie w hiszpańskiej roku napastnik strzelił 17 goli. W tym tempie zajął czwarte miejsce w mistrzostwach. Począwszy od następnego sezonu nie był udany dla napastnika. Po dymisji trenera Louis van Gaal został zastąpiony przez serbski ekspertów Radomir Antic. Głównym napastnik, kiedy stało się dokładnie Javier Saviola. Pseudonim, który w tym czasie otrzymał od argentyńskich fanów brzmiały jak królik, i przebywał z nim cały przyszłej kariery. Piłkarz świetnie spędził drugą połowę mistrzostwach, strzelając 11 goli w bramce rywalek. Przed nowym mistrzostwa jako trener przyszedł Frank Rijkaard, który widział przewodzić zespołowi swojego rodaka Patrika Klyuyverta.

W stanie wytrzymać konkurencji w lecie 2004 roku udał się napastnik wypożyczony do Monaco. We Francji, byłego skuteczność miał inny i nie był w stanie realizować tylko 7 udanych strajków w 29 meczach. Piłka nożna następny sezon spędził w tym samym stanie w „Sewilla”. To tutaj, że Argentyńczyk zdobył pierwsze trofeum, pokonując zespół w Pucharze UEFA. W 2006 roku Javier Saviola wrócił do Barcelony. Zespół brał udział w 18 meczach (5 goli). Cokolwiek to było, że ilość czasu gry jest związane wyłącznie z kontuzjami kluczowych graczy.

„Real Madryt”

Po wygaśnięciu kontraktu z przodu Katalonii podpisał umowę ze swoim głównym rywalem – Madryt „Real”. Mimo korzystnych warunków finansowych, Argentyńczyk ponownie w obliczu silnej konkurencji na swojej pozycji. W rezultacie, bardzo szybko został zmuszony do zmiany klubu.

"Benfica"

Kolejny zespół piłkarski stał się Portugalska „Benfica”, zapłacił w 2009 roku za jego 5 milionów euro. Podpisał kontrakt rok, strony przedłużony post-season. Javier Saviola był prawdziwym liderem zespołu. Nic dziwnego zatem, że zgodnie z warunkami nowej umowy napastnik otrzymał 5 mln euro. W lecie 2012 roku porozumienie między stronami jest skończona, a właściciele portugalskiego klubu postanowił nie przedłużać jego ważności.

Ostatni zespół

Nowy klub naprzód w 2012 roku był „Malaga”. Już w swoim pierwszym meczu o „sardeli”, udało mu się odróżnić asysty i bramkę. Po spędzeniu część zespołu hiszpańskiej tylko jeden sezon, gracz zdobył wiele ważnych bramek, w tym w międzynarodowych konkursach. W lecie 2013 roku, po zakończeniu kontraktu z „Malaga”, piłkarz przeniósł się do „Olympiakos”. Tutaj przebywał również tylko jeden rok, podczas którego zdobył 12 bramka jest bramką w 26 grach. Sezon 2014/2015 napastnik spędził w „Verona” (Włochy), po czym wrócił do swojej rodzinnej „River Plate”. To jest, gdzie stoi do dziś.

Reprezentacja

W sumie dla Argentyny piłkarz spędził 40 mecze i strzelił 11 bramek. Pomimo wielkiej zręczności i wysokiego poziomu prezentowanego przez gry, Javier Saviola, z nieznanych powodów, nie dostać się do stosowania w reprezentacji na Mistrzostwach Świata w 2002 roku. W roku 2004, piłka nożna stała się triumfalnym Olimpiady. Podczas MŚ 2006 w Niemczech napastnik zdobył dwie asysty i strzelił jedną bramkę. 28-letni Xavier ogłosił zakończenie występów w reprezentacji, powołując się na decyzję, aby skoncentrować się na karierze klubowej.