528 Shares 4386 views

Świerk syberyjski: opis, powierzchnia siedliska, wykorzystywane w medycynie ludowej

Świerk syberyjski – roślina rozpowszechniona. Od ich bliskich znamienny bujnym igieł sosnowych, wywołujący wielkości (do 30 m i więcej), a także kształt i wielkość słupków. W Rosji od dawna przypisuje się to drzewo cudownych właściwości. Las piękno kochany i szanowany nie tylko w Zachodniej Syberii – główne siedlisko jego wzrostu, ale także daleko poza jej granicami.

rośliny wygląd

Drzewo wysokie gospodarstwa godnej przestrzeni szerokości (aż do sześciu metrów lub więcej) różnych bujnej korony z zaostrzoną czworokątnym iglastych około 2-2,5 cm długości, z powodu ich wytrzymałości i wymagająca doskonale przylega do silniejszych związków pokrewnych. Zdjęcia świerk syberyjski, przedstawione poniżej, są mało prawdopodobne, aby być w stanie przekazać piękno i wielkość zakładu. Młode drzewa są zmuszeni walczyć o miejsce pod słońcem, dobrze tolerują cień, ale raczej wrażliwy na skład gleby. Świerk syberyjski nie lubi piasek lub bagna, ale bardzo odporny na niskie temperatury. To pozwala jej czuć się świetnie w środkowej i południowej tajdze. Kora młodych drzew jest gładka, z odrobiną brązowego, z wiekiem, otrzymuje pewną szorstkość i trochę lżejsze.

Pień zdrowego odżywiania gładką, z kilkoma gałązkami. Drzewo rośnie dość wolno, a młode pędy są wrażliwe na wiosenne przymrozki. W przeciwieństwie do większości kuzynów, syberyjski osobliwe piękno całkiem kolorowe kwiaty. Szyszki pojawiają się w środku lub pod koniec wiosny. Kobiety, zwykle jasnoczerwony, wyraźnie widoczne przez igliwia na szczycie drzewa. nie mniej zauważalne mężczyźni, zawierają duże ilości pyłku. Wiatr niesie go na długich dystansach, jak wynika z niej osiada dosłownie wszędzie. We wrześniu, żeńskie szyszki osiągnie maksymalną wielkość (8 cm), są dojrzałe nasiona, które są pokarmem dla wielu syberyjskich ptaków i niektórych ssaków.

Położenie i warunki wzrostu

W Europie, świerk syberyjski, wraz z zwykle obejmuje ziemie północne i północno-wschodnie. Ze względu na wysoką odporność na zimno i mniej wymagających gleby i poziomu wilgotności, to jest powszechne w Zachodniej Syberii i Dalekim Wschodzie, z wyjątkiem polarnych szerokościach geograficznych. Powierzchnia świerku syberyjskiego trwa tysiące kilometrów, począwszy od granicy z lasów w tundrze i kończące się w południowej części dolnego biegu rzeki Kamy. Żywe drzewa do 300 (co najmniej – 500) lat, jako zmieniającym pięknie pagórkowaty i prostym terenie.

Rodzaje syberyjskiej jodły

W zależności od warunków wzrostu i innych czynników naturalnych, drzewo ma wiele form morphobiological. Zewnętrznie, są zasadniczo różne kolorowe igły. To może być zielony, srebrny, złoty lub niebiesko-szary. Ostatni z tych odmian jest najbardziej rzadkie. Świerk syberyjski niebieski wymienione jako zagrożone. Jego rejestrowania przemysłowe jest zakazane w ostatnich latach. Ze względu na wyjątkowy odcień igieł sosnowych, często jest stosowany jako roślina ozdobna.

Powielanie i sztuczna hodowla

W naturalnym środowisku dojrzałych nasion, które spadły z szyszek, prowadzonych przez wiatr, ptaków i ssaków. Kiedy prosperujących okoliczności, mogą rosnąć i ostatecznie przekształcić drzewka. Po kilku dekadach będą jeść na tradycyjny kształt i imponujących rozmiarach wykonane tylko na koniec swojego pierwszego wieku.

W rozmnażania in vitro jest czasem praktykowane sztywne goleniem. Kiełkowania nasion świerka całkiem dobry – nawet do 70%, ale ze względu na stosunkowo powolny wzrost takiej metody jest używany zbyt często. W ciągu pierwszego roku po posadzeniu drzewa ledwo osiągnąć 10 centymetrów wysokości. Gotowy, aby przejść do stałego miejsca, będzie to po 5-7 latach. Ponadto młody świerk są bardzo podatne na różne choroby. Tak, że wydajność rośnie z nasion jest dość niska.

zastosowanie przemysłowe

Świerk syberyjski, wraz ze zwykle odnosi się do cennych gatunków drzew. Jest on powszechnie stosowany do produkcji mebli, instrumentów muzycznych, w budownictwie, jak również w przemyśle celulozowo-papierniczym. Oprócz drewna, ma pewną wartość i igieł. Jest to źródło lecznicze olejki eteryczne stosowane w medycynie, w przemyśle kosmetycznym, garbników i dodatków paszowych dla zwierząt.

Wszystkie rodzaje jedzenia, włączając Syberyjski, wyceniane w obiektach Parku. Iglastych stojaki doskonale oczyszczania powietrza, co sprawia, że korzystny wpływ na układ oddechowy. Idąc przez park jodły są polecane dla osób z chorobami układu oddechowego.

Zastosowanie w medycynie

Ze względu na wysoką zawartość lotnych produkcji w igieł świerkowych – jeden z najsilniejszych środków antyseptycznych. Co więcej, jest w stanie nawet sterylizacji powietrza atmosferycznego, naturalnie uwalniając substancje korzystne.

W medycynie stosuje się go w leczeniu chorób układu oddechowego, w tym – na astmę. Pacjenci są inhalacja wywar z młodych szyszek sosnowych, igieł lub nawet spacer po zagajniku świerkowym. Żywica roślin przyjmuje się doustnie w leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Czasami zaleca się do zapalenia oskrzeli.

W medycynie ludowej, jest również znany ze swoich właściwości leczniczych syberyjskiego świerku. Opis wykorzystania recept jest dość obszerna. Wszystko, co idzie – z żywicy, a stożki kory i igieł.

Wywar z młodych gałęzi są wykorzystywane do zapalenia stawów i reumatyzm. Olejek z drewna świerkowego – silny środek przeciw grzybicze. Niedojrzałych pąki, warzone w wodzie lub mleku – źródło witaminy C znanej świerka i ich bioenergii. Idąc przez las iglasty , aby pokazać ludziom po stresem, ciężką chorobą, przepięcia, lub po prostu w celu poprawy nastroju.

Jodła syberyjska – nie tylko piękne i majestatyczne drzewa, powszechne w większości regionów Rosji. Dla przemysłu – jest źródłem drewna dla medycyny – środek antyseptyczny i wysokiej jakości olejki eteryczne. Ale dla przeciętnego człowieka – aromaterapia, radzenia sobie ze stresem i dobrego nastroju.