459 Shares 9041 views

Morskich zwierząt fioletowy skarpeta

Wyobraź sobie, że podczas przejażdżki łodzią na dnie można spotkać rzucony na kolana, a nawet fioletowe. Zaskakująco? Pewnie! Zwłaszcza, że to może być jednym z najbardziej tajemniczych zwierząt dla współczesnej nauki. Mieszkańcy wód morskich i oceanicznych na ogół niedostatecznie zbadane. Jest zatem bardzo interesująca, aby dowiedzieć się czegoś nowego ze świata zwierząt. Spróbuj zrozumieć, co mieszkaniec morze – fioletowy skarpetkę.

Skarpetka lub przebicia balonu?

Ten cud natury została odkryta prawie 60 lat temu, a oprócz oficjalnych nazw naukowych mocno ugruntował swoją nieoficjalną nazwę „fioletowy palec”. Opis tego zwierzęcia morskiego sprowadza się do tej charakteryzacji: fioletowy, nieokreślony kształt przypominający rzucony na skarpecie podłogowego lub balonu, który jest Odpał tylko mały otwór.

Oficjalna nazwa morskich tajemnic naukowych xenoturbellida. W przyrodzie są zwierząt o różnej wielkości, z których największy osiągnie połowę metr długości. Ze względu na bardzo duże rozmiary tego rodzaju odrębne kategorie, nazywając go xenoturbellida monstrosa. W tych szczególnych cech zwierzęcych zwanych end „purple toe”, a to dopiero początek niezwykłego.

Precz z dodatkowych ciał?

Szczegółowe badania mieszkańców podwodnych głębinach poważnie zastanawia naukowców. Stwierdzono, że fioletowe skarpetki – morskich zwierząt, które nie mają mózgu, kręgosłupa, a nawet jelita do trawienia pokarmu. Jedyny dostępny na ciele tego cudu ciało – otwór, który służy zarówno do wchodzenia i wychodzenia z jedzeniem.

Początkowo naukowcy byli w stanie wyizolować DNA fioletowy skarpetkę, z których wynikało, że jest przedstawicielem klasy mięczaków. Ale później okazało się, że fioletowe skarpetki po prostu kopie DNA żywności, która odżywia.

Opierając się na fakcie, że większość przedstawicieli tego gatunku zwierząt morskich występujących w środowisku skorupiaków, to można założyć, że jest ich nos i chińskiej. Ale jak to się dzieje – tajemnicą dla naukowców zbyt.

Fakt, że fioletowy skarpeta ma ani zębów ani kosmków naciskać na żywność lub dowolny z trąba. Dlatego dokładnie jak jedzenie dostanie się do jamy ustnej, ale także w kategorii niewyjaśnione.

Gdzie mogę znaleźć ten cud natury?

Niestety, po prostu wygrzewać się latem w morzu, morze jest cud nie można znaleźć. Habitat to stworzenia Pacyfiku. Po raz pierwszy tam znaleźli fioletowy skarpetkę w 1949 roku. Ponieważ zwierzę znajduje się rzadko, jego populacja jest bardzo mała.

Najbliżej miejsca, w którym człowiek może znaleźć tego zwierzęcia morskiego jest wybrzeżu Kalifornii.

Skarpetka wysoką misję

Spory dotyczące klasyfikacji xenoturbellida naukowcy zgodzili się, że to zwierzę należy do najprostszych organizmów, związanych z robakami. Studiowanie to trwa, ale jeden badaczy morskich powiedzieć jednoznacznie – jest to zwierzę morze przyjechała do nas z najwcześniejszych etapach ewolucji, tak że można go nazwać jednym z najstarszych mieszkańców naszej planety.

Szczegółowe badania fioletowym skarpety umożliwiają naukowcom wypełnienie istniejących luk w wiedzy na temat procesu ewolucyjnego i zbudować na nich dobry przykład. Po xenoturbellida lub fioletowy skarpety – to zwierzę, których ciała nie zostały jeszcze rozwijać. Dlatego wiedza o zwierzętach sugerują, jak tworzy się w procesie ewolucji tych ważnych narządów jak mózgu, oczu, jelit i innych, bez których inne organizmy żywe nie może istnieć, a fioletowy skarpetka udaje się jeszcze.

I choć ta tajemnica morska nie spieszy się ujawnić wszystkie swoje tajemnice: naukowcy nie byli w stanie zobaczyć, jak fioletowy skarpetka bierze jedzenie i jest zwolniony z już strawionego pokarmu.