679 Shares 2026 views

Koleje kolejowe odzysku. Co to jest pociąg do odzyskiwania?

Transport lotniczy w naszych czasach zyskuje na popularności nie tylko w ruchu pasażerów, ale również do transportu różnego rodzaju ładunków w dowolnej odległości. Ale mimo to, kolej nie traci na znaczeniu ze względu na tańsze koszty. Tutaj, podobnie jak w transporcie drogowym, może również wystąpić katastrofy z różnymi skutkami. A potem przychodzi do pracy takiej jednostki, jak pociąg odzyskiwania. Fakt, że jest to, patrz poniżej.


Jakie są przywrócenie pociągu?

Jednostka transportowa, zwany pociąg do odzyskiwania jest specjalnym formacja, której głównym zadaniem jest wyeliminowanie skutków wypadków, które miały miejsce na torach kolejowych. Może to być przypadki, walcówka wykolejenia lokomotywy akcji lub kolizji.

Ponadto, odzyskiwanie załogi pociągu, w ramach swoich możliwości technicznych, mogą udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadków lub w wyniku klęski żywiołowej.

Istotną rolę

Głównym zadaniem stojącym przed zespołem taboru, jest zapewnienie szybkiego wznowienia ruchu kolejowego. Rowerem w pociągu odzyskiwania, należy wykonać następujące minimalne straty bogactwa. I zawsze na pierwszym miejscu w obecności wpływ na bezpieczeństwo życia i zdrowia ludzi.

sprzęt

Do przeprowadzenia wymaganych prac tabor posiada wszystkie niezbędne urządzenia i narzędzia. W pociągu jest dźwig i różnych urządzeń do podnoszenia wielkogabarytowych ładunków, są podnośniki hydrauliczne. Również w jednostce zastępczej obejmuje ciągniki wyposażone w wyciągarki, traktorów i spychaczy.

W celu dostarczenia energii elektrycznej do pociągu przewiduje elektrowni. Jeśli to konieczne, przeprowadzić prace w ciemności pod warunkiem naświetlacza instalacji.

Ponadto, w zależności od konkretnej sytuacji regeneracyjnej pociąg może przewozić na pokładzie różnych pojazdów i urządzeń do spawania i cięcia metali. Pociąg może być z powodzeniem wykorzystywany do gaszenia pożarów i do właściwego urządzenia.

Cała konstrukcja ma kilkadziesiąt samochodów, z których każdy ma swój cel. Wagon szafie zapewnia przechowywanie niezbędnych materiałów i narzędzi. Ponadto, kompozycja składa się z:

  • wagon z jednostek żywieniowych;
  • Samochód zdrowotnej;
  • platformy roboczej.

Pociąg powinien zawsze być w dobrym stanie technicznym, aby natychmiast udać się na pierwsze wezwanie. Aby zapewnić wydajność kompozycji ma środki komunikacji.

Organizacja procesu odzyskiwania

Objętość wszystkich prac odbudowy i czas zależą od ilości kompozycji ruchu w jednostkach ratowniczych. Gdy pociąg przyczyną odzyskiwania na miejscu, a także wziąć pod uwagę skład urazów, czy towarów na pokładzie, czy wpływ miał na wypadek stanu technicznego torów kolejowych i wielu innych czynników.

Sytuacja może znacznie komplikuje, gdy zdarzył się wypadek w tunelu lub na moście, zwłaszcza jeśli istnieje znaczne szkody. Niebezpieczeństwo wypadków są przypadki, że preparaty Transport ciężarowy niebezpieczne lub łatwopalne. Nie mniej niebezpieczne pochodzące z pociągu w pobliżu wsi.

Każda sytuacja awaryjna jest unikalny charakter, a nie, na przykład, jest całkowicie identyczne przypadki pociągu wykolejenie pociągu, który spowodował odzyskiwania. Prace w tym przypadku przeprowadza się zgodnie z wygenerowanym wspólnej taktycznego procesie redukcyjnego, który obejmuje kilka etapów:

  • zbieranie informacji od następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • dostawa jednostki transportowej do miejsca wypadku;
  • dzieło odbudowy.

Konieczne jest w tym przypadku do każdej z faz trwa tak mało czasu, zwłaszcza jeśli chodzi o ofiary.

zbieranie informacji

Głównym zadaniem, które ma zadecydować o linii kolejowych odzysku, jest szybki zbiór wszystkich istotnych informacji na temat incydentu, podczas którego trzeba określić charakter wypadku (kolizji, wykolejenia). Ważne jest również, aby dowiedzieć się, czy są ofiary, obecność niebezpiecznych towarów i ryzyko pożaru. Bierze także pod uwagę obszar, w którym nastąpił wypadek, koleje państwowe i pociągi.

Najpełniejsze informacje pomogą podjąć właściwą decyzję o liczbie jednostek odzyskiwania, które wymagają bezpośredniej, dostępność sprzętu i materiałów potrzebnych. Pominięcie nawet najmniejszych szczegółów w skrócie i zwłoki grozi wielkie straty. Życie ludzkie jest bezcenne.

pracownicy dostawy

Po odebraniu informacji o wszelkich środkach incydentów zostaną podjęte natychmiast. W zależności od sytuacji, renowacji i pociągów pożaru lub wniesionych dodatkowych sił można przesyłać na adres: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jednostki, obrony cywilnej, a także innych niezbędnych usług. Odpowiedzialność za podejmowanie decyzji w sprawie liczby pociągów skierowana jest odzyskanie na czele wydziału drogowego. Jeśli spodziewanej dużej ilości pracy, ładunek porusza się w głowę drogi.

Jeśli chodzi o czas odjazdu pociągów, czas pracy wynosi nie więcej niż 30 minut, a innym razem – do 40 minut. Ruch każdej regenerujący i pożaru lokomotywy ma pierwszeństwo przed wszystkimi innymi formami transportu kolejowego.

prace renowacyjne

Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji na scenie wysłana do pociągu naprawy i renowacji lub kilku pociągów. Aby zaradzić tej sytuacji, w połączeniu z pociągu wykoleił gromadzenie, wybrać optymalne rozwiązanie dla jej odzyskania.

Gromadząc prawie cała kompozycja jest prawie zawsze towarzyszy uszkodzenie kolei. W związku z tym, w procesie redukcji, aby sprostać wysokim wymaganiom. Bezpośrednio przed pracą specjalnej grupy ludzi produkuje zbiór materiałów, które pomogą rzucić światło na przyczyny wypadku.

Cała procedura odbywa się wymiana w ramach standardowego schematu. Pierwszy skład jest usuwany z uszkodzonych dróg i obciążeń. Aby uniknąć utraty cennego ładunku procedurę zorganizowaną na rzecz ochrony i czyszczenia. W przyszłości pociąg odzyskiwania awaryjnego służy, jeśli to konieczne, naprawy szyn. Jednak nie jest on po kompletną kompozycję czyszczącą, jak i sposobów wyzwolenia z samochodami.

Trochę historii

Ludzie, którzy się korekty skutków wypadków na torach kolejowych, jest przeznaczony do profesjonalnego dzień obchodów który przypada na 11 listopada. Historia, o której mowa w pierwszym pojawieniem odzyskania pociągu w 1936 roku. Wszystko dzięki LM Kaganowicz, podpisał rozkaz, w którym został on wymieniony na temat trybu migracja regeneracyjnej pociągu. W tym czasie nie można było wspierać personel zrobić jakości pracy. W związku z tym, na podstawie ich odzysku pociągu JSC „Russian Railways” zostały stworzone, które powinny zapewnić nie tylko wysoką jakość pracy, ale również maksymalną wydajność.

Innymi słowy, całe kompozycje renowacyjnych struktura istnieje niemal od rozwoju sieci kolejowej na terytorium Rosji. Sprzęt początkowo był ciężki i miał do pracy w najtrudniejszych warunkach. Ze względu na formę robotników, to było proste i nie bardzo wygodne. Jednak ludzie radzą sobie ze swoim zadaniem.

W obecnie stosowanych nowoczesnych technologii, ale mimo to jakość pracy zależy od kwalifikacji personelu. Pracownicy przechodzą regularne ćwiczenia do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.