155 Shares 3342 views

Aluminium (siarczan lub siarczanu) – krótki opis stosowania

Aluminium (siarczan lub siarczanu) to kompleks substancja nieorganiczna. Jest to biała sól z charakterystycznym niebieskawym zabarwieniu (odcień zakładamy różowe). Krystaliczny bezbarwny. Higroskopijny. Woda rozpuszcza się dość szybko.


Roztwór siarczanu glinu są często używane do wody (z koagulujące zanieczyszczenia złożone i już filtrowane bez problemów) w obróbce tekstyliów. W środowisku lekko zasadowym (jak w neutralnym) tworzą nierozpuszczalny osad (galaretowaty pigment) stosowanego w barwieniu tkanin i drukowania.

Aluminium (siarczan lub siarczanu) całkowicie neutralizować ziemia ogrodowa z wysokim pH. Ta właściwość jest używana przez ogrodników poszukujących ponowne kwitnienie niektórych gatunków kwiatów.

Aluminium (siarczan, oczywiście) jest zawarty w ilości antyperspiranty. Jednak kwestia jego negatywnego oddziaływania na skórę podano coraz częściej. Uważa się, że jest on w stanie na częste korzystanie z podrażnienia, a nawet powodować alergie.

Użyciu siarczanu (siarczan glinu), w tym, konstrukcję (jak przyspieszacz, uszczelniania). Jest to dość skuteczny w walce z ślimaki, małże, owadów. Ponadto, siarczan glinu można znaleźć jako części złożonych nawozów. Bez niego niemożliwe jest produkcja gaśnic. Niektóre firmy kosmetyczne używać tego materiału do produkcji swoich wyrobów (tusz do rzęs, cieni do powiek).

Siarczan glinu jest w lek, łagodzi podrażnienia, pojawiające się po ukąszeniach owadów. Działanie jest zniszczenie szkodliwych substancji wstrzykiwanych do skóry przez owady. Preparaty są dostępne na ogół w postaci aerozolu, który bezpośrednio poddaje się wpływ obszar (lub obszarów).

W przemyśle spożywczym siarczan glinu jest w dodatkach zakres emulgator (zwany E-520). Substancja ta, będąc jednocześnie i utwardzacz, a także środki do zdejmowania skóry z owoców i zmiennika drożdżach. wyjaśnić, że woda, dodano i homara mięsa krabów. A jednak – to doskonałe narzędzie, które pozwala na uzyskanie bardziej stałą konsystencję w ochronie warzyw.

techniczny siarczan glinu (AI2 (SO 4) 3) może być otrzymany w wyniku reakcji kwasu siarkowego i wodorotlenku glinu. Można obserwować kryształy (płytek) i nieregularnie ukształtowane kawałki do 10 kg (drugiego lub trzeciego stopnia), ale zwykle jest jednorodną granulowanych kryształów (do 20 mm, najwyższy stopień).

Wdychanie (pył) tego materiału zaczyna się kaszel, duszność. W kontakcie ze skórą i oczami, prowadząc do zaczerwienienia, swędzenie, ból, a nawet poparzenia. Spożycie powoduje podrażnienie żołądka, towarzyszą wymioty, biegunka.

Pierwsza pomoc w przypadku zatrucia siarczanu glinu polega na:

– do mycia oczu i skóry;

– wyjście z zatruciem pola na świeże powietrze;

– biorąc szyby mleka z dalszym wymiotów;

– dostęp do lekarza.

Siarczan glinu jest przechowywany w chłodnym suchym. Pojemniki muszą być szczelnie zamknięte. Mieszanie z innymi substancjami, nie do zaakceptowania (kontakt z wodorowęglanów, jak dosłownie wybuchowego).