88 Shares 2677 views

Jak zainstalować oprogramowanie układowe w "Android"? Aktualizacja oprogramowania sprzętowego "Android" – opinie

Skomplikowanie mobilnych urządzeń komunikacyjnych wymagało utworzenia wyspecjalizowanych systemów operacyjnych mających zapewnić interakcję programów z komponentami sprzętowymi. Najlepsze znane rozwiązania firmy Apple (iOS dla iPhone i całej linii), a także Google ("Android"). Chociaż nadal nie ma konsensusu co do tego, który system jest lepszy, statystyki mówią same za siebie: według stanu na koniec 2013 r. Android zajmuje ponad 80% rynku, a iOS prawie nie osiągnął 10%. Możliwe jest przedyskutowanie wyników monitorowania przez długi czas, ale z jego wyników wynika, że większość użytkowników jest tak zainteresowana odpowiedzią na pytanie "jak zainstalować oprogramowanie układowe na Androidzie". Od razu zauważamy, że w tej procedurze nie ma nic skomplikowanego i może być wykonywane nawet przez uczniaka. W przypadku korzystania z oprogramowania dostarczonego przez programistów aktualizacja oprogramowania układowego "Android" wymaga tylko obecności aktywnego Internetu i kilku kliknięć na ekranie dotykowym.

Filozofia oprogramowania firmowego

Cały pakiet oprogramowania na urządzeniach mobilnych można podzielić na dwie kategorie: użytkownika, które zostały zainstalowane przez właściciela samodzielnie, a także systemy nagrane w obszarze wbudowanej pamięci flash, których nie można uzyskać w zwykły sposób. Ta ostatnia kategoria obejmuje rdzeń systemu operacyjnego i towarzyszące mu programy potrzebne do pracy w początkowym trybie. Proces tworzenia oprogramowania polega na aktualizowaniu sterowników programu. To otwiera dostęp do niektórych nowych funkcji urządzenia, czasem niepowtarzalnych. Jednocześnie w ogóle nie ma znaczenia, czy tablet lub smartfon "Android" jest migany – kolejność działań i wynik jest taki sam. Oczywiście, jeśli nie ma błędów w procesie.

Teoria odnowienia

Istnieją dwa sposoby zmiany oprogramowania układowego na Androidzie: oficjalny i nieoficjalny. Ten ostatni z kolei ma kilka sposobów realizacji. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i wygodę procesu migotania, bardziej korzystna jest metoda dostarczana przez deweloperów. Ale druga pozwala na zainstalowanie tak zwanego "niestandardowego" oprogramowania stworzonego przez "homegrown" rzemieślników, ponieważ wiedzą oni lepiej niż inni, jak zrobić oprogramowanie dla "Androida". Czasem chodzi o fakt, że ci ludzie tworzą aktualizację systemu od podstaw, nawet jeśli programiści całkowicie przestaną wspierać urządzenie.

Tak więc, jeśli właściciel nie chce się martwić o możliwe problemy z gwarancją, a czasami potrzebę przywrócenia z stanu "cegły", gdy urządzenie nie reaguje na naciśnięcie przycisku zasilania, optymalnym rozwiązaniem dla niego jest dowiedzieć się, jak zaktualizować oficjalne oprogramowanie "Android" Przez i nie wprowadzaj żadnych eksperymentów.

Jeśli jednak chęć "oddychania drugiego życia" w urządzeniu mobilnym przewyższa zdrowy strach, musisz dokładnie zbadać problem migającego niestandardowego oprogramowania. Oto przykład, który może przekonać najbardziej utwardzonych sceptyków do podejmowania ryzyka: twórca smartfona Huawei Ascend G510 oferuje oprogramowanie tylko w wersji "Android" 4.1, ale rzemieślnicy stworzyli już system roboczy oparty na Lollipop 5.1. Co jeszcze możesz powiedzieć? Każdy z nich decyduje, czy wziąć pod uwagę ryzyko i jaka jest uzasadniona.

Zapobieganie

Zanim wyjaśnimy szczegółowo, jak zainstalować oprogramowanie sprzętowe w "Androidze", zauważamy jeden ważny punkt, który jest zawsze wskazany w witrynach, z których można pobrać odpowiednią aktualizację. Jest to tak zwane zrzeczenie. Według niego wszelkie możliwe ujemne konsekwencje tej procedury leżą całkowicie na sumieniu właściciela. Czasami po nieudanym mignięciu trzeba przeczytać setki stron forów, szukając sposobu na przywrócenie urządzenia do "jak to było". A w niektórych przypadkach kawałek plastiku na kilka tysięcy rubli pozostaje w ręku pechowego właściciela. W pełni podzielamy filozofię zrzeczenia się, czytając nasz artykuł, ważę wszystkie zalety i wady.

Z każdym pełnym oprogramowaniem sprzętowym wszystkie dane zostaną utracone, dlatego należy wcześniej zapisać listy numerów telefonów i inne informacje.

Oficjalne oprogramowanie "Android" przez Internet

Przed rozpoczęciem procesu aktualizacji oprogramowania należy w pełni naładować baterię urządzenia. W przypadku, gdy ze względu na nieoczekiwane rozładowanie, smartfon zostanie wyłączony przed zakończeniem migania, ryzyko wystąpienia "cegły" wzrośnie kilkakrotnie. Aby zaktualizować oprogramowanie sprzętowe przy użyciu oficjalnej metody, musisz aktywować Internet na urządzeniu przenośnym. Zalecamy przerwać wybór przez Wi-Fi, ponieważ musisz pobrać ponad 100 MB danych do urządzenia, którego GPRS nie może obsłużyć.

Więc od użytkownika należy otworzyć element "Ustawienia" i przejść do sekcji "O telefonie". Zawiera link do "Aktualizacja oprogramowania". Jeśli deweloper dał sobie radę, aby umieścić nowe oprogramowanie sprzętowe w dostępie publicznym, to pozostaje tylko, aby zgodzić się z aktualizacją. Po ponownym uruchomieniu właściciel otrzyma urządzenie z nowym oprogramowaniem. Jest to najprostszy i najbezpieczniejszy sposób. Niestety często wspiera się tylko do najnowszych urządzeń, a właściciele smartfonów i tabletów rocznych (lub więcej) na receptę podczas próby aktualizacji otrzymują wiadomość o braku nowych plików.

Jak ręcznie zainstalować aktualizację ręczną

Oprócz powyższej metody, która może słusznie nazwać automatyczną, możliwe jest flash bez Internetu. Raczej najpierw musisz przejść do witryny twórcy smartfona z urządzenia i pobrać plik oprogramowania układowego wybranej wersji z tego miejsca. Po wybraniu dokładnej nazwy modelu. Plik z rozszerzeniem zip powinien znajdować się na karcie błyskowej urządzenia mobilnego. Następnie należy przejść do Odzyskiwania ("względny" BIOS komputera, tryb fastboot). W większości urządzeń konieczne jest trzymanie przycisku zasilania i dźwigara głośności w pozycji "w górę" (przy wyłączonym zasilaniu). Chociaż warto zauważyć, możliwe są inne implementacje uruchamiania.

Jeśli wszystko zostanie zrobione poprawnie, właściciel zobaczy menu kilku elementów nawigowanych przez głośnik i przycisk zasilania, aby potwierdzić. W tym miejscu należy wybrać opcję Wyczyść i zresetuj dane / fabryczne . Następnie należy wybrać opcję Zip instaluj z sdcard i wskaż plik. Ta metoda jest bardziej skomplikowana niż poprzednia, ale umożliwia flashowanie starszych wersji, a także nie wymaga Internetu w tym urządzeniu.

Przygotowanie urządzenia do pracy z niestandardowym oprogramowaniem sprzętowym

Nie jest możliwe zainstalowanie oprogramowania firm trzecich za pomocą zwykłych środków. Odzyskiwanie po prostu odmawia błysku takiego pliku. Aby obejść to ograniczenie, musisz zainstalować CWM (Clockwork Mod recovery). Jest to zmodyfikowane odzyskiwanie, które posiada wiele unikalnych funkcji. Plik instalacyjny można pobrać na odpowiedniej stronie internetowej. Jest przeznaczony dla systemu "Android" i jest zainstalowany jako wszystkie inne aplikacje apk. Po restarcie, używając kombinacji "rocker + power button" uruchomi się dokładnie uaktualniony Recovery, z którym można flashować tablet "Android" lub smartphone. Procedura jest podobna do przypadku z oficjalnym plikiem zip, z tą różnicą, że teraz można zainstalować oprogramowanie firm trzecich.

Funkcje

Bardzo ważne jest, aby wybrać poprawne pliki oprogramowania firmowego. Dzięki zaktualizowanemu odzyskiwaniu użytkownik może zainstalować plik z zupełnie innego urządzenia, które nie jest kompatybilne i powoduje wiele problemów. Zalecamy przestrzeganie zasady, którą trzeba myśleć i analizować 10 razy i wykonywać tylko jedno działanie.

Ponadto, w niektórych przypadkach nie jest możliwa instalacja zmodernizowanego odzyskiwania przez system fastboot. Alternatywnym rozwiązaniem jest zainstalowanie programu Rom Manager (wolny od Rynku) i wybranie w tym menu programu opcji "Zainstaluj program ClockWork Mod". Jeśli model urządzenia mobilnego jest obsługiwany, wszystkie niezbędne pliki są pobierane z Internetu i zainstalowane. Nawiasem mówiąc, jeśli używasz programu Rom Manager Premium, nie musisz szczególnie szczegółowo omawiać sposobu instalowania oprogramowania sprzętowego w "Androidze", ponieważ sam program wyda najbardziej popularne aktualizacje dla określonego urządzenia (powinien być na liście obsługiwanych).

Niektóre zalecenia dotyczące znajdowania aktualizacji

Jak zainstalować oprogramowanie układowe w "Android", napisał wiele artykułów, ale wciąż pojawiają się problemy. Aby temu zapobiec, zalecamy, aby właściciel znalazł forum "na żywo" dedykowane urządzeniom mobilnym, zarejestruj się w oddziałie na temat swojego telefonu komórkowego lub modelu tabletu i dokładnie zapoznaj się z informacjami o co najmniej wadze informacyjnej. Idealnie, nie będzie zbędne porozumiewanie się z innymi właścicielami tych urządzeń. Wskazówki otrzymane od sieci społecznościowych często prowadzą do telefonu "oskrpichivaniyu".

Debunkowanie mitów

Jak już wspomniano, przed oprogramowaniem sprzętowym konieczne jest całkowite naładowanie akumulatora. Niektórzy autorzy artykułów idą dalej i radzą, aby połączyć się z ładowarką. To nie może być zrobione! Niektóre modele urządzeń przenośnych nie działają poprawnie, gdy są używane razem z "ładowaniem". Czy warto ryzykować, jeśli możesz spędzić dodatkową godzinę, aby uzupełnić opłatę i nie martwić się o tej chwili?