437 Shares 7561 views

Jak zmienić jasność na Windows 7 prostych sposobów

Wielu użytkowników są albo na służbie, czy z powodów osobistych, komputer musi spędzić dużo czasu. I nie ostatnia rola w komforcie pracy odgrywa jasność i kontrast obrazu na monitorze lub laptopie. Przez nasycenie lub słabym świetle oczy mogą się zmęczyć. Zobaczmy, w jaki sposób dokonać niezbędnych korekt za pomocą kilku prostych narzędzi.


Jak zmienić jasność na Windows 7 (lub jakiegokolwiek innego systemu) na komputerze stacjonarnym

Aby rozpocząć, należy rozważyć czas uruchamiania systemu. Tryb normalny czujnik obrazu jest zazwyczaj związane z użytkownikiem, gdy monitorowanie ekran powitalny. Teraz tylko jego wygląd można ocenić na jak wygodne jest on postrzegany przez oczy. Natychmiast zwrócić uwagę na siebie, a jasność i kontrast. Zmienić jedno z ustawień na komputerach może być całkiem proste.

Nie jest tajemnicą, że w komputerze PC lub stacji roboczej systemu urządzenia i monitora (lub więcej) są stosowane oddzielnie. Ich konstrukcja jest taka, że z przedniego panelu, istnieje jeden lub dwa przyciski, aby zwiększyć lub zmniejszyć jasność.

Ponadto, jeśli, że tak powiem, w kwestiach związanych z jak zmienić jasność ekranu lub kontrast, co jest wyświetlane na monitorze, kopać głębiej, warto zauważyć, że każdy monitor posiada własne menu, nazywa się specjalny przycisk, w którym Istnieją zaawansowane ustawienia, w tym trybie zmianowym wizerunku, rozciągania lub skurczu, i tak dalej. d. Jak widać, personalizacja jest dość prosta.

Jak ustawić jasność ekranu w laptopie

Z laptopami jest to przypadek i to jest łatwiejsze. Ponieważ ekran jest integralną częścią całej konstrukcji, to nie ma dedykowane przyciski, przewidziane dla monitorów autonomicznych. Niemniej jednak pytanie, jak zmienić jasność na Windows 7 lub jakiegokolwiek innego systemu (w zasadzie nie ma różnicy), został rozwiązany za pomocą specjalnych skrótów klawiaturowych.

Zazwyczaj, zmiana parametru jasności Fn jest realizowane za pomocą przycisku lub w połączeniu z klawiszy funkcyjnych, które są obecne w górę iw dół i obrazu w postaci słońca. Na przykład w laptopach Fujitsu ten klawisz F7 (zwiększenie jasności) i F6 (redukcja), z drugiej – F1 i F2, itd.

W niektórych modelach, takich regulacji może być wykonane za pomocą tych samych klawiszy umieszczonych Fn, przy użyciu standardowych przycisków dalej ze strzałkami w prawo / lewo (czasami w górę / w dół).

Konfigurowanie ustawień wyświetlania na dowolnym systemie Windows

Inna prosta metoda, aby rozwiązać problem, jak zmienić jasność na Windows 7 jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy na puste miejsce na pulpicie, a następnie z menu kontekstowego wybierz ustawienia wyświetlania (personalizacja).

Po wejściu do sekcji pokaże wszystkie dostępne opcje, zmiany, że nie będzie trudno na własną rękę.

Ustawienie obwodu zasilającego

Były one, by tak rzec, najprostszych metod. Teraz zobaczmy, jak dostosować jasność ekranu w systemie Windows 7 za pomocą własnych. Aby to zrobić, należy użyć sekcję zasilania, do których dostęp jest realizowany od standardowego panelu sterowania. Tutaj trzeba zaznaczyć zmianę ustawienia, a następnie dwa podstawowe plan (zrównoważony i tryb oszczędzania), będą widoczne.

Jeśli nie jesteś zadowolony z użytkownikiem, z jakichkolwiek przyczyn, nie mogą być łatwo zmieniane. W tym celu, element zmienić dodatkowe ustawienia, w którym włączony jest tryb regulacji jasności adaptacyjnej. Zmień jasność może być w „Ekran”, w którym prezentowane są ustawienia w kategorii wyłączenie ustawienia wyświetlania.

Korzystanie graficzną programu zarządzania

Jak zmienić jasność na Windows 7 jeszcze w inny sposób? Można używać kart graficznych NVIDIA specjalnego narzędzia do zarządzania i AMD, jako że został pierwotnie zainstalowany w systemie.

Po wywołaniu programu sterującego lub w zasobniku systemowym, jeśli jest w stanie aktywnym, albo od tego samego panelu sterowania, konieczne jest, aby znaleźć sekcję ustawień wyświetlania, a następnie przejdź do regulacji koloru pulpitu (dla NVIDIA, na przykład). To tutaj, że można zmienić, a jasność i kontrast, gamma, nasycenie, i więcej.

Najprostszym testem dla komfortu

Zatem ustawienia wyświetlania. Teraz musimy zobaczyć, jak postrzeganie byłoby wygodne. Aby to zrobić, otwórz Word, pusty dokument. Jeśli spojrzeć na to są niewygodne uczucia, ustawienia wyświetlania zostać zmienione. można po prostu wziąć czystą kartkę papieru A4 i porównać ją z białym polu dokumentu. Jeśli spojrzeć na liście, a ekran nie czuje różnicy, to jest w porządku. Wreszcie, nie należy zapominać, że podczas długotrwałej pracy przy komputerze lub laptopie, co może być optymalne ustawienia parametrów, co 45 minut, zaleca się zrobić sobie przerwę na około kwadrans do zwalczyć zmęczenie, a także oko.

Jeśli chodzi o ustawienia, metody są zróżnicowane, ale który z nich korzystać należy do Ciebie. Jednakże, jeśli mówimy tylko o jasność, najlepszym rozwiązaniem będzie główne i przyciski funkcyjne. Ale jeśli chcesz dostroić, lepiej jest użyć oprogramowania jak najbardziej „poniekąd”, i programów, które są częścią oprogramowania zarządzającego kart graficznych, zwłaszcza, że to właśnie one są przeznaczone.