718 Shares 8223 views

Nowe funkcje Android: pilot zdalnego sterowania

Istnieje wiele opcji do korzystania gadżetów, które działają pod kontrolą „” system operacyjny Android, zaprojektowany, aby zapewnić dodatkowy komfort i wygodę użytkownika. Na przykład, masz tablet lub smartfon z wyjściem HDMI, co wybrać, aby podłączyć do telewizora, aby oglądać filmy na dużym ekranie. Dla wielu może to wydawać się niewygodne, ponieważ nie ma sposobu, aby zarządzać procesem zdalnie, tak jak w przypadku korzystania z odtwarzacza multimedialnego. Jednak istnieje sposób, a wyjście z tej sytuacji.

Można wziąć innego urządzenia na podstawie „Android”, jeśli w ogóle, a za pomocą specjalnego bezpłatnego Tablet Remote App, przekształcić go w rodzaju pilota dowolny gadżet, dostępny do Państwa dyspozycji. Program powinien być łatwo instalowane na obu urządzeniach i prawidłowo skonfigurowany.

Android: zdalne sterowanie za pomocą pilota Tablet

Program ten przeznaczony jest do sterowania procesem odtwarzania muzyki i wideo, regulować głośność i jasność obrazu, wysyłanie komend takich jak „Pauza”, „Play”, „Rewind”, a także do przełączania utworów. Ponadto, użytkownik ma możliwość złożenia systemu poleceń: „Menu”, „Powrót”, „Szukaj” i „Home”, a także tekst na drugie urządzenie za pośrednictwem klawiatury ekranowej. Za to wszystko, nie trzeba nawet prawa okopowe na obu urządzeniach.

regulacja

Aby dokonać ustawienia tego programu, konieczne jest, że jest uruchomiony na obu urządzeniach. Następnie trzeba podać im Bluetooth, a następnie połączyć ze sobą. W tym celu wybieramy Connection – urządzenia do skanowania, a następnie kliknij urządzenie wykrywające Bądź urządzenia wykrywalne który wyświetli je na liście. Ponieważ domyślne Bluetooth aktywowana tylko 2 minuty, powinno się usunąć ustawienia każdego urządzenia, to ograniczenie. Teraz na urządzeniu, które będzie zarządzać, zalogować się i przed uruchomieniem programu otworzyć ustawienia, a następnie kliknij Ustawienia, a następnie wyłączyć te opcje: «Włącz Tablet Remote» i «zmienić metodę wprowadzania tablet Remote». Z tych wszystkich manipulacji, można dostosować Menedżera urządzeń Android.

Po ustawieniu, można po prostu kliknąć na gadżet używany w roli pilota zdalnego sterowania, kliknij zdalny, a następnie otworzy się okno, które symulują najbardziej odległa. Z jego pomocą można i wysyłać do drugiego urządzenia niezbędne polecenia. Aby włączyć tryb pełnoekranowy, ukrywanie stanu opcję bar w ustawieniach aplikacji należy włączyć. Ten program działa bardzo dobrze na tabletach i telefonach.

Zdalne zarządzanie i jej możliwości

Wykorzystanie tej możliwości daje konkretne korzyści klienta:

– określanie położenia urządzenia;

– zdolność do ping urządzenia, to znaczy na siłę dźwięku przy maksymalnej objętości.

Ponadto, jeśli masz zainstalowaną aplikację do zdalnego sterowania z uprawnieniami, można również administrator:

– zablokować telefon na odległość;

– skasowanie pamięci danych osobowych gadżetu.

Tak, masz inteligentny telefon oparty na Androidzie, pilocie, że jesteś bardzo zainteresowany. Aby rozpocząć, należy upewnić się, że używasz wersji urządzenia z Google jest w stanie dać Ci szansę, to znaczy, że obsługuje. Jeśli Ustawienia Google dostępna jest strona „Menedżer urządzeń Android”, można pracować.

W przeciwnym razie, trzeba sprawdzić, czy można zainstalować aktualizację. Następnie należy wejść w ustawienia, wybierz odpowiedni element, który trzeba będzie zainstalować jedno lub więcej pól wyboru, aby potwierdzić. W tej pracy z ustawieniem zdalnego sterowania można uznać za zakończone. Ważne jest, aby pamiętać, że urządzenie nie może odbierać polecenia i przeprowadzić wysyłanie danych o lokalizacji, jeśli nie ma dostępu do Internetu.

Okazuje się, że telefon będzie musiał albo włączyć danych mobilnych, dla których, oczywiście, być pobierana lub skonfigurować połączenie Wi-Fi. Oczywiście, aby znaleźć urządzenia za pośrednictwem Wi-Fi tylko w obszarze zasięgu jednego punktu dostępowego. Na przykład, można „ping” urządzenie, które stracił w domu, nawet jeśli tryb cichy jest włączony niego.

Android: zdalne sterowanie poprzez przeglądarkę

Jako przeglądarce internetowej, aby przejść do strony zdalnego zarządzania? należy przejść do strony głównej w Google Play, a następnie zrobić. Kliknij na ikonę „Ustawienia” w prawym górnym rogu. Wybierz odpowiednią pozycję z menu, mianowicie „Menedżer urządzeń Android”. Teraz będzie można zobaczyć swój gadżet na mapie.

inne możliwości

Można zdalnie kontrolować komputer z Androidem. Jest to aplikacja, takich jak Splashtop 2 – Pulpit zdalny dla Android, który jest bardzo wygodny i przydatny program, za pomocą którego można skonfigurować zdalny dostęp do komputera. Teraz to nie ma znaczenia, gdzie jesteś, jak można zarządzać z dowolnego komputera za pomocą Android, który jest bardzo wygodne. To pozwala zawsze mieć dostęp do ważnych danych na dysku twardym, nawet jeśli jesteś z dala od niego. Można odtwarzać treści rozrywkowych dostępnych na komputerze, jeśli chcesz. Po telefonie lub tablecie, można nawet grać w jakieś gry, które są zainstalowane na urządzeniu głównym.

Instalacja programu

Po pierwsze, należy pobrać dany program, a mianowicie wersję „Android”. Następnie należy uruchomić aplikację, a następnie zarejestrować go przez nowego konta, musisz podać swój adres e-mail i hasło. Aby wejść do komputera poprzez „Android”, należy pobrać i zainstalować na swoim programie komputerowym Splashtop Streamer. Kiedy skończysz, możesz go uruchomić, aby przeprowadzić adres e-mail i hasło. Teraz masz pełną kontrolę nad komputerem na tablecie lub smartfonie. Należy rozumieć, że konieczne jest, że komputer jest podłączony do Internetu w obu urządzeniach.

Trudno jest przecenić przydatności obecności takich cech w systemie operacyjnym Android. Zdalne sterowanie we współczesnym świecie może wymagać dość często, aby uzyskać dostęp do komputera z dowolnego miejsca.