361 Shares 2360 views

Nazwy Marina w różnych krajach

Nazwa Marina pochodzi od wielu wieków temu. Dzisiaj jest on używany w wielu krajach, takich jak Chorwacja, Hiszpania, Francja i oczywiście Rosja. W Rosji nadal należy do dwudziestu najbardziej znanych nazwisk, takich jak Elena, Olga, Maria, Evgenia, Natalia, Nina i inni. We Francji, najbardziej popularne było nazwisko w latach 90., pod koniec lat 70. i na początku lat 80. XX wieku. Ostatnie wieki. Jedną z najsłynniejszych francuskich kobiet, które noszą to nazwisko, jest Marina Vladi, znana aktorka, pisarz, która również była żoną Władimira Wyszyńskiego.


Znani marines

W Rosji jedna z pierwszych wspomnień o tej nazwie w kronikach jest związana z Marina Mniszek, przedstawicielem polskiej szlachty rodziny, która przez krótki czas została królową rosyjską poprzez jej małżeństwo z False Dmitry. Dzień urodzin Marina w krajach katolickich obchodzony jest 20 lipca. Wakacje są obchodzone na cześć Saint Marina w Antiochii, zgodnie z legendą, która żyła pod koniec III – początków IV wieku w Antiochii. Wydalony przez ojca domu za przynależność do chrześcijaństwa (pochodziła z rodziny pogańskiej), dziewczyna podeszła do końca męki o swoje wierzenia. Gdy nie odpowiedziała na uczucia wysokiego rangą oficera rzymskiego, Marina została torturowana i poświęcona męce. Jest to popularny święty w Grecji, na cześć jej, kilka kościołów zostały wzniesione w tym kraju. Ciekawe, że w świecie prawosławnym i katolickim dzień anioła świętego obchodzony jest w ciągu jednego miesiąca (20 lipca i 30 lipca), ale w krajach katolickich jest znana jako Margarita z Antiochii, a w tradycji ortodoksyjnej czczona jest jako Marina Antiochii. Tak więc, imieniny Marina w kalendarzu kościoła (prawosławny) zbiegły się z nazwiskiem Margarita. Do roku 2000 świętych prawosławia brakowało imienia Margarita, tyle dziewczyn zostało ochrzczonych pod nazwą Marina, aw życiu świeckim nazywane były Margaritas. Urodziny Marina są obchodzone również w dniach 13 marca i 11 listopada.

Jakiego dnia powinienem wybrać na uroczystość?

Każda osoba, która kilkakrotnie pojawia się w kalendarzu kościelnym, pojawia się pytanie, kiedy świętować dzień imienia? Na przykład nazwa dnia Marina (w kalendarzu znajdziemy 3 lub nawet więcej dat). Generalną zasadą jest to, że wybierają dzień Anioła, który jest bliżej daty urodzenia. Na przykład urodziłeś się 15 czerwca i urodziny Marina obchodzi się 13 marca, 30 lipca lub 11 listopada. Najbliższą datą urodzin jest 30 lipca, więc możesz świętować dzień imienia. Ponadto, w 20. dniu obchodzone są tylko urodziny Marina w kalendarzu katolickim. Warto zauważyć, że w niektórych krajach dzień imienia Marina jest obchodzony raz do roku – 22 lipca. Najprawdopodobniej wynika to z tradycji luterańskich.

Pochodzenie nazwy i charakteru

Sama nazwa Marina pochodzi od łacińskiego słowa "marinus" (morskiego), tzn. W tłumaczeniu oznacza "morze". Początkowo były też męskie warianty – Marinus i Marin – ale dziś są one używane tylko w kilku krajach (np. W Bułgarii). Marina ma szerokie, jak morze, duszę i silny charakter. Prawdopodobnie można to porównać z morzem: czasami jest spokojny i majestatyczny, a ja chcę im podziwiać, a czasem jest burza i burza.

Marynarki są dobrymi mamami i małżonkami, ale ważne jest, aby znaleźli własną ścieżkę w życiu i nigdy się z nią nie zgodzili. Jedną ze słynnych marin rosyjskich jest Marina Tsvetaeva, której los ilustruje niepokój tego wpływu.