472 Shares 8731 views

Modlitwa w wigilię. Spisek i wróżbiarstwo

Kościół prawosławny ustanowił wiele świąt w pamięci o najważniejszych wydarzeniach historii świętej. Niewątpliwie największe znaczenie ma Pascha Chrystusa, czyli dzień zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Ale następnym najbardziej uhonorowanym świętem są Boże Narodzenie – dzień, w którym Jezus Jezus pojawił się w świecie od łona Najświętszej Maryi Panny. Możesz wiele powiedzieć o znaczeniu tego święta, wystarczy zauważyć tylko jedną rzecz: nie byłoby Bożego Narodzenia – nie byłoby Wielkanocy, więc każda modlitwa wigilia jest przepełniona radością cudu, który się wydarzył.

Początek świątecznego uwielbienia

Dzień przed świętem nazywa się "Wigilią", jest to ostatni dzień świąt Bożego Narodzenia. Kończy się służbą w świątyni, która nazywa się Wieczórem lub Nieszpętami.

Jest to początek świątecznej nocy. W Nowym Wschodzie czytane są fragmenty Starego Testamentu zawierające prognozy dotyczące narodzin Mesjasza. Cała służba i każda modlitwa w wigilię napełniają się pojedynczym znaczeniem – ten, który został przepowiedziony przez proroków Starego Testamentu, przyszedł na świat.

Śpiewy w godzinach porannych

Na końcu Nowego Wschodu, na linii są tak zwane stichiery. Są to utwory poetyckiej prezentacji poszczególnych psalmów, które są bezpośrednio związane z tym wakacje. Po świątecznym wieczornym poranku podąża Morning. Składa się z kilku hymnów, których treść ujawnia ideę Wcielenia.

W Mornings Christmas troparion na pewno będzie wykonany. Jest to radosny śpiew, który uwielbia Boga. Ale to nie tylko modlitwa wigilia Bożego Narodzenia , to jest określone na wersetach nakreślających dogmaty prawosławia. W nich dominuje miejsce dominacji idei miłości jako głównej siły napędowej.

Echa pogańskich czasów

W popularnej świadomości, nocna noc zawsze była pełna tajemnic i mistycyzmów. To dlatego, że w dużej liczbie zawsze były spory w wigilię Bożego Narodzenia. Trudno sobie nawet wyobrazić, jakie aspekty życia nie dotknęły.

Wśród nich były spiski o materialnym dobrobycie, zdrowiu, szczęściu rodzinnym i dobrobytach. Możemy poprosić o coś, ale zawsze musimy pamiętać, że zwracamy się do dobrych i jasnych sił, które mogą tylko pomóc w dobrych czynach. Nie ma nic złego, o co prosić. A jednak, spiski są ustępstwem pogaństwa. Jego czas minął, a w tym święcie dla prawosławnej nic nie może być lepiej niż szczera modlitwa w wigilię.