851 Shares 7881 views

Dlaczego zakorzenione gwóźdź?

Wrastanie paznokci – to dość powszechny problem, który dotyka ludzi w każdym wieku i płci. W rzeczywistości, wielu ludzi idzie do lekarza ze skargami, które zakorzenione gwóźdź. Jest to bardzo przykre zjawisko, któremu towarzyszy dyskomfort i ból. Dlatego nie należy zaniedbać pomocy medycznej.


Dlaczego zakorzenione gwóźdź? Głównymi powodami

W rzeczywistości, wrastanie paznokci w miękkiej tkance palca może pojawić się pod wpływem różnych czynników zewnętrznych. Oto tylko niektóre z nich.

 1. Uważa się, że jednym z głównych powodów jest cięcie paznokci niewłaściwe. Na przykład, jeśli cięcie płytki paznokciowej jest zbyt głęboki na ścinanie poza jego krawędź, może to prowadzić do przyszłego nieprawidłowego wzrostu i wrastania rogowej warstwy tkanki miękkiej.
 2. Inną bardzo częstą przyczyną – nosi obcisłe buty. Na przykład, często za pomocą buty wąskiej płytki paznokcia palca pod stałym ciśnieniem, dzięki czemu zmniejsza się do miękkich wałków paznokci skóry.
 3. Ponadto, ludzie często zauważyć, że zakorzenione gwóźdź po poprzednim urazie.
 4. Zagrożone są osoby cierpiące na choroby grzybowe, powodując pogrubienie płytki paznokciowej, a jej krawędzie cięte do tkanek miękkich.
 5. Czasami wrastanie paznokci są wynikiem płaskostopia. Że stopa deformacja często prowadzi do nieprawidłowego wzrostu płytki paznokciowej.

Jak określić, które zakorzenione gwóźdź?

Wiele osób zastanawia się, jak ustalić, czy istnieje naprawdę wrośnięty płytki paznokciowej. W rzeczywistości, zauważył podobny problem jest bardzo prosta. Jej głównymi objawami są ból, dyskomfort i pieczenie w palcu, który podczas intensywnego chodzenia i pogarsza butach z wąskimi palcami. Po bliższym przyjrzeniu się można zauważyć małe owrzodzenia w miejscu, w którym paznokci trwale uszkodzić tkanek miękkich palcem. Choroba może być spotęgowane infekcji – w takich przypadkach można zauważyć, stan zapalny, a nawet uwolnienie małej ilości ropy. Nieleczona rolka paznokci pojawiają się granulacji – do narośli skórnych, zwane „dzikie mięso”.

Nail zakorzenione: co robić?

Zależnie od ciężkości pacjenta lekarz wykorzystuje się w leczeniu różnych metod.

 1. Najpierw trzeba wybrać wygodne buty z szeroką kapki lub dać pierwszeństwo sandały, gdzie palce są w pełni otwarte.
 2. Nie należy ścinanie poza krawędź płytki paznokcia.
 3. Gdy wrastanie paznokci zalecane dzienne kąpieli stopy z dodatkiem soli (mięknie w płytkę paznokcia), sód lub nadmanganian potasu (dostępny owrzodzenia dezynfekujące).
 4. Często lekarz umieszcza się pomiędzy krawędziami walców do paznokci i skóry, małych kawałków gazą nasączoną roztworem antyseptyczne.
 5. Czasami oni użyć specjalnych płyt, które należy nosić przez kilka miesięcy. Podnoszą płytkę paznokcia procesy wzrostu korygującą i wentylowane z wałem paznokcia.
 6. Granulacji w obecności zabiegów chirurgicznych są stosowane. Podczas pracy lekarza w całości lub częściowo usuwa płytkę paznokcia, a następnie prowadzi plastikowy trzonu gwoździa.