523 Shares 6911 views

Jak gotować pilaw Gotowanie niuanse, właściwej równowagi w wodzie i ryżu pilaw

Pilaw – pachnące orientalne naczynia, przygotowanie ryżu i mięsa lub ryby. Istnieją przepisy na wegetariańskie pilaw, gdzie produkty zwierzęce są całkowicie zastąpione przez warzyw lub owoców. Jak ugotować danie mięsne w domu? Jaki powinien być stosunek wody i ryżu pilaw? Metody i niuanse gotowanie wschodnią danie zostały przedstawione poniżej.


Jaki rodzaj mięsa nadaje się do gotowania?

Do risotto okazało się smaczne i pachnące, konieczne jest użycie soczyste i świeże mięso. Wołowina, wieprzowina i produkty baranina- są często wykorzystywane w gotowania pilaw. Kurczak i królik nie są gorsze smak powyższe rodzaje mięsa. Jednakże, królik jest dodawany do pilaw mniej niż mięso kurczaka, królik, gdyż zupełnie suche.

Jak wybrać ryżowy pilaw

Krupa nie powinna być zbyt płytkie i przejrzysty. Aby przygotować potrawy z wykorzystaniem dlinnozernovoy biały ryż, ponieważ jest mniej rozpadnie. Podczas gotowania zastosowanie sparzony ryż, a konieczne jest po zakończeniu procesu gotowania pilaw jak zboża te będą przygotowane, a zatem może wrzeć i okazało się mazi pilaw z mięsa.

Jak dostać się do wyjścia pilaw krucha?

Stosunek wody do ryżu pilaw i ostre naczynia jest obliczana w następujący sposób: Roztwór powinien być znacznie mniejszy niż wszystkie składniki. Na przykład, do 300 g mięsa, 300 g ryżu i 300 g marchwi brane 600-700 ml. wody, z uwzględnieniem zirvak – bulionu potraw orientalnych.

Jaki jest stosunek wody i ryżu w pilaw jest uważany za niewłaściwy? Jeśli umieścisz ryż w 2 razy więcej niż w naczyniu jest cieczą, to będzie po prostu pilaw lub suche lub niedogotowane. Podczas gotowania ważne jest, aby pamiętać, że ryż rośnie w wielkości i absorbuje wilgoć, ponieważ prawo bilans płynów i zbóż powinny być 2/1.

Pilaw w multivarka

Stosunek ryżu i wody podczas gotowania pilaw w multivarka obliczany tak samo jak w przypadku gotowania żywności w kotle. Sekret udanego pilaw we właściwym zachowaniem proporcji. Główne składniki w naczyniu powinno być równe.

Składniki Pilaw w multivarka:

 • wołowe lub wieprzowe mięso – 500 g;
 • marchew – 6-7 szt.;
 • Fig dlinnozernovoy – 500 g;
 • trzy bulwy;
 • Dwie głowice czosnku;
 • przyprawy: sól, imbir, paprykę, kmin rzymski, czarny pieprz – smak;
 • 1 litra wrzącej wody.

Na kruchym stosunku pilaw wody do ryżu podczas gotowania w multivarka powinna wynosić 2 do 1, lub pilaw jest zbyt suche, albo zamiast potraw wschodnich dostać mięso ryż z owsianką.

Mięso umyć, film jest z niego usunięte. Marchew i cebula obrane. Miska wypełniona jest olej słonecznikowy urządzenie okazuje tryb „Patelnia”. Gorący olej jest wtryskiwany półkoliste plasterki marchew i cebula posiekane duże kostki. Aż warzywa praży, rozdrobnione mięso w kostkę, a następnie umieszcza się w misce Multivarki.

Składniki dokładnie wymieszać i gotować przez 5-10 minut, aż na ostre kawałki mięsa. Ryż jest myte i odstawić na niego ze szkła nadmiaru płynu. Mięso solone z warzyw i napełniono 0,5 litra wrzącej wody. W przygotowanym zirvak położył przyprawy miski pokryte pokrywką. Ponieważ tylko trochę wody odparowuje, jest umieszczony w misce i ryżu, również wypełniona 0,5 litrach gorącej wody. Bez mieszania risotto, w środku położyć czosnek. Głowica może być trochę nacięcie. Multivarki następnie pokrywa jest zamknięta i pakowane programu „pilaw” 1-1,5 godziny.

Należy zauważyć, że stosunek ryżu i wody podczas gotowania pilaw w multivarka jest następujący: ciecz musi pokrywać zad o nie więcej niż dwa palce.

Pilaw w kocioł z kurczaka i wieprzowina

Naczynie wykonane z różnych rodzajów mięsa pod względem smaku nie jest gorsza od ryżu, gotowanej wołowiny lub jagnięciny.

składniki:

 • kurczaka oraz wieprzowina – 0,5 kg (1 kg mięsa);
 • Pięć żarówki;
 • cztery głowice czosnku;
 • Długie ziarna ryżu – 1 kg;
 • marchew – 1 kg;
 • przyprawa do pilaw: kminek, imbir, curry, kurkuma, chili czerwony pieprz, sól – do smaku.

Pilaw w stosunku do wody i ryżu powinna wynosić od 2 do 1, ponieważ rodzaj zboża jest bardzo „loved” płyn i szybko wchłania je. Ponadto konieczne jest, aby uznać, że zirvak pilaw powinny być silnosolenym. Gdy ryż jest dodawana do zirvak on pochłania tyle soli, ile potrzeba.

Mięso jest przemyto przetarcie papierowym ręcznikiem i cięte na sześciany. Z cebulą łuska jest usuwana, a następnie tnie się na dużych pierścieni. Z marchwi odkleić skórkę, po czym tnie się na małe dzienniku. Podgrzane kocioł wlewa oleju określone warzywa i lekko smażone. Dodaje się do warzyw i mięsa hartuje się w niskiej temperaturze przez 10-15 minut, a następnie wlewa się do reaktora o 1 litrze wody zmieszanej z przyprawami i solą.

Po gotowaniu potrawy duszone przez 10 minut. Potem położył ryż, czosnek, wlać litr wrzącej wody. Kocioł pokryte kapelusza, ryż ugotować przez następną godzinę i pół. Ważne jest, aby pamiętać, że stosunek wody do ryżu pilaw i nie powinny być traktowane jednakowo. Płyn jest wzięty w dwa razy większa niż w przypadku zbóż.