404 Shares 4953 views

Jak nauczyć królika z patelni: skuteczne techniki i przydatnych wskazówek

Króliki – bardzo mądry i bystry zwierzęta. Szkolenia dają prawie tak dobre, jak koty i psy. Dlatego przyzwyczajeni do zasobnika zakupionego w sklepie zoologicznym lub zwierzęcia hodowcy będzie dość łatwe. Jednak trochę wysiłku i spędzić trochę czasu, oczywiście, nadal trzeba. Od tego, czy jest to możliwe do pociągu królika z patelni, a także jak to zrobić dobrze, i będziemy rozmawiać dalej.


Jak wybrać toaletę

Przy zakupie tego ważnego urządzenia należy zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów:

  • Zasobnik musi być wystarczająco duże, aby królik uważało, że wygodne. Przyzwyczaić zwierzę iść do toalety, jeśli jest zbyt mała, to nie będzie działać.

  • W zasobniku powinno być żadnych ostrych krawędzi. Króliki – zwierzęta aktywne i zraniony podczas skoków może być bardzo proste. Ponadto zwierzęta te są bardzo słabe noski. Jeśli królik dotyka do tej części korpusu z ostrą krawędzią, to może nawet śmierć.

Najlepiej jest kupić plastikową zwierzę kuwety. Takie urządzenia są stabilne i dość dużych rozmiarów, a zatem łatwiej jest uczyć się królik miniaturowy. Taca tego typu nie wymaga rewizji. Tylko tablicą żwirek przed zainstalowaniem go w klatce powinny zostać usunięte. Słupki mogą mieć na łapach zwierząt niewygodne ciśnienia. W rezultacie, królik iść do toalety odmawia kupił dla niego.

Czasami, jako tacki do tych zwierząt i są stosowane konwencjonalne zbiorniki metalowe prostokątne. Jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla toalecie królika. Ale tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu, w którym zwierzę jest trzymane wystarczająco ciepłe. Zimny metalowy zwierzę z toalety po prostu przestraszyć.

Jak nauczyć królika, aby przejść do zasobnika: do wyboru wypełniacza

Wlać do zakupionego kuwecie jest najlepszy duży trociny. Ponadto, aby używać tylko materiał z drzew liściastych. Takie opiłki są dobrze pochłaniają zapach, nie zaszkodzi łapy zwierzęcia i nie mogą powodować szkody dla jego zdrowia. Wypełniacz kota na tacy królik stosu nie może być w żadnym wypadku. Fakt, że zwierzęta te uwielbiają spróbować wszystkich smaków. A więc granulaty impregnowane różnych zapachów zabijania chemikaliów, wielki błotna zwierzę może być po prostu zatrute.

Jeśli okaże się, trociny nie można pozwolić, aby zastąpić je podarte na małe kawałki papieru, siana i słomy. Używać papieru jako wypełniacz, nie jest konieczne. Powodem w tym przypadku jest taka sama. Królik Pamiętaj, aby spróbować go na smaku. Ołów jest również przydatna dla jego ciała, oczywiście, nie będzie.

Jak nauczyć królika z patelni: wybór lokalizacji

Te słodkie zwierzęta w naturalnym środowisku w swoich norach nie muszą zajmować się, a zatem są uważane za bardzo czyste. W komórkach klatki królik i zawsze iść do toalety w tym samym miejscu. W związku z tym wszystkim, co jest konieczne, aby właściciele zwierząt, aby ułatwić zadanie treningu toaletowego – to weźmie go i ustaw tacę tutaj. Być może pierwszy królik w toalecie iść i nigdy nie będzie. Zwierzę jest bojaźliwy i podejrzliwy. I tak, aby przyzwyczaić się do nowego, nieznanego obiektu w klatce, małe zwierzę może potrzebować trochę czasu. W każdym razie, gospodarze zdobył cierpliwość będzie prawdopodobnie mieć.

Taca w mieszkaniu

Ozdobne króliki w klatkach stale zwykle nie posiadają. Od czasu do czasu te zwierzęta zostały wypuszczone chodzić po pokoju. Dlatego wielu fanów tych futrzanych zwierzetami są zainteresowani tym, jak uczyć królika z patelni w mieszkaniu. W tym przypadku konieczne jest użycie kilku toalety dla zwierząt, umieszcza je w różnych miejscach mieszkania. Oczywiście, nie jest konieczne, aby umieścić tacki w zasięgu wzroku. Zazwyczaj są one umieszczone w rogach pomieszczeń. Ale jeszcze lepiej śledzić samego królika. W mieszkaniu jest prawdopodobne, a także w komórce, wybierz na stołku kilka konkretnych miejsc.

Procedura szkolenia

Więc pula jest wybrany i zainstalowany we właściwym miejscu. Teraz przyjrzyjmy się, jak szybko i bez problemu nauczyć królika do patelni. Żeby było jasne dla zwierząt, gdzie chcesz iść do wypróżnienia, najpierw jest określenie wielu słów kodu. Może to być, na przykład, „WC”, „tu” i t. D. Następnie umieścić tacę do wybranej lokalizacji. Co czyni go najlepiej w oczach zwierzęcia. Należy powtarzać kilkakrotnie słowo kodowe.

Po zainstalowaniu tacy, trzeba zacząć uważnie obserwować królika. Ustalić, że zwierzę chce skorzystać z toalety, dość trudne. Ale żeby być bardziej uważny, bardziej prawdopodobne, aby złapać odpowiedni moment jeszcze nie. Gdy królik będzie usiąść na mocz lub kał, konieczne jest, aby wziąć rękę (delikatnie, starając się nie wystraszyć) i przeszczepione do podajnika, powtarzając słowa kodowe.

Jeśli czas wymagany do przechwytywania jeszcze się nie powiedzie, granulki królik pozostawione w niewłaściwym miejscu, powinny być zbierane i przekazywane do zasobnika szmatką. Następnie trzeba wziąć królika, umieścić toaletę i dać im powąchać. To samo odnosi się do moczu. Należy przetrzeć szmatką i umieszczony na ostatnim miejscu w zasobniku i pozwalają poczuć zapach zwierzęcia. W miejscu, gdzie mocz królika, należy dokładnie wypłukać z octem. Zapach musi być całkowicie usunięta. Jeśli przebywa, królik będzie nadal iść do toalety nie jest w zasobniku, aw tym miejscu.

Co warto wiedzieć

Wszelkie porady eksperta, jak uczyć dekoracyjne królika z patelni, sprowadzają się do tego, że właściciele w procesie szkolenia powinny być jako pacjenta. Krzyczą na zwierzęciu nie jest konieczne w każdym przypadku. Króliki – zwierzęta są bardzo emocjonalne. W związku z tym, ich krzyki mogą tylko straszyć i uczynić mylić. Zamiast kary w króliczej toaletowego treningu znacznie bardziej efektywne wykorzystanie promocji. Gdy zwierzę rozumie, co jest wymagane od niego i zrobi swoje prace w podajniku, należy go chwalić. Można również dać włókna PET.

Oczywiście, w żadnym wypadku nie można pokonać i nashkodivshego królik. Zdrowie tych zwierząt, niestety, nie jest zbyt silny. I nawet nie zbyt silne uderzenie może spowodować ich nieodwracalne szkody ciało. A więc kiedy nocnik szkolenia właścicieli królika powinny być pacjentem i lojalny.

W jakim wieku można zacząć uczyć królika do garnka

Niestety, aby nauczyć się korzystać z toalety zwierzę dorosłych jest prawie niemożliwe. Nie przyzwyczaić się do zasobnika i bardzo małego królika. Na treningu najlepiej jest rozpocząć jak najszybciej ze zwierzętami spełnione 1-1,5 miesięcy. W tym wieku, króliki są już niezależne.

Kilka porad

Tak, zorientowaliśmy się, jak uczyć królika z patelni i w jakim wieku należy rozpocząć tę procedurę. szkolenie zwierząt będą skuteczne w przypadku, gdy właściciele będą przestrzegać kilku zaleceń ekspertów przedstawionych poniżej.

Taca w klatce królika należy umieścić w tym samym miejscu, w którym znajdowała się i hodowcy. Ponadto, przy zakupie zwierzaka należy zapytać sprzedawcę trochę wypełniacza z garnka, w którym istota chodził wcześniej. Otrzymana substancja powinna przynieść do domu i umieścić w nowej królika toaletowego. Znajomy zapach z pewnością przyciągnie uwagę zwierzęcia, i przyzwyczaić go do patelni będzie dużo łatwiejsze.

Oczywiście, czyszczenie garnek królika trzeba tak często, jak to możliwe. Pożądane jest, aby to zrobić na dwa dni lub co najmniej raz w tygodniu. Jeśli podajnik jest pełny, królik musi iść na pewno nie będzie. Dłużej zostawić starą wypełniacz w toalecie można tylko bezpośrednio podczas przyzwyczaić zwierzę do niego. Trociny lub papier powinien być wyłącznie w puli. Jeśli są one rozrzucone wokół, królik na pewno zabrać je do kontynuacji WC.

Nawet nocniczek króliki szkolenia od czasu do czasu opuszcza pellet w różnych miejscach komórek. Szczególnie wiele z nich znajduje się przy korycie. Faktem jest, że króliki lubią kał podczas posiłku. Wszystkie są w niewłaściwym miejscu pelet zebrać i wyrzucić lub nosić w tacce na codzień.

Czasem nawet demonstracyjnie przyzwyczajeni króliki zaczynają iść do toalety w innym kącie pokoju. Najprawdopodobniej zwierzęta tak po prostu pokazać swój charakter. Nakrzyczeć niegrzeczny zwierzę w każdym razie nie warto. W tym scenariuszu po prostu trzeba zmienić pulę w nowym kątem, który jest wybrany zwierzaka.

Taca i dojrzewanie

Tak więc odpowiedź na pytanie, jak trenować królika z patelni w komórce lub w mieszkaniu, nie jest szczególnie skomplikowana. Przy odrobinie cierpliwości można dość szybko wyszkolić zwierzaka. Jeśli królik będzie przyzwyczajony do zasobnika w młodym wieku do 5 miesięcy, szczególne problemy związane z czystością i ich komórki w mieszkaniu, najprawdopodobniej, nie będzie wynikać. Jednak w okresie dojrzewania zwierzęcia można łatwo zapomnieć wszystkie umiejętności, które otrzymał. Faktem jest, że w tym czasie króliki zaczynają zaznaczyć terytorium. I robią to nie tylko męski, ale także żeńskie słonki.

W tym przypadku, poszukaj odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób uczyć się królik miniaturowy do szafy (lub dowolny inny), jest praktycznie bezużyteczny. Odzwyczaić terytorium znak zwierzę rzeczywiście bardzo trudne. Jedynym niezawodnym sposobem na to jest kastracja. Jednak ta metoda niektórych gospodarzy, oczywiście, nie może przyjść. W tym przypadku należy starać się zrozumieć zwierzę, że jego terytorium nikt w żadnym wypadku nie narusza. Klatki powinny być czyszczone tylko pre otsadit swojego zwierzęcia. Królik ewentualna konieczność zapewnienia maksymalnej swobody. To jest nie utrudniać jego wyjście, jeśli żądane komórki, aby nie straszyć zwierzęcia ostrych dźwięków i ruchów, i tak dalej. D.

Peredressirovka

Często zapomina się, że byli kiedyś przyzwyczajeni do podajnika, a ciąży królika. W tym przypadku właściciele nie są warte jest zły i zdenerwowany. Trzeba tylko ponownie przeczytać instrukcje na temat jak uczyć królika z patelni, pokazany powyżej, i przeprowadzić całą procedurę ponownie.