732 Shares 3366 views

Owczarek kaukaski w przyrodzie, ceny, zdjęcia i opinie

„Drogi cipka”, „bear” – to pierwsze słowa ludzi, którzy dostali trochę Owczarek kaukaski oczy. Szczenięta są naprawdę urocze, ale nawet małe mają silny charakter. Przed zakupem upewnij się, aby pomyśleć o tym, masz jasną osobowość, zaufanego przyjaciela i ochroniarza, który nie może być upokorzony i pokonać tylko w harmonijny związek, będzie on ujawnić wam całą głębię swej miłości i bezinteresownego poświęcenia.

pochodzenie rasy

Kraj dał nam tego wspaniałego zwierzęcia – to, oczywiście, Rosja. Nic dziwnego więc w zgodzie z Caucasian Shepherd trudnych rosyjskiej zimy i gęstych lasów, pełnych dzikich niedźwiedzi. To nie jest wynikiem doboru sztucznego i naturalnego skały, korzenie, które leżą na Kaukazie. To tutaj, w kraju chropowaty piękno i majestatycznymi górami, 2000 lat temu byli jej przodkowie. Od rasy owiec użyto jako doskonały pasterza. Ich głównym celem było odstraszać wilki. Ich wygląd i poważny charakter podziwem one inspirowane szary żebraków.

Ponieważ Kaukaz stał się częścią Rosji, rasa rozprzestrzeniła się w całym jego rozległym obszarze. Był on używany do ochrony konwojów wojskowych, a nawet w walce, a także zdobyła sympatię populacji ogólnej. W 90 lat po Owczarek kaukaski doświadczył prawdziwego wzrost popularności, został oficjalnie uznany w świecie, istnieją specjalne budy dla utrzymania i rozwoju rasy.

Owczarek kaukaski charakterystyka rasy

Ten masywny pies ułożone, jasny i uroczy. Nie należy ich mylić z jakiegokolwiek innego psa, to gigant z szerokiej kości i dobrze rozwiniętych mięśniach. One przekroczyć długie biegi i spacery, ponadto ruch niezbędny dla nich stale, więc biorąc pod uwagę ich trudne życie w mieszkaniu. Jest pewny siebie, zrównoważony i spokojny pies, oni prawdziwie królewski wygląd jest podziwiany, a nawet niektóre awe olbrzyma, który jest znacznie silniejszy niż człowiek i może łatwo go zabić, ale zgodził się zostać przyjaciółmi. Takie Owczarek kaukaski, charakterystyka rasy zostaną ujawnione poniżej, aby mieć lepszy pomysł.

Normy Konstytucji i rasy

Jak wspomniano wcześniej, że wyróżniają się masywnym kośćcu i muskulatura jest wielki. Te cechy mają nawet Caucasian Shepherd szczenięta. Zdjęcia futrzany babies miesiąc życia młode dowodzi tego, duże i niezgrabne. Spośród nich, a następnie rośnie okazałe piękności, 69-75 cm w kłębu, prosty, sierści i grubości podkładu. można łatwo odróżnić je od płci, mężczyźni są znacznie większe i cięższe, z ciężką głową i wyraźną grzywę. Te lwy są zawsze gotowi do obrony swoich praw na terytorium pod obcymi szturmowych.

Standardy rasy szacowane są już w dorosłym życiu, więc wybór nie jest zaangażowany hodowla szczenięta rasy kaukaskiej pasterza. Zdjęcia urocze dzieciaki działające klasę na wystawie w „Baby” może służyć tylko jako możliwość pierwszego kroku na „drabinie”. W rzeczywistości każdy z nich ma szansę na tytuł przyszłości.

Główka powinna być ciągła, wielkości i szerokiej czaszki. Czoło szerokie, lekko wypukła. Nos duży, czarny. Kaukaz uszy wiszące na chrząstki, małe, siedząc wysoko, według starej normy z krótkim Przycięte, dzisiaj na wystawach psów dozwolone w ich naturalnej postaci. Oczy są małe, owalne, szeroko rozstawione. Powieki suche, mocno, niepożądana obecność droops wieku. Szyja jest mocny, nieco krótsza niż długość głowy. Uzębienie kompletne, biały, silny, dobrze rozwinięty i mocno do siebie. Bądź pewny nozhnetseobrazny ugryźć.

Ruch swobodny, powolny i wdzięku takiego nestelyaschayasya kłusie. Pod przyspieszenie staje się ciężki galop.

Jak dbać o psa

W domu nie było Owczarek kaukaski. Cena, jaką zapłacił za to jest dość mała, bardzo szybko można zauważyć, że ich miłość i oddanie będzie ona płacić nią sowicie. To jest bardzo wymagająca, że pies może żyć w każdych warunkach pogodowych i klimatycznych. Ponieważ są one ubrane jak prawdziwe niedźwiedzie w grubym płaszczu, następnie trzeba przechowywać go w normalny sposób. Istnieją dwa rodzaje psów – krótkowłosa i długich włosach. Jeśli pierwsza pielęgnacja sprowadza się do rzadkiego grzebienia, druga powinna mieć więcej czasu. Luksusowy, długie włosy zmierzwione i szybko odetnie tylko maty i poczekać, aż pies będzie nabyć ponownie. Około 3 razy w tygodniu, powinna być drobno zębaty grzebień do rozczesać. Dwa razy w roku istnieje naturalna Molting, ponieważ te psy zwykle żyją na ulicy, kłopotów gospodarze naturalnym procesem praktycznie nie dostarcza. Niekoniecznie w tych okresach grzebień pasterza codziennie.

Kąpać Big Bear powinno być konieczne tylko. Jeśli jesteś gotowy do pracy w ringu lub swojego zwierzaka dużo izvalyalsya, można dać mu kąpiel. Zbierz płytkiej patelni, w którym pies może przyjść i ciepłą wodę system nawadniania. Osobno należy wspomnieć o pielęgnacji oczu, uszu, paznokci i stóp. Okresowo sprawdzać swojego zwierzaka, należy ostrzec stan zapalny, jątrzyć. W każdym razie, nie wyklucza konsultacji z lekarzem weterynarii.

żywność

Jest to gwarancja zdrowia i długowieczności swojego zwierzaka, więc traktować odpowiedzialnie do wyboru kanału. Nie ma wątpliwości, że żywność musi być zrównoważony, pełny i zróżnicowane, zawierają niezbędne witaminy i minerały. Najprostszym sposobem, aby zwrócić się o pomoc do specjalistów i wybrać dla jakości gotowej paszy swojego zwierzaka, najlepiej premii. Są to wysokiej jakości i zrównoważonej kompozycji. Ponadto, nie zawierają sztucznych aromatów i barwników. Jest to warunek wstępny, aby wyrosły piękne i zdrowe Caucasian Shepherd. Zdjęcia eksponowane na stronach słynnych hodowli poprosi co należy dążyć.

można rozwijać swoje zwierzę, wykorzystując naturalną paszą. musi być obecny w diecie mięsa, to jest 75% całkowitej ilości pożywienia. Dla szczeniąt, można go szlifować, dorośli dać kawałki. Najczęściej, to musi być gotowane, ale czasami można dać i surowe. Raz w tygodniu można zastąpić podroby i raz na rybach morskich (gotowane i surowe). Pozostałe 25% – jest to surowe owoce i warzywa, jajka, mleko i ser. Zboża są dozwolone w ogóle w małych ilościach, ponieważ organizm metabolizuje złe kaukaskiej zbóż. Unikać owoców cytrusowych i roślin strączkowych.

Są one przydatne w otręby dodatek. Dobry pomysł, aby wprowadzić do diety kiełków pszenicy, surowych pomidorów i ogórków. Niewielkie ilości dodawane do żywności oleju rybnego.

hodowla

Dziś dobrze zdefiniowane pożądany wygląd Owczarek kaukaski, dzięki czemu zwierzę może łatwo docenić eksperta na wystawie. Jeżeli spełnia normy, można uzyskać opinię i uczestniczyć w zajęciach plemiennych. Potem trzeba będzie zarejestrować się w Kennel Club, gdzie można odebrać parę. Gdy zwierzę osiągnie pewien wiek, zostanie zaproszony do kopulacji. To będzie Twój wkład w rozwój tej wspaniałej rasy kaukaskiej jako Pasterza. Zdjęcia oboje rodzice są proszeni, aby umieścić na stronie, aby powoli odebrać właścicielom przyszłego dziecka.

Nie zapominaj, że przyszła mama potrzebuje opieki, uwagi i żywienia. Gdy masz dziecko też będzie musiał połączyć się dbać o nich, a około 15 dni życia, aby zapewnić im codziennych posiłków.

Choroby Pasterza

Pomimo swojego wyglądu zewnętrznego nieustraszony, te psy są również podatne na wiele chorób. Szczeniąt raczej słabe przewodu pokarmowego, ich często wpływa jelit. Dorośli mogą żyć w każdym klimacie, ale to jest bardzo wrażliwe na przeciągi i może złapać zapalenie płuc. Jak w przypadku dużego psa, są podatne na choroby stawów, takie jak dysplazja. Jest to spowodowane dużym obciążeniem w systemie. Inną słabością – oko. Nie ma predyspozycję do zapalenia spojówek, zaćma i inwersji skręt wieku. Wszelkie choroby, łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, więc należy odwiedzić weterynarza żadnych znaków ostrzegawczych.

szczepienia

Obecnie istnieją żłobki, które są całkowicie odmawiają szczepień, preferując dobór naturalny. Być może jest to uzasadnione w celu utrzymania działalności hodowlanej, ale jest mało prawdopodobne, ktoś chce stracić jednego, drogiego zwierzaka, a następnie podjąć inną, a następnie nadzieję na szczęście. Lepiej jest wybrać dobry lekarz, szczepionka jakości i uodpornić indywidualny harmonogram sporządzony dla Ciebie.

Podstawowe zasady wychowania szczeniąt rasy Owczarek

Od pierwszego dnia wizyty w domu szczeniaka trzeba pamiętać, podstawowe zasady i przestrzegane. Jedynym sposobem będziesz w stanie doprowadzić ich do swego dumnego zwierzęcia. Rasa ta jest bardzo powszechne w rosyjskim i wielu zostało Owczarek kaukaski. Recenzje gospodarzy potwierdzić, że dobry kontakt i wychowanie – jest to najbardziej wierny i kochający istotą na świecie.

Tak więc przyzwyczaić do karmić psa ściśle zastrzeżone godzin. Brak materiałów informacyjnych z tabeli, traktuje należy podawać tylko na rozkaz. Szkolenie powinno prowadzić jeden członek rodziny, to lepiej, jeśli będzie ona zajmować wiodącą pozycję, pies będzie go czuć. Natychmiast zakazać pobłażania sobie, jak skoki na gospodarza zalezaniya na sofie i delikatne gryzienie nóg. Dotyka ona tylko wtedy, gdy szczeniak przed wami, ale jutro będzie rosnąć, a nawyki pozostają. Nawet dziecko powinno być traktowane z szacunkiem, nie bić i upokarzać. Jeżeli on popełnił przestępstwo, kara powinna pochodzić od razu zauważalne, ale nie zbyt bolesne. Na przykład, kręcąc grzywy i zmienić intonację.

adaptacja społeczna

Im wcześniej zaczniesz, aby wyświetlić swoje zwierzę w „lekki”, tym mniej problemów pojawią się w przyszłości. Błędem jest, aby utrzymać go w odosobnieniu, ponieważ w tym przypadku jest to wszyscy goście mogą zacząć być postrzegane jako potencjalnie niebezpieczne. Dowiedzieć się, gdzie fani Deal hodowców. To nie jest zbyt poważne, oczywiście, ale oni pozwolić psu żeby poznać innych ludzi i zwierzęta, biegać na świeżym powietrzu i trochę umiejętności. To działa na prostych poleceń: „ja”, „siad”, „next”. Do zaangażowania się młodego pasterza jest przyjemność, że jest mądry, inteligentny i posłuszny. Ale nie być zachęcani przez taki prosty zdobywania wiedzy, przed czekasz bardziej skomplikowanej scenie.

pokwitanie

Ten okres zmian, przeglądu jej stosunek do świata. Zmienia sobie Caucasian Shepherd. Gospodarze gości zawsze oznaczyć ostry kontrast: dobroduszny szczeniak nagle stał się podejrzliwy i nieufny. Ale takie zachowanie jest oznaką złej socjalizacji. Wręcz przeciwnie, nadmierne poleganie na świat i ludzi wokół ciebie mogą być uważane za normalne w tym okresie. To jeszcze nie dorosłego psa, a dojrzewanie szczeniaka. Jest to czas tworzenia relacji z nim. To nie jest troska matki, jak to było wcześniej, a partnerem, przyjazny sojusz. Owczarek kaukaski treningowe powinny być kontynuowane, w każdym razie, nie wyrzucaj go w związku z przejściowymi trudnościami w zachowaniu zwierzęcia.

szkolenie

Nie spiesz się do rozpoczęcia tej trudnej kursu, aż pies dojrzewa. Owczarek kaukaski – późne rasa, która dojrzewa późno. Straż pies musi być także przeszkoleni zwierzęta zw pełni rozwiniętego układu nerwowego. W przeciwnym wypadku, konsekwencje mogą być bardzo smutny. W tym celu konieczne jest znalezienie profesjonalnego trenera i asystenta, który będzie symulować atak na ukochanego pana. Należy zauważyć, że konieczne jest, aby obserwować koniec realizmu, co się dzieje. Nie jest konieczne, po ataku i chronić psa górniczego zabawy rozmawiać z współpracowników przedstawiających bandytę. Lepiej, aby uspokoić swoje zwierzę i iść do domu. Należy pamiętać, że waga Owczarek kaukaski może osiągnąć 80 kg, trener musi wytrzymać zaatakować duży obiekt.

Ile są szczenięta Owczarek kaukaski

Zdecydowali, że trzeba mieć dobrą osłonę, a twój wybór – Owczarek kaukaski. Cena dzisiejszy szczeniąt jest dość zróżnicowany, ze średnio od 4 do 35 tysięcy rubli. Zdarza się, że psy dać tańsze z powodu ruchu awaryjnego, ale w tym przypadku konieczne jest, aby dobrze pomyśleć, jeśli można dogadać się z tak poważnym facetem, a nawet cierpi na rzucanie swego pana.

wystawy

Pokazuje Caucasian Shepherd – to fascynujące widowisko, które muszą być wizytowane. Urocze dzieci, młodzieży i dorosłych niewygodne majestatyczny, każdy z nich jest piękny na swój sposób. Podczas wizyty w takim przypadku masz tylko wzmocniła swoją chęć objęcia lojalnym przyjacielem – wybierz hodowcę i rozpocząć wspaniałą podróż razem przez życie.