462 Shares 8493 views

Wiek kotów w kategoriach ludzkich i cech jego liczenia

Co do zasady, ludzie zaczynają dbać o małego kotka w wieku od dwóch do pięciu miesięcy, więc obliczyć wiek kota według ludzkich standardów w każdej chwili swojego życia jest bardzo prosta. Kwitnienie życia zwierząt jest to okres od jednego do dziewięciu lat: w tym wieku jest uważany za dorosłego kota, ale jeszcze nie stary, i pod warunkiem, niezbędną opiekę w przyszłości będzie w najlepszej formie fizycznej i psychicznej.

Ale zdarza się, że opieka właściciela staje się na tyle stary kot. Następnie pojawia się pytanie, w jaki sposób określić wiek kota w kategoriach ludzkich?

Na początku wydaje się to dość łatwe zadanie, ponieważ pojawienie się dojrzałych zwierząt jest taka sama. Nadal trzymać odpowiednie obliczenia nie będzie trudne.

Jak określić wiek kotów według ludzkich standardów?

Pierwszym krokiem jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że jeśli kot nadal wydawała się mała, aby obliczyć swój wiek, można po prostu czekać, aż to jej dojrzewania. Z reguły odbywa się to w ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy. Jednakże, może to nastąpić wcześniej lub później, dlatego metoda ta nie jest dokładna. Ponadto trzeba wiedzieć, do jakiego wieku mogą rosnąć koty i nie należy mylić z okresem dojrzewania z fizycznych, pochodzących tylko półtora roku.

W jaki sposób można obliczyć wiek kotów według ludzkich standardów

Nie właściciel, który nie lubią liczyć wiek kota „ludzku”. Najprostszym sposobem jest zastąpienie, życie kota przez siedem lat, ale zasada ta nie całkiem pasuje do dorosłego zwierzęcia, a więc po upływie pięciu lat zamiast jednego roku życia kota trzeba wziąć cztery lata, według standardów człowieka. Sprawdzaj wiek kotów w kategoriach ludzkich tej metody możliwe jest nie tylko w małym wieku, a prawie każdy okres życia kota. Rozwój kotka w wieku od sześciu miesięcy do trzech odpowiada letniego dziecka: w ciągu pierwszych sześciu miesięcy u kotów może mieć początek dojrzewania. Więc zanim zaczniesz rozważać wiek kotów w kategoriach ludzkich, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę fakt, że stosunek wieku kotów i ludzi są dość szorstkie. Koty w wieku dwóch lat są już w pełni ukształtowane osobowości, a w tym wieku mają już pewne indywidualne cechy i nawyki, a wiek można skojarzyć z ludzkich czternastu lat.

Po dwunastu lat, co odpowiada człowieka sześćdziesięciu lat, rok życia kota zaczynają być uważane za trzech mężczyzn. Zazwyczaj dane te zapewniają pewne wsparcie, dzięki czemu można lepiej zrozumieć swojego zwierzaka, aby zrozumieć, dlaczego kot ma to czy tamto zachowanie w pewnych okresach swojego życia.

Wiek kota i człowieka umieszcza się w kolejce do jakiegoś powodu, to jest na podstawie obserwacji ich fizjologicznego i psychologicznego rozwoju.