207 Shares 6573 views

Budgies mówić: rozmĂłwcami-talkerów, i jak je zrozumieć

Papugi – jeden z najbardziej popularnych rodzajów ptaków trzymanych w domu. Są dobre, skromny, jasny, energiczny, łatwo regulować. Ale szczególnie żywe zainteresowanie nazywają to dobry naśladować ludzką mowę.

Kakadu, Amazonki, szarości Afryki, bez wątpienia, są doskonałe drozda. Jednak większość z tych domów i mieszkań słychać ćwierkają papużki.

Częstość występowania tego typu papuga nazywa się ich raczej mały rozmiar i „zabawy” kolor: zielony, żółty, niebieski, biały i tylko kolorowe, są miłe dla oka. Atrakcje paski na plecy i głowę papugi, przeplatają się we wzór przypominający fale, dla których pseudonimie falisty.

I jeszcze towarzyski charakter, faliste papugi rozmawiać ze sobą oraz z gospodarzami z wielką przyjemnością.

Papugi rozmawiać między sobą za pomocą różnych dźwięków: cip mew, szarlatan, pisk gwałtownie krzyczeć. Czasem śpiewam, a czasami milczenie. Zdarza się, że papuga energicznie, ale cicho wyskakuje z jasnymi skrzydłami po bokach.

Aby zrozumieć, co mówią budgies lub co starają się przekazać do właścicieli, wystarczy spojrzeć na ich zachowanie i słuchać tonem.

Delikatne tweeting i quacking – wyrazem samozadowolenia i świata. Przy pomocy ostrych i staccato papug quacking narzekają na nie swojego ulubionego przedmiotu lub sytuacji.

Delikatny ale niepokojące quacking pet ostrzega, że nie chce zaszkodzić gospodarz, ale jego działania, jest bardzo nieszczęśliwa.

Jeśli głosy klatka Budgies pełen niepokoju, a ich krzyki przypominać straszliwe krzyki – są czymś bardzo przestraszony.

Kiedy siedzi papuga ostry bije skrzydłami – podejście to nie jest konieczne. Tak więc jasno wynika, że znacznie zirytowany, i nie chce mówić.

Miauczy papugi wyrażają zgodę i uzyskać zauważony kawałek wskazówkę, że właściciel byłoby miło, aby pamiętać o ich ulubiony przysmak.

W niektórych przypadkach, budgies rozmowy „gesty”.

Dziób stukając w komórce lub na pobliskich obiektach papuga pokazuje żartobliwy nastrój. Gwintowania na dziób dziób kobiet, papuga uwodzi ją. W odpowiedzi, samica może delikatnie tani, cip, gwizdek Wyrażając przyjemność zalotów.

Jednakże, jeśli papugi skrzypiały żałośnie, więc czują się bardzo niewygodne. Może ich przeraża permutacji w pokoju, obecność obcego lub nagłego zaciemnienia.

Zapadła cisza w budgies pokój, dom, powinien zaalarmować właściciela. W ciągu dnia te papugi snu jest niezwykle rzadka, więc należy sprawdzić stan zwierząt.

Po budgies zbyt rozmowny i cichy – nie typowe dla ich zachowania. Zwykle jest taka sama, jak w ciszy małego dziecka z nieznajomym lub w sytuacji ekstremalnej – strachu.

Imitować ludzką mowę papużka falista zaczyna z nudów, kiedy nie ma pary, a jedynie „towarzysz” jest gospodarzem.

Następnie budgies rozmawiać używając pamiętne słowa i frazy.

W tym przypadku, właściciele muszą być bardzo ostrożny w używaniu przekleństw: papugi, nie znając znaczenie, łatwo zapamiętuje i cytaty ulubiony wulgaryzmy. I odzwyczaić mu powiedzieć „brzydkie” słowa-wytrychy niemożliwe. Papużka falista wziąć to kontynuację gry i będzie nadal rozwijać swoje słownictwo.

Ale ciągłe ćwiczenia w zapamiętywaniu i powtarzaniu pewnych zwrotów i zdań przyniesie niewątpliwą radość właściciela i jego papugi.