765 Shares 9698 views

„Prometrin”: Instrukcja do stosowania w weterynarii, dawkowanie, skład

Nowoczesna apteka oferuje szeroką gamę leków dla ludzi i zwierząt. Na przykład, „prometryna” (instrukcja obsługi będą omówione poniżej) podaje się profilaktycznie w celu zwalczania pasożytów, takich jak pchły i kleszcze. Szczególnie dobrze lek ten okazał się w zastosowaniu do bydła i owiec. Pomimo faktu, że jej stosowanie narzuca pewne zasady uboju i produkcji mleka, lek pozostaje jednym z najbardziej skutecznych na bieżąco.


Opis i skład

Przy użyciu dowolnego leku zbadaj, jak warunki na rynku istnieje duże ryzyko działa na fałszywe lub opóźnienia. Preparat jest cieczą oleistą konsystencję, kolor od jasno żółtego do ciemno żółte. Dobrze rozpuszczalne w wodzie. Ma słabą specyficzny zapach.

Dostępne do sprzedaży „prometrin” w fiolkach, instrukcje użytkowania zawierać dawki dla małych zwierząt takich jak psy i koty, ponieważ są one najbardziej podatne na pojawienie się pcheł na skórze.

Główny składnik aktywny – deltametryna. W 1 ml do 50 mg materiału. Ważne jest, aby nie mylić weterynaryjny lek „prometrin” (instrukcja obsługi zawiera wszelkie informacje na leczenie) o tym samym lekiem do zwalczania chwastów.

Deltametryna substancja są piretroidów grupa. Tak zwane leki, środki owadobójcze. Ich zadanie – zniszczyć wszystkie rodzaje owadów. Cechą jest grupa pyretroidów, że są one kompletne analogi naturalnych piretrynach.

Jakie są pyrethrins?

Historia insektycydów są bardzo rozległe. Początkowo pomysł stworzenia ich przyszedł po spostrzeżeniu, że niektóre owady boją niektórych grup roślin. To zapoczątkowało badania ekstraktów roślinnych. Nazwa wywodzi się z grupy pyrethrins złocienia kwiatów. Innymi słowy – Daisy i Aster. Po tym, naukowcy byli w stanie wyizolować olejków eterycznych kwiatów i na ich podstawie tworzyć repelenty owadów.

Mechanizm działania

Deltametryna substancja czynna nie skuteczny wpływ na liczbę szkodnikom, takim jak robaki, roztoczy (kleszcze, swędzenie), much, pcheł, itd. Innymi słowy, – .. niszczy ektopasożytów grupy zwierząt. Mechanizm działania jest bardzo prosta: uszkodzenie skóry owad lek spożywają. W efekcie dochodzi do zakłóceń funkcjonowania całego organizmu, tak jak lek działa tylko na układ nerwowy, zaburzenia równowagi potasu i wapnia. W związku z tym jest zniszczenie synaps, tj. E. Węzeł komórek nerwowych. W rezultacie, sparaliżowany owad umiera.

Jednak przy zakupie instrukcja „prometrin” Instrukcja ostrzega, że lek należący do trzeciej klasy niebezpieczeństwa. Tak więc, jeśli przerwać dawkowanie, jest toksyczny dla ryb i innych zwierząt. Dodatkowo istnieje niebezpieczeństwo szkodliwych pasożytów i zabijają pożyteczne owady takie jak pszczoły. Dlatego lepiej jest powstrzymać się od stosowania w pobliżu stawów i pasiek.

„Prometrin”: instrukcje użytkowania dla kotów i innych małych zwierząt

Pomimo faktu, że lek był pierwotnie stosowany w leczeniu bydła, weterynarzy są teraz bezpiecznie użyć go do zwierząt domowych. Wszystko różnica jest tylko w jego dawkowania. Na przykład, jeśli chcemy przeprowadzić małą kota, należy przygotować roztwór przy prędkości 0,5 ml na 1 litr wody. Otrzymaną mieszaninę rozpyla się zwierzę.

Stosuje się go na sierści zwierzęcia, omijając okolice oczu. Lepiej jest, aby nie myć: lek wystarczy na dwa tygodnie. Jeśli do użytku domowego „prometrin” Instrukcja na psa wskazuje różnicę między dużymi i małymi ras zwierząt. Dla większych jednostek, aby uzyskać roztwór 1 ml na 1 litr wody.

Ale większość lek stosowany w leczeniu zwierząt gospodarskich. W przypadku bydła specjalne kąpiele stosowane są z roztworu leku. Oni jadą całą trzodę na przemian, aż wszystkie zwierzęta gospodarskie będą przetwarzane. Mniej skuteczny spray zwierzę „oznacza” prometrin.

do użytku dla kurcząt Przewodnik oferuje podobne zastosowanie. Najlepiej jest, aby zanurzyć się w wannie każdy ptak kiedykolwiek, dla mniej stresu, spryskać je z roztworem leku.

Uboju i mleko po obróbce Wydajność

Użycie jakichkolwiek leków nakłada ograniczenie uboju bydła i udoyu. Jakie są zalecenia w tej kwestii daje stosunkowo drug „prometrin” instrukcje użytkowania? Ubój zwierząt odbywa się nie wcześniej niż pięć dni po zakończeniu leczenia. Mleczna może pić trzy dni po zastosowaniu leku. Są to niezbędne kroki w celu zmniejszenia ryzyka zatrucia.

„Prometrin”: instrukcje użytkowania, perspektywy w zakresie weterynarii i środków ostrożności

Wśród środków pasożytów „prometrin” jest najbardziej popularna. Z zastrzeżeniem dawkach nie powoduje skutków ubocznych. Wysokie stężenie leku może efektywnie wykorzystać.

Tworząc rozwiązania ważne jest, aby podjąć odpowiednie środki ostrożności. Gotować lepiej osobistego wyposażenia ochronnego, aby zapobiec skóry i błon śluzowych. Jeśli przez przypadek lek spadnie, osuszyć go z bandażem lub Wata. Postaraj się nie pocierać ją na powierzchnię – tak będzie tylko przyspieszyć jej wejście w organizmie. Po inhalacji, „prometrin” wyjść na świeże powietrze. Jeśli są objawy zatrucia – adres jak najszybciej do lekarza.

Wykonując kilka prostych środków ostrożności, można łatwo stosować leku do wszystkich zwierząt.