760 Shares 7867 views

Optymalna wielkość komórek dla szynszyli

Jak dbać o szynszyli? W jakich warunkach one wygodne? Jaka jest optymalna wielkość klatki dla szynszyli?


szynszyle

Szynszyle – zwierzęta, które są wymienione jako zagrożone! W wielu gospodarstwach są one hodowane do później zdobyć cenne futro. Były te zwierzęta w Ameryce Południowej. Żyją na terenach suchych i skalistych. Część z nich może żyć nawet do dwudziestu lat.

Szynszyle jedzą głównie pokarmy roślinne oraz wiele owadów. Najwyższą aktywność zwierząt w nocy. Rosnąć za ich cennego futra rozpoczęła się na początku XIX wieku. Zwierzęta te mogą zawierać zarówno w domu, jak zwierzę, a farmie – aby otrzymać cenne futro.

szynszyle korpus osiągnie 20 do 38 cm długości.

W ciążę szynszyli trwa 120 dni, a następnie światło może wyłaniać się z jednego do sześciu małych zwierząt.

Wszystkie te funkcje do rozważenia przy wyborze mieszkania dla zwierząt domowych.

Aby mieć w mieszkaniu może być nie więcej niż dwie szynszyle, ale będzie to wymagać komórkę, aby tam żyć. Znając rozmiar komórki do szynszyli, ręce można go łatwo zrobić! Jeśli Twoje plany mają pomysł, aby mieć kilka zwierząt, będziesz potrzebował specjalnej obudowy. Nasuwa się pytanie, jaki rodzaj komórek wielkości szynszyli jest minimum, optimum i idealny dla rolnictwa.

Hodowla szynszyli na Fur

nie będą mogli hodować szynszyle dla futer w prosty mieszkaniu miasta, bo cała rodzina gryzoni nie zmieści się w pojedynczej komórce. Będą oni musieli specjalnie wyposażonej obudowy. W gospodarstwach tych zwierząt umieścić takie klatki, które nie blokują dostępu do samców do samic, ponieważ jeśli nie są spełnione, potomstwo nie pojawi. rolników wielkość komórki powinna wynosić co najmniej 163 cm na 43 cm na 200 cm. W przypadku kobiety nie pochodzą z ich komórek samcowi szyi przymocowana jest specjalne urządzenie.

Te piękne stworzenia będą wygodne do życia w miejscach o temperaturze około 20 stopni. Zwierzęta są bardzo wrażliwe na ciepło i są mniej wrażliwe na zimno. Zadbać, by temperatura nie spada poniżej zera!

Szynszyle nie będą żyć w metalowych prętów, tak leżał na dnie klatki siano lub trociny.

Hodowla zwierząt jak szynszyle

Jak wspomniano powyżej, należy szynszyle w mieszkaniu lub domu może być. Warto jednak pamiętać, że aby mieć więcej niż dwie osoby nie będą działać. Koniecznie trzeba kupić klatkę dla swoich niezwykłych zwierząt, które będą wygodne i odpowiedni rozmiar. 14-20 stopni Celsjusza do zamieszkania gatunków gryzoni są najbardziej odpowiednie temperatury. Pamiętaj o najważniejszym: oni nie tolerują przeciągi lub promienie słoneczne, które spadają bezpośrednio na nich.

Szynszyle są hodowane w domu bardzo szybko przyzwyczaić się do ludzi i są bardzo oswojone. Nie będą oni boją się ludzi. Są bardzo ładne, uprzejmy i przyjazny. Jednak zapominać o tym, że mogą one być wypuszczony na spacer po mieszkaniu. Gryzonie o naturze coś ugryźć, więc lepiej trzymać je w klatce. Wielkość komórki dla szynszyli musi być dobrany odpowiednio do zapewnienia komfortu swojego zwierzaka.

Wybór komórki dla szynszyli

Wielkość komórki dla szynszyli powinna być taka, że łatwo mieści małe zwierzę może żyć wygodnie.

Wielu ekspertów twierdzi, że ten typ komórek zwierzęcych odpowiednia dla większości. Ale gryzonie czuć się tam komfortowo, trzeba wiedzieć, jaki rozmiar powinien być klatka dla szynszyli. Zrozumieć, to nie jest tak trudne. Zatem optymalny rozmiar komórek dla szynszyli Co?

Do wyboru domu dla zwierzęcia. I podnieść wielkość komórek do szynszyle trzeba trochę zwierzę, a nie do własnych upodobań, bo najważniejsze, że czuł to przytulny i wygodny. Zwierzęta spędzają tam większość swojego życia, więc nie skąpić!

Oprócz kwestii co wielkości szynszyle klatki, trzeba się zastanawiać, co powinno być w nim.

Po pierwsze – przyjść do sklepu i wybrać przestronne, higieniczny design. Przejście do komórki muszą być proste. Nie należy pozostawiać szynszyli w miejscu, gdzie jest stale głośno lub w odległych rejonach. Zwierzęta nie będą mogli odpocząć, a potem zrelaksować się i również nie działają. Wszystko to nie doprowadzi do dobra.

Ponieważ zwierzęta nie tolerują światła słonecznego, to nie można umieścić je do okna. Pamiętaj: jeśli chcesz spać w nocy, nie umieścić klatkę z szynszyli w sypialni, ponieważ największy szczyt aktywności z nimi w nocy.

Wśród komórek najbardziej popularnych opcji z chowanym tacy, tak jak do opieki nad nimi jest dość prosta.

Zatem wielkość komórek dla szynszyli, najbardziej podstawowy, to 50 cm na 70 cm na 50 cm. Ale to jeszcze nie wystarczy. Optymalny rozmiar komórki do szynszyli – A 84 cm na 50 cm na 40 cm.

Poprzez zakup mieszkań dla zwierząt, nie spiesz się, aby umieścić je tam. Najpierw dodaj komórce specjalne półki na zwierzętach może uruchomić w dowolnym miejscu. Umieścić miskę na jedzenie i miskę wody zestawie. Niektórzy właściciele zrobić szynszyli w klatkach domu. Jeśli istnieje i masz taką chęć, a następnie kupić go, to nie zaszkodzi.

Komórki wyboru dla szynszyli farmie

Jeśli hodować zwierzęta następnie otrzymują cenną skórę, a następnie wielkości standardowych klatkach hodowlanych dla szynszyli powinna być znacznie bardziej powszechne. Istnieją specjalne tunele powinny być wykonane, przez który mężczyzna może działać zbyt do samic.

W klatce należy również zwrócić uwagę na półce jest wykorzystywane do transportu zwierząt. Musisz być obecny picia miska i miskę jedzenia. Można również umieścić domów, ale są one w żadnym wypadku nie powinny być na dole!

Dno klatki mogą być pokryte z trocin lub słomy, tak małe zwierzę będzie znacznie bardziej komfortowe.

Klatka dla szynszyli z rękami w domu

Jeśli nie chcesz kupić klatkę dla szynszyli, to można zrobić samemu! Pozostaje tylko nauczyć się projektowania i wielkości własnymi rękami, by go zbudować. Sprawiają, że klatka nie będzie trudne, najważniejsze – aby zostać i spróbować. Jako przykład, może być stosowany na zdjęciach artykułu.

Instrukcje dotyczące produkcji ogniw dla szynszyli w domu własnymi rękami

Tak więc, przed rozpoczęciem produkcji komórek, konieczne jest określenie materiału. Tworzyw sztucznych, płyt wiórowych lub DVD nie będzie pasować. Ponadto, nie wymyślić i brudny zanieczyszczony drewna grzyby. syntetyczne materiały nadają się także do wytwarzania małych zwierząt takich jak szynszyle komórek. Kiedy produkcja komórek, należy zwrócić uwagę na różne drobne przedmioty, takie jak śruby, nakrętki i tak dalej. Muszą być dobrze zamocowane. Są małe, co oznacza, że zwierzęta mogą łatwo połknąć, co jest bardzo złe.

A zatem, sama lub raczej komórki jej szkielet jest wykonany z aluminium. Ściany boczne są wykonane z siatek metalowych i ociekowa – blachy stalowej. Inne materiały stosowane do dekoracji w komórce.

Gdy projekt jest gotowy, można wypełnić dno z trocin i słomy dla wygody szynszyli. Muszę zmienić je na co dzień, ale w częściach, a co tydzień – całkowicie.

Główne zasady, gdy zawartość szynszyli

Powinieneś wiedzieć, że szynszyle praktycznie nie rzucić, a jeśli rzucić, to tylko strach lub jakichkolwiek emocji. Shorstku mycia woda nie jest to konieczne. Natura została dostarczona tak, że szynszyle myć włosy za pomocą pyłu wulkanicznego. Domy, oczywiście, więc nie ma kurzu, ale można go zastąpić piaskiem. można go łatwo umieścić w klatce.

Plus jest to, że szynszyle pcheł i kleszczy im grube i gęste shorstka nie podoba, więc nie będą one przeszkadzać żadnych zwierząt, ani ciebie.

Szynszyle nie pachną, podczas gdy wiele innych gryzoni wymagają ciągłej zmiany miotu zapach nie jest wzmacniany.

Nie podnoś na przypadkowych hodowców szynszyli, więc nikt nie będzie upewnić się, że zwierzę jest zdrowe. Najlepszym rozwiązaniem – aby wziąć zwierzę do hodowli.