658 Shares 1885 views

Żywność bogata w białko: – użyteczne jedzenie dla matek karmiących i dzieci

Żywność bogata w białko jest przydatna dla większości ludzi. Szczególnie ważna jest jego obecność w wystarczających dawkach w żywieniu młodych kobiet – matek karmiących i małych dzieci.


Ponieważ narodziny zaczynają kształtować podstawy właściwego odżywiania. Dziecko z mlekiem matki otrzymuje przydatne substancje niezbędne do pełnego rozwoju i wzrostu. Najważniejszą rolę w tym procesie odgrywa żywność bogata w białka.

Na początek zrozumiemy karmienie matki karmiącej. Naturalnie musi być zróżnicowane, z wystarczającą ilością białka i węglowodanów, witaminami i minerałami, mniejszym zapotrzebowaniem na tłuszcze. Białka to nie tylko materiał budowlany i źródło użytecznych substancji. Żywność bogata w białko sprzyja utracie wagi, która często jest poszukiwana przez kobiety. Niewystarczająca ilość białka w organizmie znacznie zmniejsza szybkość spalania tłuszczu w nim. Jest to białko, które jest niezbędnym składnikiem, który pomaga utrzymać wysoki stopień przemiany materii. Jest niezbędny i ma fizyczny wysiłek, który ma małą matkę.

Ostatnie badania naukowe ujawniły również niezaprzeczalny fakt, że spożycie białka przez kobiety jest wystarczające, aby zapobiec rakowi piersi.

Więc jakie jedzenie jest bogate w białka? Przede wszystkim chodzi o jaja, ryby, chude mięso, rośliny strączkowe, drobiowe, kwaśne mleko i produkty mleczarskie. To tylko część tego, co matka karmiąca powinna codziennie używać, bo w tym krytycznym okresie, co najmniej dwie: dla siebie i dla dziecka.

Należy zauważyć, że żywność bogata w białko jest również dodatkowym źródłem cynku i żelaza, które dziecko może wchłonąć przez spożycie mleka matki.

Dziecko rośnie, a bliżej pół roku niektóre pokarmy zaczynają się trawić. Z jego diety nie powinno znikać bogate w żywność białkową. Specjalne miejsce w żywieniu niemowląt zajmują kurczaki lub przepiórki. Należy jednak pamiętać o tym, że pomimo ich przydatnych właściwości, produkty te są silnymi alergenami. Żółt jajka jest bezpieczniejszy, łatwiej iw pełni zaabsorbowany, a ponadto zawiera kompleks witamin, takich jak A, D, E, B1, B2, B6 i minerały. Jaja są źródłem najbardziej kompletnego białka, w którym aminokwasy niezbędne do wzrostu organizmu są w ogromnych ilościach.

Innym ważnym produktem dla niemowląt z wysoką zawartością wysokiej jakości białka zwierzęcego jest mięso. Istnieje wiele witamin z grupy B, soli potasowych, magnezu i fosforu, dobrego asymilowanego żelaza. Znacznie zmniejszyć użyteczność tłuszczów i ścięgien produktów. Dlatego dla stołu dla dzieci należy wybrać niskotłuszczowe odmiany cielęce, wieprzowe, wołowe, kurczaka i królika. W diecie dzieci w wieku powyżej 2-3 lat można używać wieprzowiny po usunięciu tłuszczu, ponieważ zawiera dużo witamin B. Możesz gotować i dania z produktów ubocznych.

Wiele dzieci lubi kiełbaski. Jednak "mięso" zawarte w nich po przetworzeniu, dodawanie przypraw, tłuszczu i innych nie ma nic wspólnego z zdrowym białkiem. Dlatego odpowiednie produkty na stół dla dzieci powinny być wyjątkiem, a nie regułą. Dzieci po upływie 2 lat mogą czasami podawać wiele gotowanych kiełbas (np. "Lekarz"), kiełbas wołowych, kiełbasek, ale dopiero wtedy, gdy sam jesteś przekonany o dobrej jakości produktów z kiełbasy.

Dzieci powinny być zawarte w odżywianiu ryb (jeśli nie ma oczywiście żadnej reakcji alergicznej), która jest bogata w białko wysokiej jakości, dobrze trawione i strawne. Wyjątkiem są jego bardzo tłuste odmiany, na przykład węgorz, latiecznik kaspański. Ryba jest bardzo przydatna dla rosnących ciał, tutaj i witamin A i D, minerałów takich jak wapń, fosfor, potas, magnez, jod, żelazo. Wędzone i solone produkty rybne nie mają prawie żadnej wartości, z wyjątkiem energii. Jedyną rzeczą, która może być czasem włączona do diety dziecka, jest zmoczony filet śledzia, a następnie wyłącznie w celu podniecenia apetytu. Najlepiej karmić małe dzieci dopasować małego malokostnye odmian ryb: morszczuka, dna morska, dorsza, okoń szczupak.

Ogólnie rzecz biorąc, żywność bogata w białko jest użyteczna dla wszystkich kategorii populacji, ale szczególnie potrzebuje tego młode kobiety i dzieci. Uważaj na zdrowie i swoich bliskich od samego początku, aby później nie musisz czerpać owoców nadmiernej nieostrożności i nieostrożności.

Zdrowie dla rodzin!