468 Shares 7276 views

Skorupy z orzeszków pinii: właściwości użytkowe

W medycynie ludowej do leczenia różnych dolegliwości powszechnie używane orzeszki piniowe. Od dawna wiadomo, że są wykorzystywane do celów leczniczych nalewki lub oleju jąder orzechów piniowych. Ale niewielu wie, że nasiona cedru sosny wykorzystywane wyłącznie w wielu receptur, wraz z muszli. Co więcej, sama sosna orzech powłoka ma właściwości lecznicze mniej niż rdzeń.


Kompozycja z mikro- i makroskładników w powłoce oraz jądra różna. Na przykład, sosna łupiny, w przeciwieństwie do jądra nie zawiera kobaltu, stront, jod i bor. Jednak stwierdzono, baru, wanad, tytan i cynę. Jego skład obejmuje celulozę (69%), pentozany (22,7%), ligniny (23,8%), celulozy (38,6%), hemicelulozy (7,7%), jak również białka, żywice i tłuszcze popiół, witamina C, w małych ilościach, olejku. Ponadto, powłoka zawiera aminokwasy, w szczególności kwas glutaminowy, barwniki i garbniki.

Garbniki (taniny) są znane z ich właściwości adsorbowania aniony pewnych kwasów tłuszczowych, fenoli i cukru. Ponadto, substancje te przyczyniają się do zmiany stanu białek koloidalnych. Ze względu na swoje właściwości, taniny są utworzone na powierzchni rany lub błon śluzowych cienką folię ochronną, zaostrzenie skórę, ściągające działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Odwar i napar

W celu leczenia sosnowego łupiny jest stosowany jako bulion i nalewki. Gdy ból stawów, dna moczanowa, reumatyzm, bóle i przeziębienia użyciu nalewki. Środka i osteochondroza osadzanie soli i zastosowania stawów bulion z muszli, dodatkowo, w tych chorób zaleca się kąpiel z bulionu. Skorupy z orzeszków pinii może być również przydatna dla opryszczki. W tym przypadku zaleca się, aby płyny z nalewki.

Zastosowanie bulionu pokazano chorób żołądka i jelit, z utratą wytrzymałości na ogólną poprawę, hemoroidy, pewnych chorób krwi. Ponadto wywar skorupy orzechów sosny często stosowane do stanów zapalnych błon śluzowych, do owijania oparzeń, egzema, w postaci płynów do owrzodzenia i herpes. Aby wzmocnić kości też zalecamy przeprowadzenie okłady. W celu uzyskania powłoki wywar z orzechów sosny, należy wziąć do 250 ml. Woda 2 łyżki. surowy łyżkę i gotować przez 20 minut. Następnie powstały ostuzhivayut bulion i przesączono.

Przepis uzdrowicieli? Taj

Wlew powłoki stosuje się do oczyszczania wnętrza limfy i krwi, w leczeniu nowotworów macicy i mastopatii, chorób sercowo-naczyniowych i do oczu. Ałtaj staroobrzędowców sporządzania likier specjalnej receptury. 1.5 filiżanek formy (świeżego) umyć i wlać pół litra wódki. Mieszaninę następnie pozostawiono na 10 dni w ciepłym ciemnym miejscu. Można umieścić miskę z wlewem w pobliżu kaloryfera lub pieca. Gotową nalewkę zaleca się przyjmować trzy razy dziennie na 1. łyżka. Leczenie trwa zwykle przez 1-2 miesiące. Po dokonaniu przerwę na miesiąc i leczenia jest powtarzany. Razem powinni wydać od dwóch do pięciu takich kursów w ciągu roku.

Skorupy orzechów sosny ma wiele innych zastosowań. Jest on stosowany w hodowli zwierząt, budowy, a nawet w celach kosmetycznych. Tak więc, dzięki obecności w kompozycji skorup barwniki są używane z barwienia włosów. Daje to naturalny kasztanowy odcień. W rolnictwie, skorupa jest stosowana jako nawozu i gleby proszku do pieczenia. Ponadto, rozdrobnione łupiny orzechów z pinii jest wykorzystywany jako mineralny witaminy dodatek do żywności dla bydła. projektanci krajobrazu, uszlachetniający miejsca, często wykorzystywane jako materiał powłoki dekoracyjnych ścieżek spacerowych dumpingu, baseny letnie, a także drzew i krzewów.