358 Shares 5858 views

Paracetamol i alkohol nie powinien łączyć

Obecnie kwestia zdrowego stylu życia nie jest na ostatnim miejscu, w tym od użytkowników sieci. Prawdopodobnie prawie każdy wie, że lek stał się ostatnio, niemal „panaceum”. Jego zgodność z alkoholem są ożywiona debata. Znaczy paracetamol. Spożywanie alkoholu w połączeniu z paracetamolem jest surowo zabronione – tak powiedzieć kilka osób i całkowicie przeciwną opinię od innych. Co robić? Moja opinia jest taka, że lepiej jest powstrzymać się od alkoholu w ogóle, ale przynajmniej nie łączą go z używaniem narkotyków.


Na przykład na jednym z forów dotyczących zdrowia, niedawno zapoznał się z radykalnie przeciwstawne poglądy uczestników. Co więcej, nie są one tylko różne, ale także pozornie sprzeczne. Na przykład: „To jest w porządku, aby nie być, został wielokrotnie przetestowany!” I ten sam człowiek pisze dalej: „Prawdą jest, że z wątrobą, oczywiście, będzie problem!” To jest bardzo ciekawe, prawda? Okazuje się, że według niektórych osób, patologia tak ważnego ciała jak wątroba, nie są straszne.

Nasuwa też następne pytanie: „Dlaczego nasz kraj wydaje na siebie takie testy, łącząc paracetamolu i alkoholu?” Ale istnieją przeciwstawne poglądy na tym samym forum. Na przykład, człowiek pisze, że przed ślubem jego siostrą użył paracetamol (dawka nie jest dostępny, ale nie pakować jako zajęło), a następnie ślub „dobrze pijany”. W rezultacie, ma on dwa dni chorą wątrobę.

Inny człowiek protestuje, że podobno stale kaca wykorzystuje paracetamol, a tym samym uratować. Przyjaciele! Umówmy się, że pojedynczy przypadek nie może być dla nas postać. Na przykład, jeden znany muzyk rockowy, że nadużywał alkoholu i narkotyków przez 30 lat. Teraz jest po sześćdziesiątce, a on sam czuje się normalnie. Tak, ale może gdyby nie użył trucizny, byś czuć się lepiej i ustanowiły rekord długowieczności później.

Następnie Trzeci uczestnik dzięki za informacje, ponieważ zmuszony połączyć paracetamol z alkoholem. I inny człowiek rzuca światło na tę dyskusję. Pisze, że ta kombinacja niszczy wątrobę, ale nie jest natychmiast zauważalne.

Mówi się, że ilu ludzi – tyle opinii! Ale my nie będziemy cierpieć z powodu siły prądu, bądź prawa grawitacji? Dlaczego więc jest lekceważenie ze wspólnego używania narkotyków i alkoholu?

Fakt, że jeden z moich przyjaciół, niekoniecznie doświadczyli na własnej skórze, jakie działania można produkować na ludzkim ciele, paracetamolu i alkoholu w tandemie. Jest on dość długi czas systematycznie wziął tabletki paracetamolu od wszelkich najdrobniejszych dolegliwości. A to mój przyjaciel lubił wypić, a przynajmniej bez piwo nie spędzają jeden dzień. W rezultacie, cierpiał dokładnie wątrobę.

Można założyć, że sprzeciw był chory wyłącznie z powodu nadużywania alkoholu.

Cóż, to jest całkiem możliwe, ale lekarze jednak autorytatywnie deklarują, że duże dawki paracetamolu w sobie szkodliwe dla wątroby. A jeśli używasz paracetamol i alkoholu zbiorowo, dawki terapeutyczne i doprowadzić do tzw „syndrom paracetamol alkoholu.” Jak widać, nawet ma odpowiednią nazwę.

Wyobraźmy sobie, że w Stanach Zjednoczonych opakowanie leku musi towarzyszyć specjalnej instrukcji. Ostrzega użytkownika o możliwości uszkodzenia wątroby w przypadku kombinacji leku z alkoholem.

wniosek

Nikt nie pobije rękę dorosłego, bić się z dłoni kieliszek alkoholu lub wyrwać mu tabletek paracetamolu. Niech po prostu zrozumieć, że naszego zdrowia, zdrowia naszych dzieci, a nawet naród w naszych rękach. Przynajmniej, że połączenie paracetamolu i alkoholu, konieczne jest, w jego przypadku, aby skonsultować się z lekarzem. Życzę dobrego zdrowia.