508 Shares 9511 views

„Renault Logan”: wymiana paska alternatora, przyczyna i skutek

W każdym pojeździe ma generator. Jest on używany w celu zapewnienia energii dla całego systemu pojazdu. Generator napędzany jest za pomocą przekładni pasowej, w wyniku obrotu koła pasowego wału korbowego. Że pas odgrywa kluczową rolę, ponieważ gdy połączenie przerwa między generatorem a kołem pasowym utracone. Samochód nie jest już produkowany przez prąd elektryczny. Dlatego ważne jest, aby monitorować jego stan i zmienić pozycję na czas. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jak zrobić samochód „Reno Logan” wymiana paska alternatora.


Ciekawostka: w samochodzie bez uruchomieniem generatora (czyli na jednej baterii), można jechać około 100 kilometrów. Więc jeśli nagle problem zwisające pasa złapać w sposób masz czasu, aby dostać się do miejsca naprawy na własną rękę.

o portalu

Producent twierdzi, że samochód „Reno Logan” wymiana paska alternatora muszą być wykonane nie później niż 60 tysięcy kilometrów. Odnosi się to zarówno do silnika 8 i 16-zaworowej. Zaleca się, by sprawdzić co 15 tys stan elementu napędowego.

Pęknięcia lub rozdzielenie ścianek bocznych wskazuje, że pojazd musi zostać wymieniony pasek alternatora. „Reno Logan” wynosi 1,4 lub 1,6, to nie ma znaczenia – problem jest taki sam dla wszystkich modeli.

przyczyny

Co jest przyczyną tego zjawiska? Jeżeli pasek alternatora zaczęła pękać wcześniej niż zastąpienie terminu, najprawdopodobniej masz wadliwy element. Oryginalne produkty zaprojektowane przez cały okres eksploatacji. Również muszą być wolne od kapie olej na niego. Pomaga to zmienić właściwości paska gumy nie jest najlepszy sposób. może złamać później. Nie trzeba dodawać olej może spaść na powierzchni ze względu na wytłoczone uszczelnienia wału korbowego.

Jeśli podczas kontroli można znaleźć postrzępione krawędzie, oznacza to, nieprawidłowej instalacji części. W przypadku nieprawidłowego napięcia problemu będzie towarzyszył charakterystyczny świst. Z zestawem obrotów dźwięk będzie wzmocniony. Gwizdanie mówi o braku zaangażowania z koła pasowego, z powodu tego, co generator nie będzie działać na pełnych obrotach. Możliwy spadek napięcia w instalacji elektrycznej pojazdu.

Ale w każdym przypadku, wykrywanie pęknięć lub odkształceń, pojazd wymaga wymiany alternatora pasa. „Reno Logan” 1.6 ma kilka innych schemat instalacji, ponieważ nie ma kierownicy i klimatyzacji. Węzły te są również napędzany przez koło pasowe wału korbowego. Poniżej opiszemy jak zrobić samochód „Reno Logan” wymiana paska alternatora z klimatyzacją i bez.

Wymiana na samochody ze wspomaganiem kierownicy i klimatyzacją

Najczęściej z opcji można znaleźć w wersji 1.6-litrowy 16-zaworowy „Logan”. Więc przyjrzyjmy się, jak produkować pas wymiana alternatora. „Reno Logan” jest ustawiony na płaskiej powierzchni utwardzonej. Następnie trzeba otworzyć maskę i kluczem 13 odkręcić śrubę rolki łożyskowe. Następnie, wspornik jest stała i obudowa regulatora generatora. Następnie pierścień jest usuwany i łopatka napęd. Klucz demontowane rolki napinającej. Zauważ, że ten element ma również swój własny zasób (jeśli to sprawia, że hałas podczas obracania, należy ją wymienić na nową).

Po tym można bezpiecznie usunąć stary pasek. Przed zainstalowaniem nowego wspornik rolki elementem dokładnie ustalony i dokręcone. Ponadto w stanie rozłożonym pierścienia napędowego i zbiera się w odwrotnej kolejności. Ważne jest, aby nie mylić koło pasowe na miejscu instalacji do tych, które są przewidziane do klimatyzatora i GUR. Dwa ostatnie są sześciu strumieni, a 5 jest wykorzystywana w zespole generatora.

Instrukcje dla pojazdów ze wpomaganiem układu kierowniczego i klimatyzacją

Aby zdjąć pasek, trzeba odkręcić dwie śruby mocujące koło pasowe naprężenia. Następnie trzeba podnieść poprzeczkę do walca. Po tym można bezpiecznie wyodrębnić pas. Eksperci zalecają, aby odkręcić przednie lewe koło i plastikową osłonę, aby ułatwić procedurę instalacji.

Ponadto, należy sprawdzić stan dwóch kół pasowych. Brud i kurz znajdujący się na nich cząstek jest nie do przyjęcia. Może to powodować rozwarstwiania taśmy, a następnie urwiska. plamy olejowe na kole pasowym jest również niedopuszczalne. W tym przypadku element jest traktowany miękką ściereczką do odtłuszczania. Mechanizm tworzenia odbywa się w odwrotnej kolejności.

Wymiana paska alternatora w samochodzie bez klimatyzacji i GUR

Zobaczmy, jak to odbywa się w samochodzie „Reno Logan” pas wymiana alternatora. Aby to zrobić, trzeba zostawić pod śrubę generatora. obrócił również górną śrubę napinacza. Następnie taśma jest pobierany na zewnątrz. Nowym elementem jest w kierunku od koła pasowego do koła pasowego alternatora wału korbowego. Następnie trzeba ustawić żądane napięcie. Producent określa postać 98 Nm lub 10 kg. Określenie poziomu napięcia bez użycia narzędzi po prostu. Aby to zrobić, należy nacisnąć kciukiem na inny pas (w środkowej części pomiędzy kołami i rolki).

Element musi stawać na głowie, do 6-8 milimetrów. Jeśli pas zwisa bardziej musi być dokręcona. Jak to zrobić? Kwestia ta zostanie omówiona poniżej.

Dokonywanie naprężenie paska z rękami

Ta procedura jest nieco inna w pojazdach o różnych poziomach wykończenia. Należy również pamiętać, że w „Logan” z regulacją klimatyzacji odbywa się automatycznie. Jeżeli pojazd nie jest wyposażony w system klimatyczny, napięcie pasa odbywa się ręcznie w następujący sposób:

  • Trymowanie **** 5K (numer seryjny) osłabiają dwa wkręty mocujące wspornik. Z pomocą członu regulacyjnego wraca do swojego miejsca. Po ustawieniu śruby mocujące są ponownie dokręcone. Praca odbywa się za pomocą klucza imbusowego.
  • Wykończenia *** 4RK górna śruba mocująca jest dokręcone. Po sprawdzeniu naprężenie osłabia ponownie, jeśli trzeba. Dolne nici wkręcić do ostatniej kolejki.

wniosek

Więc zorientowaliśmy się, jak sprawić, by samochód „Reno Logan” wymiana paska alternatora z klimatyzacją i bez. Jak widać, procedura jest prosta i moc nawet dla początkujących. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci w tej sprawie.