659 Shares 9472 views

Przyjęcie Deklaracji Suwerenności Państwowej Rosji. 12 czerwca – święto stan Federacji Rosyjskiej

Ludzie kochają święta bo święto jest zawsze wyjście. Niestety, nie każdy wie, co to oznacza to, że albo czerwoną się dzień. 12 czerwca 1994 urodził się kolejny wielki dzień dla naszego kraju – Dnia Rosji. Jest to nowy i najmłodszy święto dla państwa.

Dzień Deklaracji Suwerenności Państwa z rosyjskim

Daleko nie wszyscy wiedzą, ale Dzień Rosji używane mieć inną nazwę. W oficjalnych dokumentach dzień został wymieniony jako Dzień Deklaracji Suwerenności Państwowej Rosji. W lecie 1994 roku, szef rządu podpisał dekret ustanawiający święto państwowe, mające znaczeniu krajowym.

Deklarację Suwerenności Państwowej Rosji została przyjęta w czerwcu 1990 r. Spośród 929 posłów głosowało za uchwałą 907 osób 9 – wstrzymujących się, a tylko 13 osób było przeciw.

Deklaracja innowacje

Przyjęcie Deklaracji Suwerenności Państwowej Rosji stworzył wiele innowacji do państwa i systemu prawnego państwa. Po podpisaniu dokumentu RFSRR może rozwiązać problemy zarówno publicznych, jak i społeczne na własną rękę. Deklaracja powstała równe prawa, które są obecnie wykorzystywane przez obywateli i wszystkich organizacji, a także partii. Gałęzie rządu są obecnie podzielone na: ustawodawcza, sądownicza i wykonawczej. Było pytanie o rozszerzeniu uprawnień oraz praw republik, terytoriów i regionów RSFRS.

Przyjęcie Deklaracji Suwerenności Państwowej Rosji (data – 12.06.1994) miał swoje osobliwości. Więc, papier całkowicie brakowało aspekt ekonomiczny. Nie było żadnych projektów w sferze gospodarki, państwowych oraz w systemie monetarnym.

Deklaracja jest dokumentem walki politycznej, krok przeciwko rządowi ZSRR.

W tym samym czasie odbyły się wybory prezydenckie. Szczególną cechą był ich otwartość i charakter narodowy. Zwycięstwo w głosowaniu wygrał BN Jelcyn.

Kolejnym wydarzeniem tego czasu była zmiana nazwy kraju. Teraz, zamiast RFSRR wprowadził pojęcie Federacji Rosyjskiej. Został on stworzony i nowa konstytucja, która reguluje status prawny obywateli w nowym środowisku.

symbole państwowe

Wszystkie kraje mają własną flagę i godło. Związek Radziecki miał również swoje postacie, ale po ustanowieniu nowego państwa niezależnego należało je wymienić. Grupa została założona przez organizację wszystkich wydarzeń, które miały nad rozwojem nowych symboli państwowych. Po dużo pracy i rozważeniu różnych opinii, zdecydowano, aby rosyjską flagę tricolor. Wcielił trzy paski w różnych kolorach. Herb został również ozdobiony orłem złotym na czele, który znajdował się na czerwonym tle. W 1993 roku, dekret prezydenta zatwierdzanie nowych symboli państwowych Borisom Nikolaevichem Eltsinym podpisane.

Nowy herb

Herb przedstawiających złoty orzeł z dwiema głowami, przypominający panowania Piotra I. W tym czasie artyści zagłówkiem orły rozliczane korony, symbolizujące niezależność Federacji Rosyjskiej. U stóp orła trzyma berło i kulę, która stała się ucieleśnieniem władzy państwowej i jedności. Rider, pokazany w środku herb, oznacza walkę, w której zwycięstwo zawsze wychodzi na prowadzenie.

Nowa flaga

Wszystkie kraje mają własną flagę. Dla Rosji, stał się symbolem nowego, niezależnego organu, jedności narodu. Wszystkie kolory flagi miał swoje własne znaczenie. Tak więc, biały pasek oznacza spokój, czystość i jedność, niebieski – wiary i wierności, a czerwony – moc i energię.

Flaga tradycyjnej stanie wznosi się na dachach budynków publicznych w czasie wakacji o znaczeniu krajowym.

Różne nazwy święta

Dekret Prezydenta nowego święta otrzymała status wyjścia (wakacje) w ciągu dnia, a lud zwany Dzień Niepodległości. Wkrótce czerwoną literą dzień stał się Państwie wakacyjnych wartości.

12 czerwca 1998 w swoim wystąpieniu Przewodniczący zaproponował, aby nazwać obywateli święta państwowego w Dniu Rosji, ale oficjalny status nazwy nie jest odbierany. Dopiero w 2002 roku, nazwa święto zostało oficjalnie zalegalizowany, pomógł przez przyjęcie kodeksu pracy, który przewidziany wszystkie święta i weekendy.

Stosunek mieszkańców do nowego święta

Przyjęcie Deklaracji Suwerenności Państwowej Rosji stał się nowy etap w jego rozwoju. To wpływa nie tylko na sprawach państwowych, zmienił życie społeczeństwa jako całości. Pomimo tego, co zostało potwierdzone przez badania mieszkańców, nie każdy rozumie istotę tego wydarzenia. Lata dziewięćdziesiąte były bardzo trudnym okresem dla ludności kraju. Stare pomysły zostaną usunięte, nowy nie został jeszcze w pełni ukształtowany, następnego dnia nie mógł być pewien. Większość obywateli postrzegana jako kolejny weekend wakacji. Były nawet tych, którzy udali się do pierwszych lat eksploatacji.

We wszystkich miejscach w kraju, w tym dniu uroczystości odbyły, ale znacznie zakres nigdy nie osiągnęli ludzie nadal ignorować wakacje.

Po udzieleniu obchody w 2003 roku o znaczeniu krajowym, był pierwszy obchodzony na Placu Czerwonym. Tu były najważniejsze wydarzenia i festiwale.

Kolejnym wydarzeniem na wielką skalę dnia było utworzenie w 1992 roku w Federacji Rosyjskiej Nagrody. Wręczenie nagród odbywa się co roku z okazji Dnia Rosji.

W 2007 roku, istnieje inna tradycja Dnia Rosji. Aktywna młodzież z kilku partii politycznych załatwił dystrybucji wstążki reprezentujący trójkolorową flagę rosyjską. Ponad milion taśmy zostały przekazane. Akcja odbyła się w celu zwiększenia uczucia patriotyczne młodych ludzi, a także przypomnieniem dla obywateli o istocie święta.

Święto narodowe Federacji Rosyjskiej dzisiaj

Z biegiem czasu, stosunek do świątecznego uległ zmianie. obywatele Rosji przyzwyczaili się do zmian. Każdego roku w tym dniu uroczystości, która odbyła się we wszystkich miastach i miasteczkach Rosji. Organizowane imprezy sportowe, festyny ludowe, a także liczne koncerty i występy artystów. To kończy się świątecznymi Wieczorem fajerwerki na centralnym placu.

W 2012 roku badanie socjologiczne przeprowadzone wśród ludności, która wykazała, że nawet dziś większość ludzi błędnie uważa, że święto w dniu 12 czerwca o nazwie Dzień Niepodległości, ale niektórzy ludzie nadal trudno jest odpowiedzieć na pytanie, na czym polega ta czerwony dzień w kalendarzu i organizacji imprez masowych.

Prawie osiemdziesiąt procent respondentów są dumni ze swojej narodowości, w tym poprzez historii kraju, jego osiągnięcia w sporcie, jak również osiągnięcia w literaturze i sztuce.

Przyjęcie Deklaracji Suwerenności Państwowej Rosji pozytywnie oceniła większość obywateli. Widzą go jako lepszej przyszłości dla kraju, ale nie wszyscy się zgadzają. Są też przeciwnicy innowacji, które były i są zwolennicy reżimu sowieckiego, biorąc pod uwagę, że deklaracja przyczyniła się do jego upadku.

wniosek

Znaczenie święta zawsze była nie do podkreślenia zmian politycznych w kraju i stworzyć atmosferę jedności wśród ludzi, wśród wszystkich narodów Rosji, udowadniając siebie i wszystkich wokół nas, że nasz kraj jest niezwyciężony.