282 Shares 2559 views

Naleśnik tydzień: Chronologia

Zapusty to najstarszy rosyjski święto, które trwa siedem dni. Ponadto, każdy dzień ma swoją nazwę, która odpowiada co trzeba zrobić.

Pierwszy dzień, poniedziałek, rozpoczyna się od przyjmowania gości. W tym celu przygotowuje kukłę Carnival, stanowiących kobiecej, który jest wykonany z szmaty i słomy. Scarecrow powinien obsługiwać golenia pędzel i naleśnik, jest symbolem z wakacji. Ruddy naleśnik jest związane ze słońcem. Według rolników, karnawał jest znak wskazujący na przebudzenie natury. Ponadto, pierwszy dzień obchodów organizowanych Shrovetide, zjeżdżalnie lodu, z których dzieci ześlizgują się z krzykiem, że przyszedł karnawał.

Na drugi dzień, który jest nazywany „Zaigrysh”, prowadzone przez narzeczonych Bride. Jeśli chodzi o festiwale, potem wszyscy ludzie próbują ubrać straszne, ile wyobraźni. Ponadto konieczne było raz zjechać w dół wzgórza, tak aby nie urazić dzień naleśnik, naleśniki, i mieć nie poszły na marne. Również w tym dniu, wszystkie organizowane tańce i śpiewali pieśni, organizowane konkursy na wspinaczki na słup, prowadzone walki. Nawet przy zjeżdżalniach dozwolonych oświetlone koła, dając w ten sposób hołd słońce.

Trzeci dzień był nazywany „Gourmand”. Ludzie gotować najbardziej smaczne i apetyczne naleśniki. Każda gospodyni miała przepis, który jest utrzymywany w tajemnicy. Na stole serwowane lekkie cienkie naleśniki, które są aromatyzowane ze śmietaną, kawiorem, jajka, masło. Cała młodzież wsi zebrali się w każdym domu, który gościł tańce i pieśni, jak zauważono pancake tygodniu. Ludzie są bardziej moc wysłane do gości się lub wziąć rodzinę i przyjaciół.

Dzień czwarty – "Razguliay". Carnival weszła już w pełni sił. W tym dniu, zrobiliśmy śnieg fort atak. Chłopcy zostali podzieleni na dwa obozy i próbował chwycić śnieżny miasta. Laureat nagrody jest kąpiel w przerębli. Ponadto, w czwartek, konno wokół drzewa. Więc naleśnik tygodnie pomagał walczyć słońce w zimie.

Piątek był nazywany „Teschin wieczór.” W tym dniu, prawo teściowa poszła do naleśników i próbowała w każdy sposób, aby uraczyć go i nie porzucić. Takie wizyty dały wiele powodów, aby komponować różne utwory i powiedzeń. Placki wytwarza się z mąki gryki, które miele się samodzielnie.

W szóstym dniu, zwany „zgromadzeń Zolovkina” córka prezenty dla siostry męża z prezentów. Oczywiście, głównym daniem na stole były naleśniki, które mogłyby być żyto, owies, mleko, sery i jaja. Tak, naleśnik tydzień zbliża się do końca.

Ostatnio święto, w niedzielę, o nazwie „Przebaczenie”. W tym dniu wszyscy poprosił o przebaczenie od krewnych i przyjaciół. Po osiągnąć pojednanie wystawił Pożegnanie karnawału. Inna nazwa ostatniego dnia – „Tselovalnik”, bo przecież pojednanie całując.

Aby naleśnik tydzień zakończył się pomyślnie, trzeba było wyrzucić resztki i wyprać brudne naczynia. Po tym, rodzina zebranych wokół stołu do smaku herbaty oraz nowe gorące naleśniki.