643 Shares 2489 views

Panoramiczny dach: plusy i minusy

W ostatnich latach wśród światowych producentów ten sposób został wyposażając swoje samochody panoramiczny dach. W rzeczywistości, to urządzenie jest całkiem funkcjonalny. Panoramiczny dach zapewnia dobrą widoczność i pożądanego poziomu oświetlenia w kabinie, oprócz obecnie istnieje wiele wersji i odmian urządzenia. Ale czy jest to konieczne dla naszych właścicieli samochodów i czy płacić dodatkowo za to? Miejmy zrozumieć.


Zaletą urządzenia z panoramicznym dachem

Na pewno, to okno daje kierowcy lepszą widoczność. I pasażerów jest także problemem. Szczególnie zauważalne zalety urządzenia w okresie letnim, kiedy można zobaczyć piękno nieba i gwiazd. Ale w zimie widoczności nie został odwołany. Nawiasem mówiąc, w panoramicznym dachem miasta odgrywa także ważną rolę: podnosząc głowę, widać całe piękno w całości. Taki układ jest bardzo kochany przez dzieci i dorosłych. Panoramiczny dach, zainstalowany przez producenta na linii montażowej, jest wykonana ze specjalnego rodzaju szkła, ale daje gwarancję, że 100-procentowy w deszczu w kabinie nie usłyszy dzwonek kropli i innych odgłosów. To na pewno nie może się pochwalić odpowiedników metalowych.

Jakie są wady panoramicznym dachem?

Przede wszystkim kłopoty na kierowców występują w 30-stopniowym upale. Samochód ulica z dachem natychmiast rozgrzana do granic możliwości, więc udać się do salonu w dziesięć minut to po prostu niemożliwe. Jak Kierowcy mówią, nawet niewidomi nie są w stanie zaoszczędzić od przenikanie promieni słonecznych. W zimie też ma swoje problemy. W tym sezonie często tworzą skorupę lodu na tylnej części samochodu. I panoramiczny dach nie jest wyjątkiem. Usunąć go stamtąd jest trudne, a jazda nie jest bardzo interesujący ze stałym trzasku topniejącego lodu nad głową. Nawiasem mówiąc, nawet włączone piec nie zbawi szybę z tej „inwazji”. Według kierowców, w zimie powierzchnia dachu jest zawsze zimno. Co do układów klimatyzacyjnych, tutaj też są niuanse. Fakt, że te środki pracują standardowe systemy klimatyzacji i kontroli klimatyzacji wydających mocy wystarczającej do ogrzania temperatury powietrza w kabinie z metalu „końcówkę”, wewnątrz której znajduje się gruba warstwa izolacji. W świecie wciąż nie ma jednolitego samochodów, które zostaną opracowane osobno kuchenka dla pojazdów z panoramicznym dachem. Okazuje się, że na ogrzewanie lub chłodzenie systemu trzeba poświęcić dużo więcej czasu i energii.

wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, pomimo tych braków, panoramiczny dach jest nadal bardzo popularne w Europie i Rosji. Biorąc pod uwagę to, co oni zapewnić widoczność dla kierowcy, czasami zapomnieć o wszystkich swoich niedociągnięć związanych z kontrolą klimatu oraz wielu innych czynników w systemie. Więc jeśli chcesz kupić samochód z koniem, nie umieścić tę opcję w czarnej liście, i zachęcamy do zakupu.