81 Shares 2298 views

Siedziba UNESCO: historia budynku

Gdzie jest siedziba UNESCO? Prawdopodobnie wiele osób często zadawane pytanie, bo sama organizacja jest dość znany na całym świecie. Dziś UNESCO z siedzibą w Paryżu. Budynek jest znany na całym świecie. I to nie tylko dlatego, że jego właściciel jest jednym z najsilniejszych i najbardziej popularnych firm na świecie, ale również ze względu na fakt, że sama w sobie stanowi dzieło sztuki architektonicznej.


Jak to wszystko się zaczęło

Po zakończeniu II wojny światowej w Europie i westchnął z ulgą, postanowiono, że powstanie Narodów Zjednoczonych, a na niej – UNESCO – organ odpowiedzialny za rozwój kultury, sztuki i edukacji na całym świecie. Niemal natychmiast, twórcy UNESCO zgodzili się, że siedziba Organizacji będzie zlokalizowana w Paryżu. Tylko to miasto zniszczone przez wojnę, w tym czasie nie był na to gotowy.

Przybył 16 września 1946 roku w Londynie, aby powołać komisję UNESCO był zmuszony mieszkać w hotelu Paris „Majestic”. Sekretarze pracował w sypialni, a personel mierny zazwyczaj umieszczone w łazienkach. Wszystkie dokumenty są przechowywane w organizacji noworodka garderoby. Dopiero w 1958 roku, kiedy siedziba UNESCO, w końcu otrzymał odpowiednią utylizację budynku na lewym brzegu Sekwany.

Owocem pracy zbiorowej

W luksusowym pokoju, dekorowanie Place de Fontenoy, od samego początku włożył wiele wysiłku twórczego. Znani projektanci, inżynierowie i architekci z całego świata zostali zaproszeni. Projekt wykonany przez amerykańską M. Breiner włoski Nervi i Francuz P. B. Zerfyus i nadzorował budowę Sh Corbusiera (Francja), W. Gropiusa (Stany Zjednoczone), L. Costa (Brazylia), S. Markelius (Szwecja) i E . Rogers (Włochy), były częścią specjalnej komisji.

wnętrze

Po głównym praca dobiegła końca, twórcy zaczęli wystroju wnętrz. Ze względu na specyfikę pracy UNESCO, postanowili skupić się na kulturze. Z całego świata, w siedzibie organizacji przyszedł obrazy znanych artystów epoki. Niektóre obrazy zostały zamówione wcześniej i kupić, a niektóre zostały podjęte jako dar od krajów członkowskich. Legendarne postacie (Picasso, Tamayo, ARP i inne) wykonane z budynku ściennych obrazów, fresków i rzeźb. Prace malarzy urządzić przestrzeń salonu, który stopniowo zamienił się w galerii, symbolizujące świat, zdominowany przez sztuki, kreatywności i inspiracji.

siedzibie UNESCO w Paryżu dzisiaj

Dzisiaj, patrząc na piękny budynek, widać dobre połączenie racjonalizmu nowoczesnej architektury i malarstwa ostatniego stulecia. Siedziba UNESCO – struktura siedem-story w postaci przypomina się Y. Jest on zbudowany na 72 kolumnach z betonu, które są umieszczone między holu i siedzibie działu serwisowego.

Centrala UNESCO składa się z trzech bloków położonych w stosunku do siebie pod kątem 120 stopni. Szklana fasada z oknami 1068 mieści ogromną bibliotekę i zbiory znaczków, monet i pamiątek. Harmonijnie wkomponowana utworzenia architekci „akordeon”. Ten budynek jest w kształcie sześcianu, który zawiera owalną salę na 900 miejsc. To gdzie trzymać sesji plenarnej UNESCO.

Trzecia część kompozycji jest ukryta pod ziemią na głębokości dwóch poziomach. W nim znajdziemy 6 przytulnych dziedzińców i ogród w stylu japońskim, frontem okna Korpusu stałych misji. Drzwi pokoju są zawsze szeroko otwarte na przyjęcie gości. I nie przegap okazji, aby odwiedzić siedzibę najbardziej humanitarnych organizacji na świecie, przyniosła ze sobą mnóstwo prezentów sztuki.