169 Shares 7472 views

symbole zwycięstwa w II wojnie światowej. Co wstążkę św

Wkrótce będziemy obchodzić 70. rocznicę od czasów wielkiego dnia, kiedy na jednej z najkrwawszych wojen w naszym kraju. Dzisiaj każdy zna symbol zwycięstwa, ale nie każdy wie, co mają na myśli, w jaki sposób i przez kogo został wynaleziony. Ponadto obecne tendencje przynieść swoje innowacje, a okazuje się, że niektóre ze znanych bohaterów dzieciństwa pojawiają się w innym wcieleniu.


Historia taśmy św

Są to symbole, które mówią nam o danym zdarzeniu. Przez kilka lat z rzędu w taśmie św służy jako symbol zwycięstwa. Podała się na ulicach rosyjskich miast przed wakacjami, jego krawat do samochodów antenowych i torebki. Ale dlaczego taka wstęga zaczął opowiadać nam i naszym dzieciom o wojnie? Co wstążka św Jerzego?

George Ribbon wykonywana jest w dwóch kolorach – pomarańczowym i czarnym. Jej historia rozpoczyna się z żołnierzem Zakonu św Georgiya Pobedonostsa, która ustanowiła cesarzowa Katarzyna II 26 listopada 1769. Ta taśma później przyczynił się do przyznania systemu ZSRR pod nazwą „Gwardia band”. Zdradziła żołnierzy jako znak szczególnej różnicy. Taśma została rozciągnięta w poprzek Order of Glory.

Jakie są kolory?

George wstążka – symbol zwycięstwa, którego kolory oznaczają następujące: czarny – jest dym i pomarańczowy – płomień. Sam został wydany rozkaz do żołnierzy na niektóre wyczyny broni podczas wojny, a on został uznany za wyjątkowy nagrody wojskowej. George Zamówienie zostało przedstawione w czterech klasach:

  1. Kolejność pierwszego stopnia była z krzyża, gwiazd i wstążkami w kolorze czarnym i pomarańczowym projektowania, zużyte medal na jego prawym ramieniu pod mundurem.
  2. Kolejność drugiego stopnia sugeruje obecność gwiazd i duży krzyż. Był odznaczony cienką wstęgę i był noszony na szyi.
  3. Trzeci stopień – zlecenie z małe nacięcie na szyi.
  4. Czwarty stopień – mały krzyż, który był noszony w butonierce munduru.

Co robi George wstążka pod względem koloru oprócz dymu i płomieni? Czarny i pomarańczowy teraz ucieleśnieniem waleczności i chwały. Przyznano tę nagrodę nie tylko dla ludzi, ale także insygnia, które zostały wydane do jednostek wojskowych. Na przykład, rura lub srebro banerów.

banery św

W 1806 roku wstąpił do transparent George Award, która jest zwieńczona krzyżem św i krawat w czarno-pomarańczową wstążkę z transparentem frędzle długości prawie 4,5 cm w 1878 roku przez cesarza Aleksandra II wydał dekret o utworzeniu nowej Insignii w armii rosyjskiej. Teraz St. George wstążki dano jako nagrodę za wyczynów militarnych całego pułku.

Tradycje rosyjskiej armii przekazywane z pokolenia na pokolenie, i Order Chwały nie uległa zmianie. Podczas II wojny światowej było trzy stopnie, żółty i czarny kolory taśmy, która przypomina George Cross. , Sama taśma nadal służyć jako symbol męstwa wojskowej.

dzisiaj taśma

Nowoczesne symbole zwycięstwa mają swoje źródło w dawnych rosyjskich tradycji. Dzisiaj młodzi ludzie na progu związania wstążki na ubrania, dystrybuuje je do kierowców i przechodniów, aby przypomnieć wszystkim o bohaterstwie naszych ludzi i wyrazić swoją solidarność. Nawiasem mówiąc, pomysł takiej akcji, jak się okazuje, należy do pracowników agencji prasowej „RIA Novosti”. Jak mówią sami pracownicy, zadaniem tego działania – aby utworzyć symbol wypoczynku, który będzie hołdem dla weteranów, aby przetrwać i po raz kolejny przypomnieć poległych na polu bitwy. Skala działania jest naprawdę imponująca: co roku liczba wspólnych wstążki zwiększa.

Jakie inne znaki?

Być może, w każdym mieście istnieje Victory Park, który jest dedykowany do tego wspaniałego wyczynu naszych dziadów i pradziadów. Bardzo często, to wydarzenie Times różnych imprez, takich jak „Zasadź drzewo”. symbol zwycięstwa mogą pojawiać się i być interpretowane na różne sposoby, ale najważniejsze – aby pokazać swoje zaangażowanie w tym ważnym wydarzeniu. Ponadto, ważne jest, aby rozwijać poczucie miłości i szacunku do ojczyzny naszych dzieci, a pomóc w tym jest właśnie tak ważna akcja. Zatem działanie „Lilac Victory” został uruchomiony w przeddzień 70. rocznicy Zwycięstwa, w ramach którego w rosyjskich miastach-bohaterów zostaną zasadzone całą aleję tych pięknych roślin kwiatowych.

Historia Sztandar Zwycięstwa

Victory Banner, wielu z nas widział zdjęcia i filmu. W rzeczywistości, to jest flaga ataku 150. Order Kutuzowa II stopnia Idritsa Dywizji Piechoty i że powołany na dachu Reichstagu w Berlinie w dniu 1 maja 1945 r. My zrobiliśmy to żołnierze Armii Czerwonej Alexei Bereście, Michaił Jegorow i Meliton Kantaria. Ustawodawstwo rosyjski ustanowił sztandarem zwycięstwa w 1945 roku jako oficjalny symbol zwycięstwa narodu radzieckiego i sił zbrojnych kraju nad nazistów w latach 1941-1945.

Zewnętrznie Banner oznacza zaimprowizowany i powstała w flagą ZSRR dziedzinie wojskowej, który jest przymocowany do wału i stworzył jednowarstwowej czerwony pomiaru 82 o 188 cm. Przednia powierzchnia przedstawiony srebrny sierp i młot pięcioramienną gwiazdę szmatki, a resztę internetowej napisane nazwy podział.

Jak podnoszenia flagi

symbole zwycięstwa – są to różne elementy, które są popularne rok po roku. A Banner Victory odgrywa najważniejszą rolę w wielu z tych elementów i symboli. Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia 1945 roku było ciężkie walki w rejonie Reichstagu. Budynek jest kilkakrotnie poddane ataków, jeden po drugim, a dopiero trzeci atak dał jego wyniki. 30 kwietnia 1945 w radiu, która nadaje na całym świecie, zostały wysłane wiadomości, że na 14:25 na Reichstagu podniósł sztandar zwycięstwa. A w tym czasie budynek nie został jeszcze zrobione, tylko kilka grup byli w stanie dostać się do środka. Trzeci atak na Reichstagu zostało przeprowadzone przez długi czas, i to był sukces: budynek został zajęty przez wojska radzieckie, została podniesiona kilka flagi – z pionów do domowej roboty.

symbole zwycięstwa Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, bohaterstwie żołnierzy radzieckich, a mianowicie transparent i wstążkami, są nadal stosowane w różnych parad i imprez poświęconych obchodów 9 maja. Zwycięstwo transparent nanoszony na Placu Czerwonym podczas Parady Zwycięstwa w 1945 roku, a do tego celu specjalnie przeszkolony nosicieli i ich asystenci. Głównym administracja polityczna dekretu armii radzieckiej z 10 lipca 1945 Banner of Victory przekazany ZSRR Sił Zbrojnych Centralnego Muzeum w Moskwie, gdzie miało to być przechowywane na zawsze.

Banner Historia po 1945

Od 1945 roku, Banner ponownie wydany w 1965 roku na 20. rocznicę zwycięstwa. I aż do 1965 roku znajdował się w muzeum w jego pierwotnej formie. Już później został zastąpiony przez kopię który powtarza dokładnie prawdziwego opcję. Jest godne uwagi, ale Banner pouczeni, aby przechowywać tylko w poziomie: satyna, z którego został utworzony, materiał był zbyt kruchy. Dlatego aż do 2011 roku sztandar był pokryty specjalnym papierze i składane tylko w poziomie.

08 maja 2011 w hali „Victory Banner” w Centralnym Muzeum Sił Zbrojnych został na wyświetlaczu autentycznej flagą, którą wystawił na specjalny sprzęt: baner umieszczony w dużej kostki szklanej, która jest konstrukcja nośna z metalu w postaci szyn. W tej formie – prawda – ten i inne symbole zwycięstwa w II wojnie światowej udało nam się zobaczyć wielu odwiedzających muzeum.

Ironicznie ,. Banner (z tego, co założyć na Reichstagu) brakowało długość pas 73 cm i szerokości 3 cm przy tej okazji były aktualne i nadal chodzić dużo plotek. Z jednej strony mówi się, że to kawałek materiału wziął na jednej z pamięci tych żołnierzy, którzy brali udział w zdobyciu Reichstagu. Z drugiej strony, uważa się, że Banner był przechowywany w 150. Dywizji Piechoty, gdzie służył i kobiet. I postanowili zachować jako pamiątkę pamiątkowej: kawałek tkaniny cięte i podzielić je między sobą. Nawiasem mówiąc, według pracowników muzeum, od 70 lat, jedna z kobiet przyszedł do muzeum i pokazał strzęp Banner, który podszedł do niego od wielkości.

Victory Banner dzisiaj

Do dziś najważniejszą flagą, pokazując nam zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami – wymaganego atrybutu podczas uroczystości na Placu Czerwonym w dniu 9 maja. Jednak używany egzemplarz. Pozostałe kopie jako symbol zwycięstwa w II wojnie światowej mogą być wyświetlane i reszta budynków. Najważniejsze, że kopie są zgodne z oryginalnego widoku Sztandar Zwycięstwa.

Dlaczego ząbki?

Zapewne każdy pamięta z czasów jego dzieciństwa demonstracji dla uczczenia 09 maja. I większość zabytków kładziemy goździki. Dlaczego oni? Po pierwsze, kwiat mężczyzn i jest symbolem odwagi i męstwa. Co więcej, taki sens kwiat był w III wieku pne, kiedy kwiat goździk nazwie Zeus. Dziś goździk – symbol zwycięstwa, które w klasycznym heraldyki jest znakiem pasji, impuls. I od starożytnego Rzymu goździków kwiatów były uważane za zwycięzców.

Zwraca uwagę na następujący fakt historyczny. Goździk został przywieziony do Europy w czasach wypraw krzyżowych i zostały wykorzystane w leczeniu ran. A ponieważ nie był kwiat z wojowników, był postrzegany jako symbol zwycięstwa, odwagi i maskotki swoich ran. Według innych wersji, kwiat została wniesiona przez niemieckich rycerzy z Tunezji do Niemiec. Dziś dla nas goździka – symbol zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. I wielu z nas umieszczone u stóp pomników z tych bukietów kwiatów.

Od czasów rewolucji francuskiej w 1793 goździka stał się symbolem bojowników, którzy zginęli za pomysł i doszedł do ucieleśnieniem rewolucyjną pasję i poświęcenie. Ofiary terroru, który udał się do ich śmierci, koniecznie mocowane do odzieży czerwonego goździka jako symbol konfrontacji. Nowoczesne aranżacje kwiatowe na podstawie goździków symbolizować krew rozlaną naszych dziadków, pradziadków, ojców podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Te kwiaty wyglądają nie tylko piękne, ale także długo zachowują dekoracyjny wygląd w postaci cięcia.

Popularne kwiaty, symbol zwycięstwa – to tulipany i ciemnoczerwony. Są one również związane z czerwoną krwią żołnierzy radzieckich przelana za ojczyznę, a także naszej miłości do własnego kraju.

Nowoczesny symbol zwycięstwa

Święto 09 maja obchodzony jest w całym byłym ZSRR każdego roku. I każdy rok symbole zwycięstwa zmienić, uzupełnione o nowe elementy, których rozwój jest udziałem wielu ekspertów. Z okazji 70. rocznicy zwycięstwa całej kolekcji znaków wydanych przez Ministerstwo Kultury, który jest zalecany do projektowania graficznego i czcionki różne dokumenty, prezentacje, materiały informacyjne i upominków. Jak mówią organizatorzy, te znaki – to okazja dla wszystkich, aby powtórzyć wielki wyczyn ludu, który był w stanie wygrać absolutnym złem.

Ministerstwo Kultury zaleca stosowanie symboli wskazanych jako podstawa do projektowania prawie wszystkich formatów komunikacyjnych wakacji. Logo głównym, który powstał w tym roku – jest to kompozycja, która jest reprezentowana przez biały gołąb na niebieskim tle, George wstążki i etykiety, wykonane w barwach rosyjskiej tricolor.

odkrycia

symbole zwycięstwa – a pozornie proste elementy, ale prowadzą one głęboki sens. I znaczenie tych symboli nie zaszkodzi wiedzieć każdy mieszkaniec naszego kraju, który jest dumny ze swojej ojczyzny i swoich przodkach, którzy dali nam życie i dał możliwość życia w stosunkowo spokojnym otoczeniu. George Ribbon, który jest niemal głównym symbolem zwycięstwa, wkrótce pojawią się na wszystkich samochodów i ubrań kraju obywateli rosyjskich. Najważniejsze jest to, by ludzie mogli zrozumieć, co rozumie się przez to symbolem. Pamiętamy, jesteśmy dumni z naszych żołnierzy wyczyn!