835 Shares 6497 views

Ile karaluchy wylęgają się z jaj? Jakie różnice mają murów niektórych rodzajów pasożytów?

Ile karaluchy wylęgają się z jaj? Wprowadzony problem zrodził wiele nieporozumień i nieuzasadnionych spekulacji. Niektórzy świadkowie twierdzą, że widzieli całe hordy szkodników, które pochodzą z jednego kokonu. Pozwól nam dowiedzieć się, jak wiele karaluchy włazy z jajkiem w rzeczywistości.

Jaki jest jajko karaluch?

Ile karaluchy wylęgają się z jaj? Kwestia ta zostanie omówiona w naszym materiale. W międzyczasie, niech dowiedzieć się, co faktycznie są jaja owadów.

Karaluch larwy wylęgają z tzw Ootheca. Ten ostatni oznacza yaytsehranilische kokonu w kształcie, który jest zakryty z dość giętkiego chitynowym pochwy. Ootheca rozwija się w ciele samicy karalucha. W korzystnych warunkach, w takim koszulka może być utworzona kilkadziesiąt jaj.

Po dojrzewaniu Ootheca embrionów owadzich oddzielone od kobiety. yaytsehranilischa powłoki bardzo szybko zestala się i przekształca w wytrzymałej kapsułki ochronną. Taki pojemnik dla larw chroni potomstwo karaluchów przed skutkami wielu czynników środowiskowych.

Różnice między tymi sprzęgłami niektórych rodzajów karaluchów

Przed dowiedzieć się ile karaluchy wykluły się z jednego jaja, należy rozważyć, jakie różnice morfologiczne mają Ootheca niektórych rodzajów szkodników domowych:

  1. Czarne karaluchy leżał kokony, którego długość wynosi około 12 mm, a szerokość – 6 mm. Takie Ootheca mieć jednolity ciemnoczerwony kolor. Na ich powierzchni są charakterystyczne grzbiety łuszcząca.
  2. Ootheca czerwone karaluchy mają około 8 mm. Na pierwszy rzut oka nie są jasno zdefiniowane zespoły.
  3. Amerykańscy karaluchy położyć największy Ootheca. Ich długość jest nie mniejsza niż 3 cm. Gniazdo jaj przedstawiciele rodzaju mają prostokątny kształt. Powierzchnia Ootheca przybyszka amerykańska podzielona na segmenty, oddzielone teksturowanych krawędzie.

Ile karaluchy wylęgają się z jaj?

Tu dochodzimy do pytania, ilu jaja mogą być zawarte w sprzęgło? Pewne typy karaluchów produkować różne liczby potomstwa:

  1. Czerwone karaluchy – od 25 do 50 zarodków w Ootheca. Podczas cyklu życia każdej kobiety jest w stanie wyprodukować nie więcej niż 12 szponów.
  2. Czarne karaluchy – od 12 do 18 jaj w kokonie. W ciągu życia samic nosić trochę więcej niż 20 gniazd.
  3. Amerykańscy karaluchy – 10-15 sprzęgła, z których każdy może być do 19 jaj.

Ile karaluchy wykluły się z jednego jaja (Ootheca) w dużej mierze zależy od istnienia sprzyjających warunków życia młodych osobników. Kobiety mogą nosić kokony z zarodków od 2 do 6 miesięcy. Jeśli jest zbyt suche środowisko, brak żywności, różne rodzaje promieniowania, oddziaływanie chemiczne, inne negatywne czynniki, samica może przedwcześnie stracić Ootheca. W tym przypadku będzie przetrwać, nie wszystkie larwy. Niektóre z nich nie wykluje lub urodzą się słabo rozwinięty.

Czy karaluchy dbają o potomności?

Więc zorientowaliśmy się jak karaluchy właz z jajkiem w różnych gatunkach. Teraz spójrzmy na to, co dzieje się z młodej damy po opuszczeniu Ootheca.

Larwy karaluch nazywane są nimfy. Od dorosłych, różnią się one tylko w półprzezroczystej strukturze ciała, skromny wielkości, jak również niemożność odtworzenia. Nimfy Przez kilka dni może mieć kolor biały. To odszedł wyobrażeń o istnieniu odrębnego rodzaju bladych zmutowanych karaluchów.

Różne typy karaluchów wykazują następującą opieki nad potomstwem:

  1. Czarne owady rzucają ich kokon kilka dni przed porodem utworzona nimf. Kobiety tego gatunku nie wykazują żadnego opieki nad potomstwem. Że jest to jeden z czynników, który prowadzi do stopniowego spadku liczby przedstawicieli tego gatunku na tej planecie. Po tym wszystkim, innych owadów, takich jak mrówki i karaluchy są rude często jeść juvenile czarne karaluchy, które nie mają czasu, aby wyjść z kokonu.
  2. Te cuda opieki nad potomstwem wykazują czerwone karaluchy. Kobiety tego gatunku rzucić Ootheca tylko w najbardziej sprzyjających okolicznościach. Zrób to, zanim dojrzały nimfy bezpośredni dostęp z kokonu. Co więcej, kobieta przez kilka godzin są blisko yaytsehranilischa, chroniąc go od innych owadów.

W rezultacie,

W niniejszym artykule przyjrzeliśmy Ile karaluchy luku z jajkiem. Zdjęcia tego procesu widać powyżej.

Na koniec warto zauważyć, że bezpośrednio z każdego jaja rodzi się tylko jeden okaz owada. Jak dla Ootheca, która jest często mylony z jaj karaluchy, takie kokony mogą wykluć kilkudziesięciu starsze larwy na raz. Jednakże jaja Ootheca nie są z natury, ale tylko powłoka ochronna, która chroni młode pasożytów z niekorzystnych skutków dla środowiska.