844 Shares 1988 views

rośliny kwitnące

Flora planeta Ziemia jest bogata i różnorodna. Ale jest jeden absolutnie unikalnym grupy – kwitnienia rośliny. Obejmuje ona znaleźć na naszej planecie dwustu pięćdziesięciu tysięcy gatunków, od najmniejszych żyjących w wodzie i rzęsy do dużych drzew, osiągając wysokość ponad 90 metrów. W tym przypadku, krzewy i drzewa mają zdrewniałe łodygi i zioła mają cienką soczyste łodygi.

Organy roślin są podzielone na narządy odżywiania i rozmnażania. Przez korzenie, łodygi i liście rośliny jest zasilany. Kwiaty i owoce wykonać bardzo ważną funkcję – funkcję rozrodczą.

Charakterystyczną cechą tej grupy roślin jest obecność konkretnego narządu rodnego – kwiat. Może to być jasne i oszałamiająco piękne, cienki może mieć delikatny aromat i może być jak na trawie, być małe i niepozorne.

Każdy kwiat składa się z kilku części, z których każda wykonuje określoną funkcję. Działkami – zewnętrzna część, która chroni organizm nadal na etapie zarodku. Najbardziej godne uwagi jest to, płatki kwiatowe jasnym kolorem i zapachem przyciągają wielu owadów. Ziarna pyłku jest pojemnik na męskich gamet i są przymocowane do pręcików. Pyłek z rośliny sadzić przelewów lub wiatr lub owady. Jajnik – naczynie do żeńskich komórek płciowych. Zapłodnienie u roślin kwiatowych może wystąpić tylko podczas podłączania ziarna pyłku z jajnika. Często te rośliny mają oba jajniki i pręcików w tym samym kwiatem. Oddzielne kwiaty męskie i żeńskie są oddzielne występują naturalnie w tych kwitnących roślin, takich jak dąb lub wierzby.

Proces fotosyntezy występujących w liściach, jest przemiana dwutlenku węgla i wody pod wpływem energii słonecznej w składniki odżywcze. Wskazują one pasze kwitnienia roślin. Od łodyg, które tworzą szkielet całym organizmie, jak rur, z korzeni do liści woda wchodzi. Korzenie wykonać także unikalną funkcję: mają one skomplikowane rośliny struktury przez pręt, rozciągający się w głąb, i mniejsze kolce, wspólny blisko powierzchni gruntu, jak również wodę ekstraktu i minerałów w głębi ziemi.

Nawożenie roślin kwiatowych jest następujący: jajko i pyłki są podłączone, a jajniki powstają nasiona. Do tego czasu proces zapylania. Pyłki są przenoszone z jednego do kwiatka albo wiatru lub pszczoły, motyle i innych owadów. Delikatny smak i jasny kolor kwiat przyciąga zapylaczy. Dla nich, u podstawy płatków zbiera słodki nektar. W poszukiwaniu słodkich pokarmów, ziarna pyłku przyklejają się do brzucha, nóg, skrzydeł owada, jak i te słodycze nie są ograniczone do wizyty w jednym z kwiatka, pyłek spadnie łatwo innym. Rośliny kwiatowe produkować ogromne ilości pyłku, który jest niesiony przez wiatr, a jedwabne kwiaty złapać go w sieci.

Jak tylko spadnie ziaren pyłku z kwiatka na kwiatek, rosną małe kanały, że dotarcie do jajników, podłącz męskich komórek płciowych u kobiet. Więc zapłodnione jajo, z którego powstają nasiona. Tymczasem jajnika rośnie, tworząc owoców (jagody, orzechy, suche pola).

Jeśli chodzi o cykl życia roślin kwiatowych mogą być roczne, dwuletnie i wieloletnich. Z rocznym prosty: kwitną tylko raz umrzeć, to wszystko dzieje się w ciągu jednego roku. Interesujący obraz jest otwarty w monitorowaniu biennale. W pierwszym roku życia jest aktywnym wzrostu łodyg i liści, a także nagromadzenie korzeni pokarmowych. Dopiero w drugim roku używa podkładek składników odżywczych do destylacji pędów, które kwiat na początku, będzie przynosić owoce, a następnie więdną. Byliny kwitną przez wiele lat, zachwyca nas pięknymi kwiatami.