282 Shares 5481 views

Daub w środku cyklu: przyczyny pojawienia się patologii i leczenia

Pośrodku cyklu jest patologia, dość powszechna u wielu kobiet w każdym wieku. Aby zrozumieć naturę swojego wyglądu, warto zwrócić uwagę na klinikę chorób ginekologicznych oraz wyniki badań i analiz.


Daub w środku cyklu: powody

Wygląd tej choroby można wyjaśnić następującymi procesami lub chorobami zachodzącymi w ciele kobiety:

  • Owulacja jest jedną z najpopularniejszych przyczyn tej patologii. Dzieje się to podczas uwalniania oocytu z pęcherzyka, którego ścianki są rozdarte. Rozmieszczenie może mieć różne kolory: od jasnobrązowego do ciemnego. Ich średni czas trwania wynosi około 1-2 dni. Podczas owulacji może dojść do zmian w tkance śluzowej macicy, z których pojawia się rumień w środku cyklu.
  • Polipy i macicy macicy są również przyczyną wydzielin poza miesiączką.
  • Endometrioza jest chorobą, w trakcie której tkankę maciczą macicy rozwija się w narządach, które znajdują się obok siebie. Najbardziej podstawowym objawem choroby jest obecność maści w dowolnym dniu cyklu. Aby potwierdzić diagnozę, przeprowadzane są dodatkowe badania w postaci ultrasonografii macicy i histeroskopii.
  • Plama w środku cyklu występuje również w przypadku stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych. Jeśli kobieta stosuje pewne tabletki antykoncepcyjne mniej niż 2 miesiące, to jest to normalna reakcja organizmu.
  • Obecność wydzielin w środku cyklu może wskazywać na obecność guza macicy, na przykład mięśniaków. Ta patologia jest powikłaniem choroby.
  • Bardzo często takie wyładowanie następuje w pierwszych fazach ciąży. Dzieje się to podczas przyłączania zapłodnionego jajka do macicy.
  • STI są dość częstymi przyczynami maści w środku cyklu. Z reguły infekcje towarzyszą bólom w dolnej części brzucha, a czasami wraz ze wzrostem temperatury ciała.

Leczenie

Metody pozbycia się tej patologii w dużej mierze zależą od przyczyny maści w połowie cyklu. Na przykład, jeśli winie wszystkich doustnych środków antykoncepcyjnych, wówczas alokacja będzie kontynuowana niezależnie po tym, jak ciało zostanie przyzwyczajone do narkotyku. Jeśli nadal, to po prostu zmienić antykoncepcję.

W związku z tym nie jest wymagane leczenie i owulacja. Po kilku dniach wydalanie się zatrzyma. Ale jeśli przyczyną rozmazania jest polip, to trzeba go usunąć: małe formacje przy pomocy bieżących, większych – z kleszczami, ruchami obrotowymi.

W przypadku STD dostarczane jest wiele badań, zgodnie z wynikami leczenia, które mają na celu pozbycie się patogenu. Podczas identyfikacji endometriozy zaleca się stosowanie preparatów hormonalnych lub interwencji chirurgicznych (w najtrudniejszych i zaniedbywanych sytuacjach).

Jeśli rozmaz jest związany z obecnością fibroids w macicy, to w przypadku powikłań (ciężkie krwawienie, itp.) Lub jego szybkiego wzrostu, zabieg jest wymagany. W innych sytuacjach może powstrzymać rozwój, a nawet zmniejszyć się.