367 Shares 8826 views

Jajników objawy cysty: ból, który nie może być tolerowany

Lekarze wywołać pewne tworzenie torbieli objętościowy płynu czasami występuje w jajnikach – produkujących jaja, położone po obu stronach macicy sparowanych narządów. Lekarze pamiętać, że torbiel jajnika – zjawisko dość powszechne u kobiet w wieku rozrodczym, absolutnie nieszkodliwe, nie wymaga leczenia. Torbiele wystąpić podczas owulacji, kiedy jajniki produkują jaja mogą występować przez jakiś czas, a potem zniknąć na własną rękę. Jednak czasami takie kształcenie może być nieprawidłowy, aw tym przypadku, wymagające interwencji lekarzy.

Wszystkie te okoliczności są bardzo często spotykane w trakcie kontroli na eksperta podczas badania narządów miednicy, dlatego regularne diagnoza jest tak ważne i pomocne. Chociaż należy zauważyć, że objawy torbieli jajnika „problemów” całkiem namacalne – kobieta może poczuć tępy ból w dolnej części brzucha, uczucie ucisku i pełności. Bardzo często choroba ta może powodować bolesne dyskomfort podczas kontaktów seksualnych. W różnych etapach torbielowate takich odczuć wywoływanych przez różne czynniki, – i nieciągłości występowaniu krwawień nowotwór dużych torbieli w jamie brzusznej prasowania lub skręcenia. Ponadto, objawy choroby mogą stać się wzdęcia i zmienić jego rozmiar, a także nieregularne miesiączki, wyciek źle i później, niż oczekiwano.

Powody Oothecoma: w większości przypadków pojawiają się takie formacje w trakcie normalnej owulacji. Jako nieprawidłowych torbieli ich przyczyną jest zaburzenia hormonalne przy zakłóconym równowaga między produkcją estrogenu i progesteronu – tak zwane żeńskie hormony. Zwykłe funkcjonalne torbiele jajników mają żadnych objawów, powstaje podczas cyklu miesiączkowego i nie wymaga leczenia, ponieważ ich własne kurczy się i znika w ciągu kilku miesięcy.

Daleko bardziej niebezpieczne nienormalnych torbiele od powikłań i doprowadzić do nieodwracalnych skutków, aż do całkowitej utraty funkcji rozrodczych, i że takie choroby wymagają leczenia. Może to być Dermoid torbieli endometrialnej, gruczolak torbielowaty i zespołu policystycznych jajników.

Nawet jeśli nienormalne objawy cysty jajnika nie pokazano, może być wykryta w odpowiednim czasie w miednicy ultradźwiękowych podczas badania fizykalnego, nawet związane ginekologii. Według USG i lekarz Wyniki zakończy się na obrazie klinicznym i, jeśli to konieczne, rozpocząć leczenie, które, nawiasem mówiąc, jest spowodowane przez kilka czynników. Są to wielkości i łagodny torbieli, wieku i stanu zdrowia pacjenta, a także objawy – ich intensywności, częstości występowania i nasilenia objawów.

Gdy diagnoza leczenia torbieli jajnika na ogół wymagają minimum – określić jego typ poczekać kilka miesięcy, może w dwóch lub trzech cyklach menstruacyjnych wykształcenie funkcjonalna może zniknąć po sobie. Jeżeli torbieli jest nieprawidłowy, lekarz, w niektórych przypadkach, w celu zmniejszenia może przepisać terapii hormonalnej. W związku z tym, istnieją bardzo skuteczne pigułki antykoncepcyjne (doustne środki antykoncepcyjne) – okazało się, że kobiety, którzy korzystają z tej metody antykoncepcji jest znacznie mniej narażone na złośliwe lub wspólnych jednostek funkcjonalnych w jajnikach. Chociaż należy pamiętać, że inne rodzaje torbieli łagodnych środków hormonalnych nie działają – w tym przypadku, torbiel chirurgicznie muszą być usunięte w operacji. Aby nie doprowadzić do tego, że nie powinniśmy czekać na objawy torbieli jajnika objawi i uczynić cierpieć ból – regularne wizyty kontrolne są co trzeba.