199 Shares 6335 views

Pasek taktyczny – podstawowe typy

Różnorodność mocowań, możliwość szybkiej zmiany pozycji bojowej, praktyczność – wszystko to sprawia, że taśma taktyczna jest bardzo wygodnym narzędziem pomocniczym do obsługi broni. Dostosowania tej kategorii pozwalają bez jakiegokolwiek dyskomfortu, aby nosić osobisty pistolet, pistolet, strzelbę, inne i we właściwym czasie, aby odpowiedzieć na te lub inne zagrożenia.


Materiały konstrukcyjne

Zanim zaczniemy mówić o poszczególnych typach pasów taktycznych, chciałabym zapoznać się z materiałami, z których takie produkty są produkowane dzisiaj:

  1. Tarpaulin – materiał jest tkanka w postaci specjalnego splotu włókien bawełnianych. Możesz to nazwać silnym z dużym odcinkiem. Dlatego taktyczny pas wykonany z płótna jest rzadko używany przez doświadczonych użytkowników. Jednocześnie takie produkty mają najniższy koszt.
  2. Skóra – służy do produkcji droższych, trwałych pasów. Jednak produkty wykonane z takiego materiału mają dość imponującą wagę. Skórzany taktyczny pas pasa często można zobaczyć w ekskluzywnych, drogich rodzajach broni. Estetyka tego rozwiązania jest pierwsza.
  3. Syntetyczny jest najczęstszym i praktycznym materiałem, z którego wytwarzane są taśmy taktyczne. Większość doświadczonych użytkowników, którzy potrzebują łatwego, a zarazem efektywnego środka transportu broni, najczęściej ucieka się do tej opcji.
  4. Kevlar – jest używany głównie do szycia samonośnych pasów. Ma ekstremalną wytrzymałość na rozciąganie. To prawda, że produkcja nawet najprostszego paska z Kevlaru jest w stanie dotknąć ciężko na kieszeni. Dlatego też miłośnicy broni rzadko zamawiają taki taktyczny pas.

Pojedyncze pasy punktowe

Cechy konstrukcyjne umożliwiają przystosowanie się do takich produktów tylko jedną broń, która podczas transportu znajduje się w położeniu beczki. Nadaje się do mocowania nie za długich jednostek bojowych.

Jednopunktowy pas z bronią taktyczną jest idealnym rozwiązaniem, jeśli potrzebujesz szybko zrobić lufę w celu ognia na cele. Aby wystrzelić ogień wystarczy, aby podnieść broń wiszącą na pasku w obszarze pachy.

Główną wadą produktów jednopunktowych jest brak kontroli nad lufą wyjętymi z rąk. Dlatego ta opcja jest szczerze niewygodna dla transportu broni ogólnej. Podczas chodzenia pnia luźno wisi, uderza w kończyny i może ugryźć się w ziemię w przypadku przysiadów.

Paski dwupunktowe

Klasyczna wersja taktycznych urządzeń do transportu i szybkiej produkcji broni. Ten ostatni jest przymocowany do produktu na dwa punkty w obszarze tułowia i tyłek.

Dwupunktowy pas taktyczny jest stosunkowo niedrogi i dość niewygodny dla większości doświadczonych użytkowników, którzy znają sprzęt tego zadania. Oprócz prostoty wzornictwa i niskich kosztów korzyści takich produktów, szczerze mówiąc trochę.

Pasek taktyczny trójkątny

Podobnie jak w poprzednim przypadku broń jest dołączona do urządzenia w dwóch punktach. Jednakże system jest bardziej skomplikowany. Klasyczna wersja tej kategorii posiada dodatkowy pas, który biegnie równolegle do broni i tworzy zamknięty pierścień wokół strzałki ciała.

Jakość, dobrze naszyty pas trzypunktowy ma jedną oczywistą zaletę, mianowicie zapewnia jednolitą dystrybucję ciężaru ramion wzdłuż korpusu. Dlatego wygodne jest użycie go jako kompletnego kompletu z długimi, wymiarowymi ramionami.

Pasy łączone

Kategoria ta obejmuje urządzenia z możliwością przekształcania struktury, w zależności od potrzeb użytkownika. Może być używany zamiennie jako pas taliowy taktyczny, przekształcony w dwa punkty i trzypunktowe produkty, które są noszone przez ramię.

W podkategorii znajdują się również specjalne pasy, które trudno klasyfikować do dowolnej z powyższych klas. Takie oryginalne, egzotyczne rzemiosła często pojawiają się w internecie i są pasami połączonymi z szelkami, bandulami i innymi akcesoriami, które zwiększają ogólną funkcjonalność i łatwość użytkowania urządzenia w terenie.

Podsumowując

Najwyraźniej istnieje cała masa pasów broni taktycznej różnych typów i modyfikacji. Takie urządzenia są nie tylko praktycznymi środkami prowadzenia operacji bojowych, transportowania broni w trakcie długotrwałego polowania, ale także atrakcyjnym dodatkiem.