557 Shares 9790 views

Lina holownicza: dlaczego jest to potrzebne?

Lina holownicza – specjalne urządzenie, które pozwala narciarzom i miłośnikom snowboardu pod górę po zejście z minimalnym wysiłkiem.

Ci, którzy raz jechał w góry, nie można wyjaśnić, jak przydatne to urządzenie. Oczywiście, jeśli nachylenie nie jest zbyt stromy i długi, to jest możliwe, aby wstać i chodzić, ale co, jeśli nachylenie jest prawie pionowo, a jego długość przekracza kilometr? A warto wspomnieć, że nie ważne jak dobry stok, zstępującego na to trwa tylko kilka minut i trzeba wstać co najmniej godzinę. Nie powinniśmy zapominać o wysiłku potrzebnego do wspinać, zwłaszcza jeśli trzeba nosić cały sprzęt.

To właśnie z powodu takiego pozornie bez znaczenia, złożoności wielu narciarzy (szczególnie początkujących) myśli, i czy warto? Kilka minut zabawy i kilka godzin ciężkiej pracy.

Bardzo różni się na zboczach, wyposażony w urządzeniu opisanym w niniejszym dokumencie. Wyciąg narciarski jest jednym z najbardziej popularnych ze względu na prostotę mechanizmu.

Oczywiście, korzystanie z tego urządzenia jest znacznie łatwiejsze życie dla wszystkich miłośników prędkości. Still – wyciągów orczykowych pozwalają na skrócenie czasu wzrosnąć nawet do kilku minut. Jednak, aby jeździć z gór dał tylko przyjemność, podnośnik musi być w stanie go używać prawidłowo.

Wspinać się pod górę, nie trzeba żadnych specjalnych umiejętności. Ale pomimo łatwości użytkowania, liny holowniczej wymaga dużej ostrożności.

Tak więc, po zajęciu pozycji wyjściowej, konieczne jest, aby czekać bliżej wspornik, złapać i naprawić go na liny. Nie powinno być bardziej uważny i się o to, że ta konsola nie ma miejsca na spletku – łączącej końce kabla.

Po zamocowaniu w rękach narciarz powinien pozostać innego kabla – płótno. On jest wystarczająco długi, więc rośnie nie powinien trzymać go obok wyciągu – optymalna odległość do niej jest jeden i pół metra. Ostatnim Działanie przygotowawcze – zabezpieczenie specjalną poprzeczkę między kolanami.

Po wszystkie wstępne zabiegi zostały przeprowadzone, trzeba rozpocząć ruch – aby uciec trochę na nartach lub snowboardzie. Po tym ruchu powinien zacząć od siebie.

Wykończenie wzrosnąć nie więcej niż trudne począwszy – na krótko przed jego ukończenie jest konieczne, aby zwolnić pasek zwolnić linę i zdjąć.

Istnieją trzy niuanse, które należy zawsze pamiętać:

1. Po pierwsze, w każdym razie nie można owinąć linkę wokół ramienia lub nadgarstka, ponieważ może to doprowadzić do poważnych obrażeń, jeśli awarii windy.

2. Po drugie, jesienią powinien natychmiast zwolnić kabel.

3. Po trzecie, nie powinniśmy trzymać się głównego przewodu windy, ponieważ może to prowadzić do powstania szkody.

Niestety, wyciąg można znaleźć nie każdy stok i włączyć do tego urządzenia może być nieprzyzwoicie wysokie. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest, aby producenci urządzenie z rąk.

W rzeczywistości mechanizm urządzenia jest bardzo prosta. Składa się ze specjalnych wsporników (zazwyczaj – gumowane perkusja) Bezpośrednio silników liny (skuterem) oraz automatu gazu. Ze względu na małą liczbę elementów i ich dostępności do uczynienia domowych wyciąg wystarczy – trzeba tylko cierpliwości i wolnego czasu.