157 Shares 5393 views

Rinat Achmetow Leonidowicza: kariera i biografia

Rinat Achmetow Leonidovich, których zdjęcia są w tym artykule – biznesmen Donieck, najbogatszy na Ukrainie. On jest prezesem jednego z ukraińskiego klubu, założył firmę „System Capital Management”. MP, członkiem „Partii Regionów”. Rinat Leonidovich – założyciel dwóch funduszy. Jeden z nich – dobroczynność. Wśród najbogatszych ludzi na świecie, według rankingu „Forbes”, plasuje 39-cia.


rodzina

Rinat Achmetow Leonidowicza urodził się 21.09.1966 w Doniecku w rodzinie tatarskiej górnika. Jego ojciec, Leonid, pochodzący z Republiki Mordowii. Matka Nyakiya Nasredinovna, długi czas pracował w handlu dostawcy. Teraz – szef rady nadzorczej SCM.

Ojciec Achmetow, po uzyskane w chorobie, musiał opuścić kopalnię. W Rinat Achmetow ma brata Igor. On już dawno pracował w kopalni, ale ze względu na zły stan zdrowia musiał zrezygnować. Był taki czas w życiu, kiedy Rinat Leonidovich praktycznie uratował mu życie.

dzieciństwo

Dzieciństwo spędził Achmetowa w regionie Kujbyszewie, w miejscowości Oktyabrsky. Nie ma prawie nic, ale hałdy i kopalniach. Ich rodzina mieszkała w małym pomieszczeniu 20-metrowym. Wszystkie udogodnienia, w tym umywalki, znajduje się na dziedzińcu. Żyli bardzo słabo.

Rinat sąsiedzi przywołać spokój i ciche dziecko, ale homebody, nigdy nie był. Ale na boisku, że radykalnie zmienił i stał się bardzo energiczny i „reaktywowana”. Uwielbiałam bawić się z chłopcami w kartach. Jednocześnie byłem bardzo skupiony. Zazwyczaj zawsze wygrał. Miał inną pasję – boks.

formacja

Szkoła Achmetow nie bardzo dobrze uczyć. Często pominąć klasy. Ale jego pamięć była fenomenalna. Warto zobaczyć raz dokumentu – jest to jakby sfotografowany. W rezultacie, zamiast zwykłej ukończył szkoły specjalnej. Ale to nie przeszkodziło Rinatu Leonidovichu przybył w Doniecku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu. Ukończył we wczesnych latach '90. W 2001 roku Achmetow otrzymał marketingu ekonomista handlu.

Doświadczenie zawodowe

Rinat Achmetow Leonidowicza rozpoczął karierę z prostym forwarder Doniecka sklepie. Jej właścicielem był znany zbrodniarz organ Bragin nazwie Alec grecki. Ze sklepu i zaczął swoją znajomość z Achmetow.

Dzięki jego znajomości z wpływowymi ludźmi, w końcu stali się miliarderami Doniecku. W wyniku swojej działalności w 2011 roku Achmetow stał się największym podatnikiem na Ukrainie.

„Dongorbank” został otwarty w 1995 roku z jego inicjatywy. W 2000 roku Achmetow założył "System Capital Management" (SCM). Aw 2009 stał się jedynym udziałowcem tej spółki. W związku z aktywnym restrukturyzacji przedsiębiorstw, Rinat Achmetow został pakiety kontrolne w ponad stu firm.

udane przyjaźń

ACAT Bragin w Doniecku był znany organowi karnej. Są one związane z całej działalności Achmetow. Chociaż istnieje inna wersja. Wielu wierzy, że Achmetow wiązał się Bragin. ACAT w dużej mierze pomógł Rinatu Leonidovichu. Po śmierci Bragin prowadził klubu piłkarskiego „Szachtar”, którego dyrektorem był poprzednio ACAT.

Jest jeszcze inna wersja dotyczące nazwiska Rinat. Nie tak dawno temu ukraińscy dziennikarze zaczęli się plotka, że syn byłego prezydenta Ukrainy Rinat Achmetow Leonidowicz. Jego prawdziwe nazwisko – Kuczma. Motywować to przypuszczenie, ponieważ ich twarze są bardzo podobne. Achmetow nie zwracają uwagi na takie pogłoski, ponieważ nie odpowiadają rzeczywistości.

dobroczynność

Rinat Achmetow Leonidovich, którego biografia zawiera wiele informacji o tym, aby zarobić ogromne państwo, jest uważany za jeden z największych ukraińskich filantropów. W 2005 roku Rinat Leonidovich stworzył fundację. Zajmuje się wielu dziedzinach – pomoc chorych na raka, tworzenie nowych projektów, nie jest to program w komunikacji masowej jest zaangażowany w renowacji i rekonstrukcji historycznych miejsc i więcej. Drugi fundusz – „Efektywne Zarządzanie” – Achmetow stworzył także do poprawy jakości życia Ukraińców.

polityka

Przez długi czas Achmetow udało się uniknąć zaangażowania w działalność polityczną w kraju, mimo swojej wysokiej pozycji i wielkiego bogactwa. Ale w 2004 roku wszystko się zmieniło, ponieważ od początku „pomarańczowej rewolucji”. Jego sława zobowiązani do reagowania na zdarzenia.

Rinat Achmetow Leonidowicz był głównym sponsorem Janukowycza w wyścigu prezydenckim. W czasie twierdził przewodnictwo. Po przegranej z Janukowyczem, który był w stanie podjąć tylko premier, był częścią jego administracji. W rezultacie, Achmetow został szefem gabinetu cieni.

Od 2006 roku Rinat Leonidovich – członkiem „Partii Regionów”. Miał duże poparcie tej frakcji. Dzięki dostaw nasiliły pracę analityków i ekspertów w Radzie Najwyższej. Achmetow ma swoją oficjalną stronę internetową, która pomaga mu zarówno w biznesie iw polityce. Praca wykonana na nim jest ogromne.

życie osobiste

Rinat Achmetow Leonidowicza żonaty Lilia Smirnova. Ona – szef Komisji Rewizyjnej SCM. Mają dwóch synów – Damir i almir. Starszy – członek Rady Nadzorczej „Metinvest” SCM i.