755 Shares 8702 views

"Expl Indigo": opinie. Telefon komórkowy EXPLAY Indigo: Instrukcja obsługi

Jednym z najbardziej produktywnym smartfony poziomu początkowego z wystarczająco dużej przekątnej ekranu jest „Expl Indigo”. opinie o nim, jego specyfikacje i możliwości tego urządzenia techniczne zostaną przedstawione w tym szczegółowego przeglądu.


A co tam jest w bazie?

Jest to standard w urządzeniach klasy podstawowej w „EXPL Indigo”. Telefon jest wyposażony w tych akcesoriów:

  • Ładowarki z prądem wyjściowym 1A.
  • Stereo.
  • Kabel interfejsu do podłączenia do komputera lub ładowania akumulatora.

Oczywiście, lista ta jest uzupełniona przez rzeczywiste urządzenie przenośne z wbudowany akumulator o pojemności nominalnej 2500 mAh. Również w wersji pudełkowej tego gadżetu to ręczny, wizytówki producentem i kartę gwarancyjną – komplet dokumentacji dla tego typu smartphone.

Wygląd i ergonomia

Coś jak HTC One M8 wygląd i design "Expl Indigo". Telefon nie jest składany. Na lewym brzegu ma tylko gniazdo do głównej karty SIM. Po prawej stronie jest jego aspektów jest przycisk zasilania, regulacja głośności i swing devaysa gniazdo dla drugiej karty SIM (to może być wstawiony napęd zewnętrzny flash). Z dobrych stron, jak najbardziej inteligentny smartfon, uruchomiony tylko audio jack, i osiadł na dnie portu mikrofon formacie mikroYuSB podstawowych i. W środku panelu przedniego, jak oczekiwano, że jest na tyle duża, aby wyświetlić przekątnej 4,7 cala. Pod nim znajdują się trzy przyciski dotykowe. A nad nim rozpoczęła słuchawki, przednią kamerę i rozmaite czujniki. Tylna pokrywa smartphone jest wykonany z tworzywa sztucznego, która z wyglądu przypomina naturalną skórę. Górna część jest tutaj głównym smartphone kamery i światła LED. Na dole jest również głośnik oraz logo producenta. Pomimo imponujących rozmiarów (139 x 69 mm), zarządzanie inteligentnego telefonu tylko z jednej strony nie jest trudne.

CPU i co on może zrobić

Bardzo mocny procesor jest podstawą „EXPL Indigo”. Recenzje zwrócić uwagę na tę cechę tego gadżetu. W tym przypadku, roztwór MT8592M 8 jądrowej. Co więcej, wszystkie mogą pracować równocześnie, tj obliczenia mogą być wykonywane raz w 8 wątkach. Każdy z modułów obliczeniowych w trybie obciążenia szczytowego może działać na częstotliwości 1,4 GHz. Funkcje tego układu wystarczy udać się na następne dwa lata. Nie trzeba nawet myśleć o tym, jak jest zainstalowany rozwiązanie zasobów.

Grafika i ekran

grafika średniego szczebla podsystem w „EXPL Indigo”. instrukcja do niego wskazuje akcelerator graficzny Mali 450MP2. rozmiar wyświetlacza, jak opisano powyżej, 4,7 cala, a jego rozdzielczość 720 x 1280 Matrix, która leży u podstaw ekranu, wytwarzane przez technologię IPS. Zapewnia to, że kąty widzenia są zbliżone do 180 ° C. Ten sam obraz nie wnosi sprzeciwu. Ogólnie rzecz biorąc, zadaniem każdej złożoności sił podsystemu graficznego.

kamera

Doskonała główny aparat w „EXPL Indigo”. Opinie na temat tego punktu jest obowiązkowe. Ona elementem pomiarowym jest 8,3 megapiksela. Autofokusem i lampą błyskową LED. Ponadto, wiele trybów fotografowania zdjęć i nagrywanie wideo. Nieco skromniejszy przodu stoi kamera. Posiada 5-megapikselowy sensor dalej. Mimo to jakość zdjęć i wideo, uzyskane przy jego pomocy, nie wiele gorzej niż w głównym. Ale jego głównym zadaniem – połączeń wideo – to jest po prostu idealny.

Pamięć i jego ilość

Wielkość tego RAM devayse wynosi 1 Gb. Stosowany najczęściej najświeższe standardzie – DDR3. Pojemność pamięci wewnętrznej inteligentnego telefonu jest 8 GB. Spośród nich tylko około 5 GB, użytkownik może korzystać dla własnych potrzeb. Reszta jest zajęta przez oprogramowanie systemowe. Istnieje również możliwość zainstalowania zewnętrznej karty pamięci flash do 32GB. Jest jednak jeden ważny punkt. Twórcy zdecydowali się zapisać, a tym samym gnieździe może być użyty do zainstalowania zewnętrznego dysku, a dla drugiej karty SIM. Dlatego właściciel pojazdu będzie musiał wybrać pomiędzy pamięcią lub zwiększenie oszczędności na połączeniach. Jest to dość kontrowersyjna decyzja twórców „Expl Indigo”. jego cena wynosi około 8000 rubli, a to jest mało prawdopodobne, że z pojawieniem się dodatkowych gniazd znacząco zmienić.

bateria

Jak wspomniano wcześniej, w przypadku tego inteligentnego telefonu nie rozumie, a akumulator jest wbudowany w „EXPL Indigo”. Cena z tego powodu nie zmieniła się znacząco, ale obudowa jakość wykonania na zamówienie lepiej. Jego pojemność wynosi 2500 mAh. Przy średnim obciążeniu na smartphone jeden z jego ładunku potrwa 2 dni życia baterii. Jeśli zwiększenie obciążenia, wartość zmniejsza się do 12-14 godzin. Ale przekraczać figura 2 dni na baterii na tego typu smartphone jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Przekątna jest 4,7 cala i jest ustawiony procesor 8-core – to czynniki, które nie pozwalają na zwiększenie tej wartości.

Oprogramowanie systemowe

Nic niezwykłego w tym urządzeniu Program farszu. Familiar "Android", jeden z najnowszych wersji (konkretnie – 4.4) – system oprogramowania. Składa się on z typowego zestawu wniosków od giganta z Mountain View, a część programista – firma „Google” typowe posłańców społeczne i zwykłe mini-aplikacji (takich jak kalkulator, budzik, organizator). Istnieją również trzy przedszkola zabawki. Wszystko inne właściciele Nouveau tego typu smartphone będzie musiał zainstalować z „Play” -marketa.

komunikacja

Smartphone „Expl Indigo” jest wyposażony we wszystkie niezbędne interfejsy do tej pory. Wśród bezprzewodowej można zidentyfikować Wi-Fi, Bluetooth, 2G- i 3G-nadajnika GPS. Ale drutu, zgodnie z oczekiwaniami, tylko 2: MikroYuSB i 3.5mm audiodzhek. Wszystko to pozwala łatwo wysyłać i odbierać wszystkie niezbędne informacje w globalnej sieci i poza nią.

opinie

Teraz na praktycznym doświadczeniu pomocą „EXPL Indigo”. Przegląd komentarze o nim wskazuje na dwie istotne wady. Pierwszy z nich – jest mała pojemność akumulatora wewnętrznego. Niestety, należy go wymienić na inny, o większej pojemności, nie będzie działać. Obudowa tego urządzenia nie są składane. Jedynym rozwiązaniem w tym przypadku – do korzystania z zewnętrznego akumulatora. To znacznie zwiększy autonomię smartphone. Drugą wadą – jest to konieczność wyboru w wyznaczenia drugiego gniazda na karcie SIM lub w pamięci flash. Ale wbudowanej pojemności do 8 GB powinno być wystarczające dla większości zastosowań. Więc tutaj wybór jest jasny – 2 karty SIM. Ale plusy ma ten model smartfonu wiele więcej. Jest to duży wyświetlacz o wysokiej jakości i bardzo wydajny procesor i układ graficzny doskonale wyważone.

streszczenie

Tak, niech podsumować. Zacznijmy słabości tego modelu inteligentnego telefonu. Jako taka ma dwie wady. Po pierwsze – mała pojemność wbudowanej baterii iw rezultacie, krótka żywotność baterii (do 2 dni na jednym ładowaniu). Drugi minus – jest uniwersalność drugich gniazd dla kart SIM. Ustalono również zewnętrznego dysku flash. Oznacza to, że właściciel tego urządzenia musi dokonać wyboru pomiędzy zwiększenie ilości pamięci i wykorzystania drugiej karty SIM, aby zaoszczędzić pieniądze na rozmowy. Ale plusy mieć ten gadżet znacznie więcej. Procesor 8-rdzeń, a jakość podsystem graficzny i bezbłędne komorze oraz dostatecznie duży ekran o przekątnej 4,7 cala. Na ogół wystarczająco dobry poziom w pierwszych urządzeniach odwrócił „EXPL Indigo”. opinie jego właścicieli, to tylko potwierdza.