297 Shares 5888 views

Jak przykleić folię z telefonu (zdjęcia)

Każde urządzenie mobilne, czy to smartfon lub tablet, teraz ma duży ekran dotykowy. Mogą być sterowane w taki gadżet, oczywiście, tylko za pomocą takiego ekranu dotykowego. To z kolei powoduje, że zanieczyszczenia powierzchni wyświetlacza idealnie czystych, mętnych plam wyglądu potozhirovyh utworów i tak dalej. I to nie wspominając o banalną możliwość zanieczyścić wyświetlacz ze względu na czynniki zewnętrzne.


Jedynym rozwiązaniem, które może pomóc nam wszystkim do pracy z urządzeniami, akcesoriów ochronnych – filmu. Aby dowiedzieć się, jak przykleić folię na telefonie i tablecie, mamy zamiar wam w tym artykule.

Dlaczego folia klej?

Poza tym, że zaopatrzony w ochronę przed ekranem pomocy brudu, kurzu oraz odcisków palców, jest również urządzenie wyświetlające funkcja patronatem przed uszkodzeniem mechanicznym. I to jest, proszę mi wierzyć, jest o wiele bardziej poważne.

Wszakże w rzeczywistości niemożliwe jest zapewnienie w 100 procentach doskonałe warunki do funkcjonowania telefonu lub tabletu – zawsze może być tak, że jakiś przedmiot przez dotknięcie ekranu, pozostawić rysy lub zadrapania. Jest oczywiste, że wygląd gadżetu będzie cierpieć, nie wspominając cechy wydajności (i przesyłania zdjęć).

Jeśli wiesz jak przykleić folię ochronną na telefon, i zrobić to w odpowiednim czasie, nie martw się o urządzeniu. Po prostu usunąć starą warstwę, w przypadku gdy to niby zatrzymuje chcesz zastosować, i zastąpić ją nową. Zatem bardzo ekran tabletu lub smartfonu pozostanie nietknięty.

Bez plenochki oczywiście pozbyć się zadrapania pojawiających będzie możliwe dopiero po wymianie części ekranu.

Jaka jest struktura filmu?

Zdając sobie sprawę z korzyści z folią ochronną, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na to, jak jest on umieszczony. Tak więc, jeśli wziąć jeden taki film w dłoni, widać, że ma dwie zakładki. Podłoże może być wskazane, że warstwa ochronna jest liczba -on; drugi, odpowiednio, „warstwa №2».

To prawda – nowoczesny Film sprzedawany trzy warstwy. Jeśli przedstawić je w formie kanapka z dwóch kromek chleba i kiełbasy wewnątrz prawdziwego filmu, który będzie chronić swój ekran jest taki sam „wypełnienie” (kiełbasa). Ostatnia warstwa – „chlebem” – zostaną usunięte podczas procesu instalacji. Służą one do ochrony przed uszkodzeniem samego filmu (zarówno górna i dolna strona). Jeśli chcesz wiedzieć, jak przykleić folię na telefon, należy pamiętać, aby je usunąć.

ekran przygotować

Gwarancję, że film jest bezpiecznie trzymać w trakcie użytkowania urządzenia – jest to nie tylko jego stan i jakość. W rzeczywistości, ważną rolę odgrywają tu również powierzchnię, na której film ma zostać wklejony. W tym przypadku odnosi się do ekranu telefonu lub tabletu.

Aby plenochka posiadanych powierzchni ekranu należy usunąć nadmiar: mote palców, kurz, wilgoć. Jeśli coś pozostaje, wygląd gadżetu jest ekran nieco zepsute w przyszłości.

Ponownie, jeśli chcesz wiedzieć, jak przykleić folię na telefon iPhone 3q »” (jak również każdego innego modelu), nie zapomnij, aby wyczyścić wyświetlacz. Można to zrobić za pomocą miękkiej szmatki lub szmatką, która nie pozostawia kłaczków.

To proste: przetrzeć ekran i spojrzeć na to pod kątem ustalenia, czy cokolwiek na nim lub nie zostało. Idealnie, powierzchnia wyświetlacza powinna być płaska i gładka. Następnie po przyklejeniu warstwy ochronnej ekranu filmowego będzie wyglądać świetnie.

Pierwszym krokiem

Tak więc, po jasny wyświetlacz Pierwszym krokiem jest, aby spróbować krawędź folii do krawędzi ekranu. Zgodnie z instrukcjami, jak przykleić folię na telefon „Fly 4403” (i nie tylko on), odstęp między nim a krawędzią wyświetlacza powinna być równa około 0,5 milimetra.

To nie znaczy, trzeba uzbroić się w linijki i zmierzyć tę samą odległość – nie. Trzeba tylko „gałki ocznej” szacują, że przez plenochki pozostał niewielki odstęp. Jest to normalne, ponieważ film jest przeprowadzane w nieco mniejszy niż ekran, tak aby poszli bardziej płynnie.

Po przedstawił „początek” – linię, która będzie przykleić folię, konieczne jest, aby przejść do dalszej jego klejenie. powinno się to odbywać stopniowo, bez pośpiechu. Jednak o tym, czytaj dalej.

Nałożyć taśmę do urządzenia

Jak wiesz, jeśli nie wiem, jak przykleić folię na telefon, zacząć od jasnej linii, a następnie przesuwając się stopniowo w kierunku przeciwległej krawędzi urządzenia. Jako eksperci, musimy działać z węższym boku gadżetu. Więc nawet klej film „z przodu” będzie łatwiejsze.

Następnie trzeba użyć narzędzia do wyrównywania powierzchni już naklejane warstwy materiału. W szczególności, jest to plastikowa karta (choć kolorze i dowolnym skrobak). Naciśnięcie go do powierzchni wyświetlacza, powleczona folia może „wykopać” pęcherzyki powietrza powstające tam. Tak więc, ekran będzie wyglądać ładne i schludne.

Usunąć wierzchnią warstwę

Gdy uda się pokryć plenochkoj ekranu urządzenia, przejdź do kolejnych kroków – a mianowicie usunięcie jej górną warstwę ochronną. To proste: trzeba wyciągnąć etykietę pozostały na filmie, na którym jest napisane „warstwa №2» lub «Usuń po przyklejeniu» (w zależności od rodzaju folii). Zrobić to powoli i ostrożnie.

Jeśli nauczył się trzymać folię ochronną na telefonie (Gerffins tej lub innej marki), po usunięciu górnej plenochki musi pozostać gładka powłoka doskonale chronić wyświetlacz urządzenia. Faktycznie, po tym czasie można rozpocząć korzystanie z gadżetu.

potencjalne problemy

Kłopoty mogą się pojawić, jeśli ty, choć i czytać jak przykleić folię na telefon, ale nie zrobić wszystko poprawnie. Na przykład ten odnosi się do nierównych filmowych klejenie lub pęcherzyków powietrza pozostawionych na ekranie.

W pierwszym przypadku można po prostu ponownie wkładać plenochku. To zajmuje trochę czasu, a jeśli nie wszystko w porządku, akcesorium nie psują się, że może być ponownie użyty.

Kolejny problem – to pęcherzyki, które uczynią twój ekran brzydkie. Radzenia sobie z nimi na kilka sposobów. Pierwszy opisaliśmy wcześniej – wyposaża skrobaczki lub plastikową kartę i „wycisnąć” je do najbliższej krawędzi urządzenia. Pomoże to przezwyciężyć dużych pęcherzyków. Jak dla najmłodszych, większość z nich w praktyce mogą zniknąć same. Więc nie martw się, jeśli można zobaczyć kilka z nich. Najważniejsze – że nie były one wynikiem kontaktu z niektórych plamek między szkłem i folią.

W miejscu, gdzie folia klej

Oprócz zaleceń dotyczących sposobu przykleić folię na telefonie (zdjęcie – ten sam materiał wizualny), chciałbym również, aby udzielać porad na temat miejsc nadających się do klejenia.

Jak już wspomniano wyżej, konieczne jest wyeliminowanie możliwości brudu, kurzu, włosów i innych obiektów, na szybie urządzenia. Oznacza to, że jakość filmu pokleit w brudnych, zakurzonych miejsc zwykle nie działa. To samo odnosi się do otwartej przestrzeni – wiatr może zepsuć wszystko.

Zalecamy wybrać pomieszczenie, w którym czyste i bezwietrzny. Jeśli mówimy o zwykłym mieszkaniu, to najlepiej do tego celu odpowiedniego łazience, na przykład. Ze względu na wysoką wilgotność jest mniej kurzu.

Idź do pokoju i przykleić folię swego. Mamy nadzieję, że będzie sukces!