744 Shares 1243 views

Czym jest zdrowie oszczędzania technologii w przedszkolu?

Zdrowie w przedszkolu powinien poświęcić wystarczającą ilość czasu. Wiadomym jest, że wiele dzieci uczęszczające do przedszkola, mają pewne problemy zdrowotne. Może to być słabe widzenie, i skoliozę i płaskostopie, nie wspominając o poważniejszych odchyleń. Dlatego opiekunowie tak ważne, aby uznać, że istnieją specjalne technologie oszczędzania zdrowia w wieku przedszkolnym, które jest po prostu mające na celu wzmocnienie i ochrona zdrowia dziecka.


Rodzaje technologii medycznych ratujących w przedszkolu

Według aktualnego planowania są następujące technologie Zdorovesberegajushchie DOW:

  1. Co pozwala zaoszczędzić i promocji zdrowia. Grupa ta obejmuje: ritmoplastika, rozciąganie, gry na świeżym powietrzu, spacery, relaks, palec, układu oddechowego, usztywnienie ortopedyczne gimnastyka, ćwiczenia dla oczu.
  2. Edukacyjne zdrowego stylu życia, zajęcia wychowania fizycznego, igroterapiya, igrotrening, komunikatywna gry, dyskusje na temat „zdrowia”.
  3. Technologia korygowania: skazkoterapiya, terapia sztuka, muzyka i technologia wpływ wpływ kolor psihogimnastiki, logopedycznej rytm.

Pedagog powinien organizować proces kształcenia, do technologii medycznych ratujących w wieku przedszkolnym harmonijnie wplecione w planie lekcji. Jednym z wydajnych technologii m.in. przedmiot trybie dynamicznym.

Sat-stronny!

Technologia dynamicznych pozach obejmuje częste (co 10-13 minut), zmieniasz pozycję dzieci. Zasadniczo alternatywny postawa „siedzi” i „stoi”, ale można dodać pozycji „leżącej” (za pomocą maty). Jest udowodnione, że z wolnostojącego dzieciom pozbyć się obciążenia stresem jest rozprowadzane równomiernie na obie nogi (trzeba upewnić się, że dziecko nie „wchodzą” na jednej nodze), przedramię i kąty łopatek są symetryczne. Jeśli nie wiesz, jaki rodzaj technologii ratujących zdrowie w przedszkolu wybrać dla swojej grupy, należy uruchomić w trybie dynamicznych pozach. Przemienność jest korzystny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy dziecka, jego wydajność ulegnie poprawie.

Blink!

Ćwiczenia plastyczne – jeden z najważniejszych w przedszkolu, więc przynajmniej pięć minut ćwiczeń dla oczu powinny być zawarte w każdym atakiem fizycznym. aktywność. Zdrowie-technologia w wieku przedszkolnym ćwiczeń wizualnych obejmujące stosowanie oftalmotrenazherov. Zajęcia te pomagają poprawić widzenie, są ciekawe i zabawy dla dzieci. Oftalmotrenazher może być fabuła, graficzny, modułowy, są realizowane w formie plakatów. Schematy są umieszczone tuż nad oczami dzieci. Istotą ćwiczenia jest prześledzenie różnych linii oczu: poziome, pionowe, spiralne, itp Poproś dzieci, aby „spacer” wzdłuż linii, a następnie – „run” … Można użyć fabułę gry, na przykład: „Chodźmy znaleźć drogę w lesie” czy „odwiedza torze!”. Głowica podczas ćwiczeń musi być nieruchomy.

gimnastyka palców

Zdrowie-edukacyjna technologie w przedszkolu – to nie tylko ćwiczenia, ale także konsolidacja niektórych materiałów. Poniższe ćwiczenia mogą być stosowane:

  1. „Suchy deszcz.” Mentor wiszące wielobarwne wstążki satynowe, zadanie dziecko – do mocowania na pasie pewnej clothespin barwowej tym samym odcieniu. Poprawiono wiedza o kwiatach i ćwiczenia umiejętności motorycznych rąk.
  2. „Piłka nożna”. Palce jazdy i złapać małą kulkę. Może być wykonany z kartonu do dokonania graczy i umieścić je na palcach i stopach.
  3. "Merry guzki". trzeba będzie liny, w którym dzieci zwiąże 12 węzłów. W każdym miejscu dzieci muszą wymienić miesięcy w roku, w porządku.

Za pomocą tych technologii, uzupełnić swoją listę – a dzieci w grupie będzie zdrowy i silny.