876 Shares 1160 views

Karmienie dzieci na 11 miesięcy: diety, przepisy kulinarne i menu. Dziecko w pierwszych 11 miesiącach: wzrost, odżywianie i pielęgnacja

Moms dzieci pierwszego roku życia mają wiele pytań. Więc rodzice są zainteresowani w rozwoju dziecka, czy zje i tak dalej. Jeśli dom ma dziecko na 11 miesiącach rozwoju, żywienia, pielęgnacji powinny być odpowiednie do wieku. To właśnie te punkty zostaną omówione dalej. Artykuł powie, jak zachowywać się w dziecko 11 miesięcy. Rozwój, żywienie, pielęgnacja, jak również menu okruchy przybliżone zostaną zaprezentowane uwagę w niniejszym materiale.


Co może Pipsqueak w tym wieku?

Co powinno być dziecko 11 miesięcy rozwoju i żywienia? Chłopak w tym wieku jest bardzo dobry ruch na własną rękę. Jednak robi to głównie na czworakach. Również pipsqueak może chodzić z matką na uchwycie lub poruszać się po wsparcie. Niektóre dzieci w tym wieku już iść sam. Jednak to nie jest kluczową umiejętnością w tym okresie życia.

Dziecko w ciągu pierwszych 11 miesięcy są już dobrze świadomi swoich krewnych, którzy się nimi opiekują. Bierze radość, gdy się one pojawią. Skąpe starając się cały czas do odkrywania świata wokół nas. W jego mowy stock już sylaby takie jak „mgr”, „PA”, „ba”. Niektóre dzieci są już mówiąc: „Daj mi” – jak próbuje powtórzyć dla wielu dorosłych frazy. Ma bardzo szybki rozwój dziecka wynosi 11 miesięcy. I żywności powinny być odpowiednie.

Diety były obecne okruchy białka, tłuszcze i węglowodany. Ponadto, dziecko musi dostać dużo witamin. Bardzo ważną rolę w rozwoju i tworzeniu układu mięśniowo-szkieletowego odgrywa wapnia i witaminy D. Dlatego ważne jest, aby monitorować spożycie dziecku wszystkie niezbędne materiały do niego. Szacowany menu okruchy zostaną opisane później.

Jak dbać o dziecko w tym wieku?

Posiłki dla dzieci na 11 miesięcy powinien być regularny. To jest klucz do prawidłowego rozwoju. Żywność dla dzieci powinny być podejmowane 4 razy dziennie. Niektóre dzieci w tym okresie są nadal w pięciu posiłków.

okruchy opieki obejmuje codzienne zabiegi wodne. Po przebudzeniu koniecznie przemyć dziecka. Następnie należy postępować według prostych ćwiczeń fizycznych. Grać z dzieckiem w ciągu dnia w swojej ulubionej grze. Więcej mówić. Spróbuj opisać ustnie wszystkie jego działania. Pomoże to okruchy rozwijać szybciej.

Sen jest również bardzo ważne dla dziecka w tym wieku. W zależności od charakteru dziecka, może on spać jeden lub dwa razy w ciągu dnia. Wszystkich codziennych godzin odpoczynku powinien wynosić co najmniej trzy. W nocy, większość dzieci w wieku 11 miesięcy nie obudzić. Jednak wiele matek, które walczą o laktacji, nadal karmić swoje dzieci.

Karmienie dzieci w wieku 11 miesięcy: podstawowe zakazy

Na co należy kategorycznie odmówić w tym wieku? Zakazane wszystkie solone, marynowane, wędzone produkty. Ponadto, nie dają dzieciom wygodę żywności, fast food i bardzo tłustych posiłków.

Karmienie dzieci na 11 miesięcy, nie musi zawierać mleka krowiego. Buliony nie powinny być tłuste. Niedopuszczalne jest, aby wykorzystać je do przygotowania wieprzowiny lub wołowiny. Przy wyborze ryb dla dziecka odmówić rodziny łososiowatych. Czekolada i inne pokarmy, które powodują alergie i powinny być wykluczone z diety okruchów.

Menu dla malucha

Dieta dziecka w ciągu pierwszych 11 miesięcy powinny być zróżnicowane. Powinna ona obejmować zbóż, zup, warzyw, owoców, mięsa i dania rybne. Pipsqueak musi przyzwyczaić się do wyrobów piekarniczych i mlecznych. Rozważmy przybliżoną stan odżywienia dzieci w wieku 11 miesięcy:

  • Śniadanie. Ten posiłek powinien dokonać niezwłocznie po przebudzeniu i trzymając zabiegi wodne. Na śniadanie, wykonane jeść owsiankę. można go wytworzyć w mleku w proszku lub z użyciem produktu z piersi. Jeśli dziecko otrzymuje 11 miesięcy sztucznego odżywiania, można stosować mieszaninę przystosowany do gotowania zbóż.
  • Lunch. W południe na okruchy potrzebuje płynnej żywności. Gotować zupę warzywną dziecka. Aby to zrobić, należy użyć co dziecko lubi. To może być ziemniak, zupa z dyni lub makaron. Jeśli wolisz mięsa, a następnie dać pierwszeństwo kurczaka lub indyka. Można także wziąć cielęciny lub królika. Cięcie nie powinny zawierać tłuszczu i kości. Na deser można zaoferować swoje dziecko przecieru owocowego. W tym wieku, można jeść banany, jabłka, gruszki, winogrona i inne owoce. Bądź ostrożny z pomarańczy lub mandarynki i egzotycznych owoców.
  • Podwieczorek. Po drzemce jest konieczne, aby nakarmić dziecko przekąskę. Aby to zrobić, można użyć kompozycji mlecznych. Dzieci uwielbiają płynne jogurty i twaróg. Teraz można kupić gotowe lub zrobić je samodzielnie. Podwieczorek można zmieniać herbatniki namoczone w mleku lub soku.
  • Kolacja. Ten posiłek powinien być łatwy, ale jednocześnie pożywne. Zaoferować dziecku zupę wołowiny z omlet lub au gratin. Należy pamiętać, że żółtko jaja powinny być spożywane regularnie swoje dziecko. Przygotuj dziecko na suflet ryby lub pary.

Przepisy popularnych potraw dla niemowląt

Jakie potrawy może zaoferować swoje dziecko w wieku 11 miesięcy? Poniżej można docenić kilka receptur.

  • Pierwszy danie. Gotować 100 g kurczaka. Dodaj pokrojone marchewki, ziemniaki. Jeśli dziecko ma problem z krzesłem, następnie dodać ryż i buraki. Gotować aż gotowanej żywności, a następnie rozdrobnić w blenderze.
  • suflet mięso. Gotować mięso i szlifować w mieszalniku. Wymieszać z ubitym jajkiem i piec w temperaturze 120 stopni.
  • Gulasz warzywny. Gotować na parze dyni, ziemniaki, cukinia, cebula i marchew. Użyj kubka, dzięki której sok nie wycieknie. Rozgnieść widelcem i warzywa oferują dzieciaka.
  • Owsianka. Gotować swoje ulubione płatki swojego dziecka w wodzie. Pięć minut przed końcem gotowania, dodać 200 ml mleka matki lub dostosowanego mieszaniny. Doprowadzić do gotową i posiekać przed podaniem, jeżeli to konieczne.

Karmienie piersią lub mix żywności?

Dieta dziecka w wieku 11 miesięcy, zawiera wlot mleka kobiecego lub dostosowanego wzoru. Nie zapomnij umieścić dziecko do piersi po posiłku lunchu. Konieczne jest również, aby nakarmić dziecko i przed snem w nocy. Tryb ten pomaga okruchy uspokoić i szybko zanurzyć się w świat Morfeusza. Przez długi laktacja nakarmić okruchy w okresie od trzech do ósmej rano.

Reasumując

Teraz, gdy wiesz, co powinno być dietę dziecka w wieku 11 miesięcy. Staraj się trzymać we właściwym trybie. W razie potrzeby zasięgnąć porady pediatry. Zdrowia dziecka i prawidłowy rozwój!