849 Shares 9528 views

Techniki Belolipetskii – programy przedszkolne, które okazały się skuteczne

– Sergey, użytkownik pracuje z dziećmi od ponad 25 lat, dzisiaj „Metody Belolipetskii” z powodzeniem wdrożony w wielu ośrodkach opiekuna, co myślisz jest tajemnica sukcesu?


– Jestem przekonany, że sukces można osiągnąć tylko wtedy, gdy naprawdę lubisz to, co robisz. Przez lata pracy nad programem, robiłem rzeczy, które kochasz, co naprawdę chcesz, co jest bardzo poszukiwane, starając się pomóc w trudnych dzieci, rozszerzyć granice … To nie tylko praca, to prawdziwa kreatywność, która uczy wiary w sami, cierpliwość, szukając nowych możliwości.

I rzeczywiście udało się osiągnąć dużo, udało mi się doprowadzić do edukacji dzieci w wieku przedszkolnym, które nie istniały wcześniej. Na przykład – okrągły kij, który pomaga małym dzieciom rozwijać umiejętności motorycznych palców, łatwiej im piśmie nauczyciela … Także na studiach kilka lat temu zacząłem używać skoroszyty do pisania i matematyki do szkoły, okazało się, że oni pomagają dzieciom skoncentrować się, aby ułatwiać proces wdrożenia praca domowa. Dzieci biorące udział w programie „Brilliant podgotovishki” zacząć czytać całe słowa z 3 lat z powodu unikalnych programów i sześcianów wirujących, które ujawniają ukryte cechy alfabetu.

W celu realizacji wszystkich planów na pewno pomogło doświadczenie z dziećmi, czytanie literatury, odwiedzając kursów. Ja ciągle uczą się, a takie podejście pozwala mi wpoić dzieciom miłość do nauki i chęć do nauki i uczyć się nowych rzeczy.

– dla dzieci w każdym wieku i poziomu wyszkolenia, którzy są twoje techniki?

– Co do zasady, byłem z dziećmi od 3 do 11 lat, w tym wieku z fundacji jest określone, co wpływa na późniejszą wydajność.

Poziom szkolenia nie ma znaczenia, wszystko idzie zgodnie z planem, zgodnie z rozwojem nowych miejsc pracy. Jednak tutaj sukces jest szczególnie ważne, aby rodzice przyprowadzają swoje dzieci do szkoły na czas.

Jeśli rodzice przychodzą do mnie tuż przed szkołą, a następnie do głównego programu dodaje dodatkowe zajęcia i obciążenia na dziecko rośnie. W tym przypadku istnieje jednak także plus – postęp osiągnięty szybko, ponieważ w każdym razie ja nie próbuj przeciążać dziecka i jego zainteresowania.

Najtrudniejszym do pracy z tymi dziećmi, które rodzice płacą niewiele uwagi, bo wtedy nauczyciel musi rozwiązać dwa problemy jednocześnie: do zaangażowania się w ogólny rozwój dziecka i utrzymanie wysokiego tempa uczenia się. Ale z kolei, są to dzieci szczególnie interesujące dla mnie, jako nauczyciela, ponieważ w celu uzyskania wyników w krótkim czasie muszę wykorzystać całą swoją wiedzę i doświadczenie.

– Jakie wyniki można osiągnąć?

Kiedy dziecko kończy szkołę podstawową i dostaje się do różnych nauczycieli, wyniki stają się bardziej widoczne, a szczerze mówiąc, czasami mogę być bardzo miły dla wykonanej pracy.

Kształcenie ustawiczne pozwala rozwijać szkoły podstawowej przez 2-3 lata. Dlaczego to zrobić? I właśnie dlatego! Na pewno słyszałeś, że teraz nie uczą się jak najwięcej dzieci, jak ich rodziców. Dobrze, jeśli matki mają cierpliwości, aby dowiedzieć się nie tylko w szkołach podstawowych, ale także w szkołach średnich, ale nie jest to często. Dlatego po 3 klasy i wyniki są szczególnie zauważalne w wieku przedszkolnym – ważne jest dla mnie do lekcji szkolnych dzieci zrobienia na własną rękę i to skierował swoje wysiłki. Kiedy dziecko uczy się sam, że nie stracił wyniki w nauce nie spadnie po zakończeniu szkoły podstawowej.

– Czy zamierzasz kontynuować dopracować program?

– Jeśli przyjrzeć się bliżej programów używanych dzisiaj widzimy, że składają się one z systemów wsparcia, które zostały zmienione w regularnych odstępach czasu. Podstawowe schematach nie zmieniła się przez długi czas – to wielokrotnie udowodnił swoją skuteczność i nadaje się do zajęć grupowych w przedszkolach.

W moim rozumieniu, aby sfinalizować program – to znaczy wymyślić nowego systemu lub zmodyfikować starą. Zarówno muszę zrobić. Wierzę, że im więcej w arsenale programów nauczycielskich, tym łatwiej jest nauczyć dziecko. Po tym wszystkim, aby nauczyć dziecko jest stale elastyczność. Równie ważne jest, aby budować dobre relacje z uczniem, będą ostatecznie przyczynić się do wzrostu gospodarczego.

– Czy mógłbyś dać nam przykład swej praktyce? Powiadom sprawę, że szczególnie pod wrażeniem, że …

– Z przyjemnością. Zwykle spędzam zajęcia raz w tygodniu, ale pewnego dnia musiałem pracować w niezwykły czas – pięć dni w tygodniu. Uczeń był mój sąsiad Alosza chłopiec, który przyszedł, aby zostać z babcią, a tylko pierwsze pięć cyfr może zostać powołany na początku zajęć, popełnianie błędów w swoim piśmie.

Praca z Aloszy, przeniosłem się ściśle według programu „Brilliant podgotovishki”. W pierwszych lekcji chłopiec był trudny, ale wkrótce został zaangażowany – musi oddać hołd swojej babci, która odrabiania lekcji z nimi. Gdy dwa tygodnie później moja matka przybyła, natychmiast zobaczyłem rezultaty naszej pracy, ale obawiali się, że dziecko jest zapomniane. Powiedziałem jej, żeby powtórzyć doświadczenia zdobyte przy użyciu notebook z pracy domowej …

Miesiąc później, mój uczeń znowu poszedł odwiedzić babcię, a my kontynuowaliśmy nasze studia – babcia mawiała, że jej wnuk lubił się uczyć. Na początku powtarzanego przedmiotu Alosza już wiedział, jak napisać wszystkie numery i porównać liczbę świeckich, wiedział, do przodu i do tyłu przez pewnie rozwiązanych przykładów w plus i minus jeden, a co najważniejsze, nie miał cierpliwości do wykonywania ćwiczenia pisania, nie odrywając się od innych dzieci.

Jednak zacząłem powtarzanie materiału i po prostu upewniając się, że w pełni rozumie chłopca koncentruje się na końcowej części programu. Studiowanie twardy materiał już układać na przygotowanej glebie, tak że wynik przekroczył wszelkie oczekiwania. Alesha całkowicie opanowane w pierwszej dziesiątce, a ze słów mojej matki, która przyniosła chłopca do następnego letnie wakacje w roku, dowiedziałem się, że z powodzeniem studiował na całej pierwszej klasy. Mama powiedziała mi, że to było łatwe do zrobienia z synem lekcje w szkole: po pierwsze, była zaznajomieni z moją metodą, po drugie, pewien margines bezpieczeństwa został ustanowiony, a po trzecie, dziecko po prostu nauczyłem się wiele już do szkoły.

Ten przykład ilustruje bardzo dobrze znaczenie edukacji przedszkolnej, ponieważ podstawową wiedzę i umożliwić dziecku łatwiej wchłonąć materiał.