574 Shares 2380 views

Patronat noworodków w domu w pierwszym miesiącu życia

Patronat noworodka jest wizyta dziecka w domu przez pracowników medycznych w pierwszym miesiącu życia. W szpitalu macierzyńskim zostaniesz poproszony o podanie faktycznego adresu i przesłanie danych do najbliższej kliniki. I pierwszego dnia, po 2 dniu od wypisania ze szpitala , odwiedzi się pediatra lub pielęgniarkę. Patronat w domu jest zazwyczaj przeprowadzany trzykrotnie. Jest to bardzo wygodne dla matki, ponieważ w domu przeprowadzane jest niezbędne badanie dziecka, zaleca się opiekę nad dzieckiem, podczas której można zadać interesujące pytania dotyczące dziecka i stanu.


Podstawowy patronat noworodka

Do podstawowego mecenatu noworodka lepiej przygotować się z wyprzedzeniem i przygotować listę pytań, na które trzeba zwrócić się do lekarza. Podczas wizyty pielęgniarka lub pediatra przeprowadzi następujące manipulacje:

  • Zbada ranę pępowinową i wyda zalecenia dotyczące jej leczenia;
  • Poczuj brzuch;
  • Będą badać skórę niemowlęcia dla wysypki na pieluszki, udzielając porady na temat jej opieki;
  • Zapytaj, na klatce piersiowej lub sztucznym karmienie jest dziecko, opowiedzą zasady karmienia;
  • Podsumuj zdrowie dziecka;
  • Zbieraj informacje na temat przebiegu ciąży, porodu, szczepień w szpitalu, dziedzicznych chorób rodzinnych itd .;
  • Podsumowując fizyczny i psychiczny stan matki;
  • Wypełnij kartę dziecka;
  • Będą badać warunki życia i ich przydatność do życia dziecka;
  • Powiadomić adres i numer telefonu najbliższej kliniki, godziny recepcyjne miejscowego pediatra i dzień przybycia niemowląt.

Podczas badania niemowląt, nie wszyscy lekarze mówią matce szczegółowo o opiece nad niemowlętą, więc zadajcie sobie wszystkie pytania nieprzerwanie.

Drugie patronat nad noworodkiem

Druga wizyta lekarza lub pielęgniarki w domu odbywa się w przybliżeniu 14 dnia życia dziecka. W tym czasie pracownik medyczny również sprawdzi dziecko. Zauważy, jak ustąpi rana pępowinowa i fizjologiczna galareta zejdzie. Lekarz zapyta o karmienie piersią, udzielę porady w tej sprawie. W tej wizycie utwórz listę pytań dotyczących troski o dziecko (paznokcie, uszy, oczy, skóra, leczenie wysypki pielęgnacyjnej, kąpieli i mycia, karmienia, oczyszczania skorupek mlecznych itd.). I poproś o rekomendacje na ten temat.

Trzeci patronat noworodka

Trzecia wizyta pracownika medycznego w domu odbywa się w przybliżeniu 21 dnia życia okruchów. Podczas tego zabiegu pediatra sprawdzi dziecko, wyciągnie wniosek o jego zdrowiu, udzieli przydatnych zaleceń i porad. Ponadto przypomni, że musisz odwiedzić klinikę, aby sprawdzić dziecko, gdy zmieni miesiąc. Jak podczas pierwszej i drugiej wizyty, nie zapomnij zadawać pytań, które dotyczą Ciebie.

Patronat nad noworodkami w domu. Podsumowując

Obserwacja dziecka w pierwszym miesiącu życia w domu odbywa się trzykrotnie bezpłatnie, niezależnie od tego, czy rodzice mają rejestrację, czy nie. Aby jednak po miesiącu odwiedzić poliklinikę, musisz założyć dziecko MHI i zarejestrować ją pod adresem jednego z rodziców.