628 Shares 8483 views

Czy muszę mieć tytuł magistra po kawalera w Rosji? Czy muszę studiować magistra po studiach

Wiele z dzisiejszych absolwentów myśleć o pytanie, czy do opanowania po kawalera? Rzeczywiście, jest to poważna sprawa, dlatego przed młodym człowiekiem ma do wyboru: Aby kontynuować studia ma inny poziom szkolnictwa wyższego lub poszukiwania zatrudnienia.

Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Jaki jest mistrz?

Przed rozwiązać problem, czy po pana kawalera, trzeba dowiedzieć się, co jest potrzebne.

Ten rodzaj treningu pojawiła się w naszym kraju w ostatnim czasie. Pojawił się kiedyś Rosja przyjęła system edukacji dwupoziomowy wyższy od dawna istnieje w świecie zachodnim. W tym systemie, wykształcenie wyższe dzieli się jakby na dwie poziomie: Studia, obejmujące praktyczne szkolenie w zakresie umiejętności zawodowych i mistrza, który jest wyższy etap rozwoju umiejętności zawodowych.

Ukończył szkolenie w ochronie Sądownictwa pracy magisterskiej i uzyskania pierwszego stopnia.

Drugi etap kształcenia wyższego

Wydawałoby się, że z takim podejściem do rozwiązania tego problemu, czy mistrz po licencjat wymagane, bardzo proste. „Oczywiście, że jest to konieczne” – myśleć o jakiejkolwiek maturzysty lub rodzica.

Jednak w tym innowacji wiele pułapek, które będziemy rozważać poniżej.

Absolwent jako innowacja ostatnich lat

Okazało się, że znaczenie Mistrza do zachodniego systemu szkolnictwa wyższego jest o wiele ważniejsze niż nasze.

Stało się to dlatego, że w Rosji nie zawsze był inny system szkolnictwa wyższego, która obejmowała następujące etapy: jego pierwotne, wtórne, zawodowego i szkolnictwa wyższego. Nie było również możliwość uzyskania stopni naukowych: kandydata i doktor nauk.

Na obecnym etapie Federacji Rosyjskiej, oba systemy przetrwały, ponieważ tego szkolnictwa wyższego, gdyż została podzielona na dwie części: licencjackich i magisterskich. W tym przypadku okazuje się, że specjalista, który spędził w murach uniwersytetu dokładnie 5 lat, jest mistrz, który napisał rozprawę.

Dlatego eksperci nadal nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy pan po kawalera w Rosji potrzebne? Musiała, bo ukończył uniwersytet nie był jeden, a dwa dyplomy wyższych, ale pracodawcy nie zwrócić szczególną uwagę na fakt, jak szkolnictwo wyższe mają swoje pracownika: stopień licencjata lub magistra.

Jakie perspektywy otwierają studia?

Przede wszystkim absolwenci szkół zastanawiają się, co przyniesie im szkolenia dwuetapowy w liceum.

Dlatego mają pasta sami decydować, czy iść do Sądownictwa po kawalera, czy nie.

Rozważmy te perspektywy w sposób bardziej szczegółowy.

Teoretycznie Mistrz daje możliwość ubiegania się o wyższym statusie edukacyjnym. Dlatego osoby z tytułem magistra może wyglądać na bardziej prestiżowej pracy.

Jednak w praktyce pracodawcy często są po prostu zainteresowani w szkolnictwie wyższym i specjalności wskazanej na dyplomie. On generalnie nie ma znaczenia, kto przychodzi do niego: Specjalista, licencjata lub magistra.

W tym Mistrza pozwala modyfikować swoją karierę zawodową. Załóżmy, że młody człowiek ukończył licencjat w specjalności „Zarządzanie”. Ale przychodzi do Sądownictwa w specjalności „dziennikarstwo”. Po zdaniu egzaminu dodatkowego, może w ciągu 2 lat, jak dostać drugą wyższe wykształcenie, a następnie pracować w obszarze specjalności swojego wyboru.

Inna perspektywa, która przyciąga młodych ludzi, którzy myślą nad tym, czy do opanowania po kawalera, jest zdolność do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Ale o tym nieco bardziej szczegółowo w następnym rozdziale.

Mistrz w nauczaniu

Na Zachodzie ten poziom szkolnictwa wyższego to gwarancja, że absolwent będzie pracować w instytucji edukacyjnej: uniwersytecie. Może on również przyjąć stanowisko młodszego badacza.

U nas taka perspektywa istnieje raczej w teorii niż w praktyce.

Wynika to z faktu, że Rosja jest obecnie możliwe, aby uzyskać trzy stopnia: Master, kandydata nauk i doktora Nauk.

Uniwersytety pracują głównie doktorzy, lekarze są bardziej wartościowe, ale ich liczba jest mniejsza. Jest to mały odsetek nauczycieli, którzy mają pełną wykształcenie wyższe na zasady specjalności, stopnia magistra.

Ale takie nauczyciele są bardzo małe (około 8% całkowitej liczby personelu dydaktycznego) i umieścić je w najbardziej pozazdroszczenia uniwersytetów: mają więcej niż tylko obciążenia i najmniejszej pensji.

Dlatego też w naszym kraju, aby uczyć w liceum i nie bać się ewentualnej redukcji, trzeba mieć pewien stopień nie jest mistrzem, a dr.

I musi uczestniczyć absolwent szkoły i przejść procedurę trudną dla ochrony pracy magisterskiej. Jej wymagania bardziej rygorystyczne niż dla pracy magisterskiej.

Cechy współczesnego absolwenta

Wystarczy pamiętać, że uczenie się – zawsze jest to przydatna rzecz, ale trening powinien udać się do dobra człowieka, a nie ze szkodą dla ich zdrowia lub sytuacji finansowej.

Tak więc, zanim sam zdecydować, czy trzeba iść do Sądownictwa po kawalera, młody człowiek powinien odnosić swoje pragnienia do swoich możliwości.

Jeśli kocha się uczyć, on zaangażowany w liceum z przyjemności i gotów wydać dwa lata swego życia, aby zdobyć nową wiedzę, nauczyć się nowych umiejętności, jego wybór – tytuł magistra.

Jeśli to ledwo trwała 4 lata studiów na studiach zajęcia przeszedł jeszcze raz i nie marzył o wiedzy, ale dyplomu jako dokumentu edukacji, nie jest na pewno warto zatrzymać się w liceum z mrocznych perspektyw na kolejne 2 lata ich przyszłych karier.

Jak już wspomniano powyżej, Mistrz w nowoczesnych warunkach – jest coś takiego jak mały znak plus w biografii. A dokładniej – jest dowodem, że ludzie pilnie „gryzł naukę granit” dla ich przyszłego sukcesu. On racjonalnie wybrał sobie inny profesjonalny łatwiejsze lub poszerzyć swoją wiedzę na temat starej arenie pracował dzień i noc. Jednak kapitan nie gwarantuje przyszłość prestiżowej pracy.

Na przykład, załóżmy zadać sobie pytanie, czy Mistrz potrzebne po studiach ekonomisty

Być może inny dyplom szkolnictwa wyższego jest przydatna. Jednak oczywiste jest, że młodzi ludzie, którzy ukończyli studia licencjackie i zapisani na konkretnym stanowisku ekonomisty w małej firmie po dwóch latach będzie doświadczenie bardziej teoretyczny i praktyczny niż ten, który wszedł magistra w pełnym wymiarze godzin, a 2 lata spędzone w murach uczelni.

form kształcenia

Należy zauważyć, że szkolenie tworzy magistra są takie same jak w kawalera.

Istnieje możliwość, w pełnym wymiarze godzin, kształcenia na odległość. Oczywiście korespondencja trwa dwa i pół roku w pełnym wymiarze godzin – dwa lata. Formularz dyplomy wykształcenia nie została jeszcze określona, ale wkrótce Ministerstwo Edukacji wskazują przyjmuje tę formę.

Każdy, kto decyduje, czy należy zakończyć magistra po studiach, a tym samym planowanie czasu pracy lub nauki, należy wiedzieć, że liczba nauczania w klasie w master świetnie. Uniwersytety często z powodu braku publiczności cierpią tak samo jak klasa studentów trzeciej zmiany, która rozpoczyna się w temperaturze około 5 po południu, a kończy późnym wieczorem.

formy kontroli są takie same jak w przypadku studiów licencjackich: rachunku bieżącego postępu, testy, egzaminy, studenci kształcenia na odległość – prac kontrolnych, itp …

Liczba miejsc budżetowych dla studentów

Ponadto, młodzi ludzie marzą kontynuuje naukę, powinni być świadomi tego trendu w ostatnich latach, jak zmniejszenie liczby miejsc budżetu na uniwersytetach dla studentów. Zazwyczaj liczba miejsc równa czwartej kawalerów.

Jeżeli wnioskodawca nie dotrze na miejsce w budżecie, on lub jego rodzice muszą płacić opłaty z kieszeni. Ceny za szkolenia w Sądownictwa jest znacznie wyższy niż stopień licencjata.

Częściowo ze względu na to, przepływ chcąc studiować nie jest tak wielka. Okazuje się, że wielu młodych ludzi pytanie czy potrzeba do działania w Sądownictwa po kawalera, odpowiedzialny za siebie negatywnie.

To, oczywiście, nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z pracy na tym etapie szkolnictwa wyższego. Jednak musimy dokładnie ocenić ich siłę, a ich możliwości.

Jak to zrobiłeś?

Ogólnie rzecz biorąc, każdy młody człowiek, który próbuje decydować za siebie tak poważny problem jak „Czy muszę studiować magistra po kawalera?”, Można zasugerować następujące.

Po pierwsze, rozważyć plusy i minusy jego ewentualnego szkolenia. Pomyśl o tym, czy jego rodziny lub sam materiał w stanie zdobyć wykształcenie. Wszakże w rzeczywistości, praca będzie bardzo trudna w ciągu tych 2 lat. Czy taki uczeń utrzymać się finansowo? On będzie w stanie znaleźć środki na jego treść?

Po drugie, myślę o tym, czy są miejsca, budżet na tym poziomie kształcenia lub muszą szukać własnych środków finansowych?

Po trzecie, jest to możliwe, aby przejść do szkoły absolwent do nowego zawodu? Na przykład, załóżmy zadać sobie pytanie, czy mistrz potrzebuje prawnika po Bachelor? Być może jest to konieczne, jeśli prawnik przychodzi do Sądownictwa w sprawie nowej specjalności, mastering specjalistycznej medycyny sądowej lub politycznego naukowca.

Mogę rzucić Masters?

Kwestia ta jest również bardzo często zadawane. Rzeczywiście, liczba spadków wyboru przez studentów Mistrza 2 razy więcej niż w programach studiów.

Wynika to z faktu, że młodzi ludzie zdają sobie sprawę, że raz w magistra, nadal pozostają w stanie „student”, zdecydował się porzucić swoją rolę jako nudny i przejdź do aktywności zawodowej. Korzyść z wyższym wykształceniem w stopniu licencjata oni już mają.

Na przykład, jeśli Mistrz po Bachelor programista, młodzi potrzeb człowieka, który jest już poszukiwanym ekspertem na nowoczesnym rynku pracy? Będzie musiał nauczyć się jeszcze 2 lata, mógłby mieć do pracy?

Oczywiście, każdy młody programista powinien sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Czy istnieje alternatywa dla tego szkolenia?

Należy zauważyć, że alternatywą dla tego szkolenia tam datę. Ten tak zwany przekwalifikowania, który pozwala zaangażować się w nową działalność.

Istotą nauczania prezentowanych w programach większości dużych i małych uczelni w naszym kraju, jest zapewnienie, że osoba, która chce uzyskać prawo do podejmowania nowej działalności, dochodzi do takiego programu, a jakiś czas później otrzymał dyplom.

Edukacja jest indywidualny i grupowy charakter, ale są mniej godzin dydaktycznych tak, i szkolenia w klasie, zbyt mało.

I ostatnie pytanie: Czy Mistrz potrzebne po studiach księgowego?

Po tym, co zostało powiedziane powyżej znaleźć odpowiedź na to pytanie jest prosta. Tak, stopień magistra może być przydatna i księgowy, ale musi spróbować znaleźć ten rodzaj uczenia się. W naszym kraju, księgowy może stać nawet osoba bez wyższego, absolwent kursów księgowości. Istnieje rachunkowości w studiach, ale Masters ze specjalizacją w ogóle jest bardzo trudne do znalezienia.

Więc nie wszystkie kierunki w naszym kraju nie jest to trend wyższego.

Zatem, w tym małym artykule przyjrzeliśmy się pytanie, co nowoczesne mistrza w Rosji. Oczywiście, w tej dziedzinie edukacji ma pewne nadzieje, ale nadal system przeżywa trudności związane z jego wdrożeniem w praktykach edukacyjnych naszego państwa.