519 Shares 1985 views

Zwierzęta: papużka falista – konserwacja i pielęgnacja

Jeśli zdecydujesz się kupić ptaka, jak Budgerigar, utrzymania i opieki nad nimi nie powinno cię przestraszyć. Nie ma nic skomplikowanego, po prostu trzeba się nauczyć pewnych zasad, które pomogą uczynić życie zwierzaka wygodne. Przede wszystkim należy znaleźć odpowiednią komórkę. Jego wielkość zależy od wielkości papugi i liczby ptaków. W każdym razie, zwierzę nie powinno być ściśle wewnątrz komórki, i musi być w stanie rozprostować skrzydeł.


Oczywiście, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wyprodukowane domu dla zwierzaka. Pożądane jest, aby wybrać klatki prętów stalowych, pokrytych specjalnych środków ochronnych. Miedź lub produkty z drewna lepiej nie kupować. Jeśli będziesz żyć papużka falista, sprzęt treść i opieki zapewnić odpowiednich komórkach. Na przykład, nie powinno być trochę zdolności do pożywienia i wody (ich lokalizacja powinna być wygodne), kilka barów, tak że ptak mógł siedzieć na nich. Ponadto, w komórce, należy zainstalować pierścień kołyszącego (lepiej umieścić je w środku).

Jeśli mieszka papużka falista, treść i troska sugerują niewielką wannę, gdzie mógł pływać. W tym przypływie porcelany lub plastikowym pojemniku. Miej oko na jakość i czystość wody w wannie i pijących. Codzienna zmiana to. Kanał musi również nie stagnacji. Spróbuj postawić ścianę komórkową, tak że ptaki miały okazję do ukrycia, jeśli nagle coś przestraszony.

Jeśli likwidacji papużka falista, konserwacja i pielęgnacja polega na organizowaniu optymalne warunki oświetlenia i temperatury w pomieszczeniu. Konieczne jest, aby ściśle przestrzegać momentów reżimu. W razie potrzeby, należy dołączyć dodatkowe oświetlenie. I aby ptak był zdrowy i miał ostre widzenie, konieczne jest, aby zapewnić możliwość pełnego spania. Dla tego lata, trzeba pokrywać klatkę w nocy świetle poranka nie przedwcześnie nie obudzić zwierzaka. Ponadto bardzo ważne jest dla niego promienie ultrafioletowe.

Budgies w domu żyć wystarczająco długo, jeśli odpowiednie warunki są tworzone dla nich. Na przykład, wilgotność w pomieszczeniu powinna być w zakresie 50-70%. Jeśli chodzi o temperaturę, wystarczy dla ptaków 22-25 stopni Celsjusza. Pet nie toleruje zbyt gorącym powietrzem.

Najbardziej popularne dziś zwierzę jest faliste papuga. Żywność dla niego być wzbogacona witaminami i minerałami, które pomogą mu zachować formę i być zdrowym. Ptak jest przydatna do spożycia ziaren porośniętych, które zawierają witaminę E i B. papuga lubi skubać jak zielone szczyty warzyw. Nie powinniśmy zapominać o kasz: owsa, grochu i gryki. Fakt, że trawienie tych produktów przez Parrot lepiej. Jednak owsianka ze zbóż powinny być gotowane poprawnie, czyli bez dodatku cukrów, soli, tłuszczu i wszelkich.

Ważną częścią diety jest wyspecjalizowanym karmy dla zwierząt domowych, która obejmuje różne rodzaje ziemi zboża wzbogacone witaminami i minerałami. Przy zakupie należy wybrać tylko produkty wysokiej jakości i zwrócić uwagę na ich przydatności do spożycia.

Jeśli ptak jest chory, natychmiast szukać lekarza weterynarii w celu zapobiegania chorobom rozwijać.