345 Shares 1214 views

Papużka falista posiłki: zrównoważona dieta, zwłaszcza rekomendacje i

Chodzi o to, co powinno być papużka falista żywności, istotne dla tych właścicieli, którzy po prostu dostałem wys zwierzaka. Zrównoważona dieta odgrywa ważną rolę w życiu ptaków. To zależy od niego, jej zdrowia i długowieczności. Wskazane jest, aby zbadać wszelkie informacje o tym z wyprzedzeniem, tak, że nie przyszła do czynienia z pewnymi trudnościami.


Gotową mieszankę ziarna

Sprzedaż reprezentowane różne gotowej mieszanki, za pomocą którego właściciel ptaka oszczędza czas. Głównymi składnikami paszy musi być obok zbóż: proso, kanar, owies, surowe nasiona słonecznika. Kanał są różnych marek. Ich skład może być różny. Przed każdym odpowiedzialny gospodarz jest obiekt, aby zapewnić prawidłowe odżywianie swojego ptaka, dzięki czemu może być często pytanie, co karmić papużka falista. Gotowe mieszanki musi być tak dobrana, że rozkoszował pierzastego przyjaciela. To zwykle nie zajmuje dużo czasu. Korzystnie kupić taką mieszankę, która pochłania apetyt papugi.

Jak wybrać gotową żywność

Przy zakupie gotowej paszy jest ważne, aby wziąć pod uwagę następujące zalecenia:

 • Z mieszaniny akwizycji, gdzie forma jest obecny, brud i zanieczyszczenia, należy unikać. Każde opakowanie musi być określona trwałość. Informacja ta jest niezbędna do zbadania. Jeśli czujesz zapach stęchlizny, więc jedzenie nie jest wart zakupu.
 • Pożądane jest, aby zakupić żywność w szczelnym pojemniku, który nie przechodzi powietrze i wilgoć. W takiej mieszaninie można rzadko spotkać zgniłe ziarna i owady.
 • Trzeba nakarmić ptaki po zjedli poprzedniej partii paszy. Należy dołożyć starań, aby pysznych składników żywności maltretowanych wszystkie papugi w klatce, nie tylko mężczyzna, który wybiera najlepsze jedzenie.
 • Świeże ziarna o wysokiej jakości, który nadaje się do karmienia ptaków musi rzucić naturalny blask. Matowa powierzchnia, obecność ciemnych plam, nieprzyjemny zapach i smak zjełczały wskazują, że data ważności żywności.
 • Na dzień nierozłączki wystarczającą 2 h. L. gotowa mieszanka. papużka falista moc, gdy jest w młodym wieku, trochę inaczej. Ptaki potrzebują częstego karmienia, ale ważne jest, aby upewnić się, że nie przejadać.

mokra karma

Jakie inne produkty mogą być zawarte w codziennej diecie papug, z wyjątkiem gotowej paszy? Nawet sucha karma wysokiej jakości nie świadczy kompletny pokarm dla ptaków. Szczególnie dotyczy to piskląt. Aby rosnący organizm normalnie rozwinięte, menu ptactwo musi zostać uzupełnione warzyw, owoców, ziół, zbóż.

warzywa

Świeże warzywa – źródło witamin i innych składników odżywczych. Zanim dasz swój owłosiony pet słodki kawałek marchewki, trzeba upewnić się, że jest czyszczony. Pożądane jest, aby karmić zwierząt domowych warzywa ekologiczne, które nie są nawożone chemikaliów podczas wzrostu. budgies władzę w domu musi zawierać następujące rodzaje warzyw :

 • Marchew, rzepa, buraki na pewno będą zadowoleni z ptakami. Warzywa mogą być zmielony na tarce i wymieszać z gotowanego żółtka. Treat papugi marchew może być w nieograniczonych ilościach.
 • Cukinia, dynia i squash – źródła błonnika. Szczególnie cenne są nasionami tych warzyw. Jeśli nasiona są duże, przed podaniem ich do swojego zwierzaka, należy je zniszczyć, jak ptak mógłby zadławić.
 • Pomidory i ogórki być również dostarczane z nasion. Niedopuszczalne papugi paszowe niedojrzałe owoce, ponieważ mogą one zawierać substancje toksyczne.
 • Rośliny strączkowe jak fasola, kukurydza i groszek zawierają dużą ilość składników odżywczych. Ich ziarna są bardzo miękkie, więc papugi mogą się ponieść takiej żywności. W tym przypadku, aby zapobiec niestrawności części powinny być ograniczone.
 • Kapusta ptaków dostarczy ważnych mikroelementów. Parrot można podać, jak liście i łodygi. Najlepiej smakuje kapusta w postaci sproszkowanej.
 • Bułgarski pieprz – magazyn witaminy C, która wymaga także ulubionym owłosione.

Prawidłowe odżywianie papużka falista – zrównoważone menu, które powinny znajdować się powyżej warzyw, ale są te rośliny, które dają ptak jest surowo zabronione. Chodzi o to, rzodkiewki, rzodkiewka, czosnek, cebula i bakłażan.

owoc

Menu papużka falista koniecznie musi być obecny świeże owoce. Dieta drób obejmuje:

 • Jabłka i gruszki. Tak traktować ptaka można oddawać przez cały rok. Doskonała opcja pokarm dla młodych.
 • Pomarańcze, mandarynki, kiwi. Owoce powinny być oczyszczone ze skóry i dają ptaków w postaci proszku.
 • Winogrona. W dużych ilościach nie jest konieczne, aby dać. Wystarczy do 1 jagód.
 • Banany. Owoc ten można przypisać do ulubionego leczeniu ptaków. Jednakże, oprócz składników odżywczych zawiera obfity skrobię i cukier. Bananów jest łatwo psujących się produktów, aby dać do papugi potrzebne małe porcje. Gdy ptak uczucia pełnego, resztki pokarmu powinny być usunięte z koryta.
 • Śliwki, wiśnie, czereśnie, morele. Wszystkie te owoce pochodzą również spróbować Budgie. Nadanie może być suszone.

W celu zapewnienia prawidłowego odżywiania dla papużek falistych, z diety należy wyeliminować owoce, jak persimmon, awokado, mango i papai. Nie zaleca się nadużywania jak orzechy włoskie, ponieważ zawierają dużo tłuszczu. Ptaki żyjące w niewoli, prowadzące siedzący tryb życia, więc orzechów w dużych ilościach może powodować otyłość.

trawa

Świeża trawa – cenna pasza dla ptaków, więc ważne jest, że to było wliczone w diecie Papużka falista. Zieleni należy podawać codziennie owłosione. Korzystnie, jako świeże.

Przydatne wskazówki:

 • Nie trzeba zrywać wszystkie zielone na podwórku naręcza jako trujące rośliny mogą zostać wciągnięte w pośrodku nich.
 • Przed podaniem Parrot świeżo pobrane trawę należy oczyścić.
 • Kolekcja jesień z niektórych gatunków roślin, pożądane jest, aby wstrzymać. Chodzi o to, że liście zimowe toksyny gromadzą się w sobie. W tym okresie, to najlepiej karmić papugi nasiona zbóż. Niekoniecznie karmić ptaka z trawy i uszu w postaci sproszkowanej. Mogą być one montowane na małe pęczki i zawieszony w klatce. Ptaki przyjemności wyłowić własnych nasion, więc należy dać im okazję do jedzenia w ten sposób.

Użyteczne rośliny dla papużek falistych:

 • babki z nasion;
 • kwiaty, liście i nasiona mniszka lekarskiego;
 • wesz drewna;
 • koniczyna;
 • trawa pszenicy;
 • dziedziczenia;
 • pokrzywy;
 • Wierzba Jurek.

W zimie, kiedy nie ma możliwości zrównoważonej diety papużka falista świeżymi ziołami, jak karmienie mogą korzystać z tych roślin jako kalanchoe i Chlorophytum. Przyprawy jak kopru, pietruszki i kolendry – tabu w menu pierzastych zwierząt.

Gałązki i pąki

Prawdopodobnie wszyscy właściciele budgies zauważyli, że ich zwierzęta uwielbiają żuć na niczym. Z reguły są one chętnie zajmują pręty klatki, drut, drewniane meble, okoń, na której siedzą. Zwłaszcza ptaków dziobać niesztywnego kory i pąków. Parrot korzyść spędzać czas i cieszyć się ulubioną rzecz, właściciel musi dbać o nią i umieścić w klatce i świeżych gałązek.

Łamanie gałęzi w pobliżu jezdni nie powinno być. Dla nich jest to lepiej iść do parku lub do kraju. Przed umieszczeniem uczta w klatce, trzeba ją namoczyć w zimnej wodzie. Następnie trzeba wyrzucić gałązki kipyatkom.Takie oberegut bezpieczeństwo pierzasty, nie tylko z brudem i kurzem, ale również z różnymi infekcjami, ponieważ każdy oddział może być dzikie ptaki zakażone.

Ważne! Aby oczyścić gałęzie są zabronione z użyciem środków chemicznych środków czystości. Surfaktanty są zdolne do gromadzenia w korze, co jest bardzo niebezpieczne dla życia Papużka falista. Pichugov mogą oddawać oddziały lipa, klon, jarzębina, olcha, wiśnia, jabłko, żurawina, krzewów jagodowych-owocowe. Treat rośliny pierzaste gatunków iglastych nie jest zalecane, ponieważ zawierają żywicę, która nie jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych. Gałąź bzu, wiśnia, dąb i akacja powinny również być zakazane.

Clover dla papug

papużka falista moc, zbilansowana dieta, która powinna składać się z wielu przydatnych produktów, a także żywność w postaci płatków. Jeśli pisklęta dzieciństwa przyzwyczajać do takiej żywności, będzie on przez całe życie chętnie ją jedzą. Menu Pichugov powinna zawierać owies, ryż, kukurydza, gryka. Aby przygotować to danie nie można użyć mleka, sól, cukier. Owsianka powinny być gotowane w całości na wodzie. Dodatki mogą być stosowane drobno pokrojone zioła, warzywa lub owoce. jęczmień czyrak potrzebne na długo. Wystarczy wypełnić go gorącą wodą i odstawić na kilka godzin. Jeśli nie ma czasu czekać, można gotować owsiankę aż o połowę.

Dla tych właścicieli, którzy nie mają szans na co dzień na przygotowanie się do ich ptactwa zwierzętami owsianki, jest jedna prosta wersja. W ciągu jednego dnia, można gotować dostaw żywności do kilku tygodni. Aby to zrobić, należy mieszankę różnych zbóż, wymieszać je, gotować i umieścić w zamrażarce. W ten sposób możemy regularnie karmić przydatnych żywności. Istotne jest to, że żywność rozmrażać w naturze, ponieważ przy ogrzewaniu w mikrofalówce traci swoje korzystne właściwości.

Woda dla papug

Niezbędnym warunkiem do pielęgnacji dla papużek falistych – stała obecność wody pitnej w dziobek. Ważne jest to, że jest zawsze świeże, więc właściciel będzie musiał zmienić go na co dzień. Zanim wlać wodę, butelka wody powinny być dokładnie myte. Najlepiej jest dać ptactwa wodę mineralną przeznaczoną dla dzieci.

Kamień mineralny i sepia

Wszystkie rodzaje ptaków potrzebne minerały i pierwiastki śladowe. Muszą być zapewnione i papużka falista. różnych produktów, oczywiście, przydatnych dla ptaków, ale innych niż jadalna, ważne jest, aby uzupełnić dietę bloku mineralnej. W tym celu, klatka powinna być zawsze obecny w sepii i kamienia mineralnego. Dodatki te pomagają wzmocnić kości, jajka i ptaki normalizuje wymianę substancji.

Papużka falista: żywność, opieka

Właściciele zwierząt są zobowiązani do wzięcia odpowiedzialności za ich treść. Ptak dorosnąć zdrowe i w pełni rozwinięta, faliste papuga dieta powinna być oparta na świeżych, zdrowych produktów spożywczych. Z wielką chęcią jedzenia psa, właściciele dać mu szkodliwych produktów w postaci słodyczy, kiełbas, wędlin i pieczywa. Karmić ptaki są zabronione, ponieważ mogą one spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia owłosione. Ptak nie jest w mocy tego rodzaju pochłaniają jedzenie, więc wszyscy właściciele papużki, są zobowiązane do zbadania listę produktów, które nie powinny być podawane do swoich uczniów.