92 Shares 8359 views

Dlaczego pies czerwony białek oczu? Co robić w tej sytuacji?

Teraz trudno jest spotkać osobę, która nigdy nie miała zwierzaka. Małe zwierzę jest w stanie podnieść nastrój, będzie on zawsze przegap swojego mistrza i radośnie go spotkać z pracy. Już dawno udowodniono, że najbardziej oddanym zwierzęciem jest pies. Ona nigdy nie zdradzi swojego najlepszego przyjaciela, aby chronić i go uratować. Niestety, ulubione zwierzątko, jak każdej żywej istoty, może zachorować. Co zrobić, jeśli nagle pies czerwony białek oczu? Dlaczego tak się stało? Jak pomóc zwierzęta w tej sytuacji?

Przyczyny objawów

Jedną z najczęstszych dolegliwości u psów – czerwony białek oczu. Przyczyny tego mogą być różne złe samopoczucie:

 • Dzieje się tak najczęściej, gdy wiernym przyjacielem człowieka doświadczyła dużo stresu przez dłuższy czas lub są w strachu. Z tego powodu, łamie jedno lub więcej naczyń i wywołuje zaczerwienienie oka.
 • Innym częstym powodem – jest uczulony na jakikolwiek produkt lub zapachu. W rezultacie, pet łzawienie oczu.
 • Jest więcej powodów dla tej niebezpiecznej choroby. Należą do uszkodzenia siatkówki oka lub poważnej choroby.

W każdym razie, jeśli zauważy psa czerwone białka oczu, trzeba udowodnić jej maksimum uwagi iw ciągu tygodnia, aby obejrzeć jej zdrowiu.

Kilka rodzajów chorób

Jak wspomniano wcześniej, najbardziej niebezpieczny przyczyną zaczerwienienia oka – jest poważną chorobą. Ogółem istnieje kilka rodzajów tej choroby.

 1. Najłatwiejszą formą – to jest zapalenie spojówek. Jest przekazywane od zwierzęcia lub człowieka w powietrzu kropelek. Leczyć tę dolegliwość może być w domu z pomocą zwykłych kropli, leczenie trwa krócej niż tydzień.
 2. Zapalny lub choroba wirusowa. Zwierzęta są szczególnie podatne na zimne pory roku. Leczenie wyznacza weterynarii dopiero po diagnozie.
 3. choroby niebezpieczne – klejowych. Może to prowadzić do złych skutków, łącznie ze śmiercią. Na szczęście, obecnie jest niezwykle rzadkie.

Nie rób pochopnych wniosków, gdy już znalazł psa czerwone białka oczu. Może ona po prostu mam piasek w oczy, przemęczony lub nie spali. Warto też zwrócić uwagę na objawy towarzyszące.

Objawy zaczerwienienie oka. W takim przypadku, trzeba się spieszyć do weterynarza?

Każdy opiekuńczy gospodyni z pewnością zacznie się martwić, dlaczego pies czerwone białek oczu. Po pierwsze, konieczne jest, aby zostawić zwierzę w spokoju, pozwolić mu spać tyle. Jeśli nie znaleziono żadnych dodatkowych objawów w zwierzę wielkie marzenie, wspaniały apetyt i dobre samopoczucie, to można zrobić zwykłe krople może złagodzić stan zapalny. Pospiesz się do weterynarza jest konieczna w następujących przypadkach:

 1. Aby poradzić sobie z tym problemem nie dostaje więcej niż siedem dni.
 2. Zwierzę wygląda całkiem stłumione, stracił sen i apetyt, wydaje się, że chce się ukryć w odosobnionym miejscu przez swego pana.
 3. Pet stale skomlenie lub próbuje zarysować własne oczy, czasem zaczyna się futro.
 4. Róża ogólną temperaturę ciała (istnieją specjalne urządzenia do jego oznaczania zwierząt).
 5. Były różne wydzieliny z jamy nosowej.

Co do zasady, w pierwszym rumienić całe oko, a potem zdarza się lokalnie – w regionie białka. Najpoważniejsza stadium choroby – to jest, gdy można wyraźnie zobaczyć naczynia. Kiedy kilka objawów jednocześnie chcesz natychmiast skorzystać z opieki medycznej.

ulga w bólu pre-medical

Niestety, w wielu miastach kraju trek do weterynarza jest problem. Wynika to z długich kolejek i wysokich cen lub braku wykwalifikowanych klinikach. Niewątpliwie każdy gospodarz przestraszony, gdy zobaczył psa Red White oka. Co zrobić, jeśli nie można znaleźć specjalistę w najbliższej przyszłości? Pierwszą rzeczą, aby zmniejszyć obrzęk, ból i swędzenie.

Najpierw trzeba delikatnie przemyć oczy psa. Zaleca się, aby to zrobić tylko przegotowaną wodę. Wystarczy zrobić kilka ruchów masujące namoczone w nim za pomocą wacika. Jeśli to nie pomoże, można spróbować kapać do każdego oka jedną kroplę krople przeciwzapalne lub smarować błony śluzowej maści tetracyklin. Można także dokonać kompresji naparu ziołowego.

Pierwsza pomoc pod warunkiem, teraz pies będzie znacznie łatwiejsze. Jednak nie jest to konieczne, aby opóźnić leczenie.

Leczenie domu

Istnieją dwa rodzaje leczenia psów w domu: według tradycyjnej medycyny lub używanie narkotyków.

Środki ludowe można leczyć jedynie proste choroby, takie jak podrażnienia, alergie lub zmęczenia. Jeśli pies czerwone białek oczu i łzawienie oczu, a następnie kilka razy dziennie, aby wytrzeć ich śpiących herbatę (lepiej używać ziołowy związek, takich jak rumianek – doskonale usuwa stany zapalne)

Również w aptece można kupić specjalny antybiotyk. Należą do nich "Tsiprovet", "Iris" lub "Leopard". Koszt tego leku nie przekracza 300 rubli.

Dlaczego nie należy samoleczenia?

Wielu właścicieli nie uruchomić na czas martwiąc dlaczego ten pies czerwony biały oka. Uważają, że nie jest to absolutnie poważna choroba, która może być wyleczona iw domu łatwo. Ale eksperci nie zalecają, aby radzić sobie z takimi metodami, może to prowadzić do pogorszenia sytuacji: pojawienie się cięższym stadium choroby, utraty wzroku, a nawet śmierć. Jest to obowiązkowe, należy najpierw określić przyczynę choroby – a dopiero potem zacząć je wyeliminować. Zapewnić taką pomoc może być tylko doświadczony profesjonalista.

zapobieganie chorobom

Nigdy spotkać objawy, takie jak zaczerwienienie siatkówki oka, należy przestrzegać środków zapobiegawczych. Przede wszystkim nie można uniknąć zanieczyszczenia, piasek lub kurz. Każdego dnia trzeba obsłużyć oczy psa z przegotowaną wodą. Podczas chorób wirusowych powinny powstrzymać się od długich spacerów, wychodząc z domu zwierzaka. Nie jest konieczne, aby załadować zwierzę w szkoleniu, zapobiega przegrzewaniu lub przechłodzeniu ciała – musi zawsze pozostawać w normalnych warunkach dla niego. Jeśli zastosujemy wszystkie powyższe środki, zwierzę zawsze będzie szczęśliwy, aktywny i zdrowy.

Niestety, nie zawsze ulubionym domu czuje się dobrze. istnieje wiele czynników, które wpływają negatywnie na jego ciało. Na przykład, często można zauważyć, że pies czerwone białek oczu. Nawet jeśli problem wydaje się być niepoważne, ale nie jest to konieczne do samoleczenia. Obowiązkowe jest potrzebne, aby zobaczyć weterynarza.