210 Shares 2487 views

Piekarniki z kuchenką mikrofalową. Oferuje szereg modeli

Do tej pory w sklepach home appliance reprezentowane różne piece, które na pierwszy rzut oka wydaje się – nigdy nie zrozumie. W tym artykule opiszemy szczegółowo takich urządzeń jak mikrofalówek (z ultra-wysokiej częstotliwości), uważamy szczegółowo interesujących funkcji tych urządzeń.


Piekarnik – to nie jest po prostu niewygodny projekt w kuchni, jak to było wcześniej, i uniwersalnym urządzeniem, które łączy w sobie wiele funkcji, w tym kuchenkę mikrofalową. Piece mikrofalowymi stanowią symbiozę pieca i kuchenki mikrofalowej, która pozwala nie tylko przygotowania żywności, ale szybko ogrzewa się. Zazwyczaj w tych piecach posiada kilka trybów pracy: grill, konwekcja, rozmrażanie, pieczenie intensywne. Sklep oferuje ogromną liczbę modeli takie tandemy, więc spójrzmy na głównych typów. Należy jednak pamiętać, do którego nie wybrać piec, połączenie musi być wykonywane przez uprawnionego specjalistę. Jest to nie tylko gwarancja niezawodnego działania sprzętu, ale również gwarancja bezpieczeństwa.

Zwarty typu (na przykład, szafki wiatru Electrolux)

Jak sama nazwa wskazuje, te piece z kuchenką mikrofalową, mające na celu oszczędność miejsca w kuchni. Modele te mają istotną zaletę: pomimo niewielkich rozmiarów, łączą kilka rodzajów ciepła, jak w tradycyjnym piekarniku z funkcją mikrofal kuchenki: konwekcji, grzejnik dolny i górny, grill. Na ogół ich ilość wynosi nie więcej niż 45 cm.

Niezależne i zależne od modelu (firma Siemens są dostępne w szerokiej gamie)

Jaka jest różnica między tymi dwoma modelami? Fakt, że niezależny piec jest zainstalowany oddzielnie w każdym rogu kuchni, i nie wymaga połączenia z płytą grzejną. Może być zainstalowany nad lub pod górę, w specjalnej szafce lub nawet sufitu. Podłączenie pieca jest wykonany oddzielnie od całej płyty, co jest wygodne, gdy kuchnia jest wystarczająco dużo miejsca. Jeśli zdecydujemy się na tradycyjne, w zależności modelu, piec będzie zarządzany przez powierzchnię gotowania.

Jak wybrać prawidłowo piekarnika? Warto zwrócić uwagę na zalety i wady każdego modelu.

Po pierwsze, należy zawsze zwracać uwagę na bezpieczeństwo użytkowania. Jest to szczególnie ważne dla rodzin z dziećmi. Wybrać model z wbudowanym wyłączenia ochronnego, który blokuje wszystkie tryby i funkcje, w tym przystanków dostarczających gaz tłumi ogień. Istnieją również modele, gdzie znajdują się bezpieczniki, nie pozwalać dzieciom bawić się na ich własnym sprzętem. Najbardziej bezpieczny model jest uznawany przez wielu ekspertów urządzeń Bosch.

Po drugie, decyduje o rodzaju pieca – gazowa lub elektryczna. piekarnik z funkcją połączenia elektrycznego jest znacznie bardziej różnorodne funkcje swojego kolegi gazu.

Po trzecie, decyzję w sprawie lokalizacji pieca, wybierz już zależny lub niezależny model.

Po czwarte, należy wybrać odpowiednią metodę czyszczenia piekarnika. Istnieją modele z ręcznym czyszczeniu (jeśli to możliwe używać środków czyszczących i detergentów) oraz modele z funkcją samooczyszczania (naciśnięciem przycisku wszystkie zanieczyszczenia zamieni się w popiół, który następnie łatwo usunąć wilgotną szmatką).

Przy takiej obfitości wszelkiego rodzaju funkcji może wydawać się, że z mikrofalówek są trudne do zarządzania, które mogą być porównane z zarządzaniem statku kosmicznego. Ale tak nie jest. Producenci dołożyli wszelkich starań, aby zarządzanie wszystkimi funkcjami pieców intuicyjny każdej gospodyni.

Oprócz tych wszystkich cech i właściwości do wyboru z kuchenki mikrofalowej wpłynie na cenę. Im więcej funkcji i „wodotryski” w tej dziedzinie, tym wyższa jego cena. Szeroki wybór modeli prezentowanych w sklepach pozwoli każdemu wybrać instrument według jego zdolności.